Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerikai eszkimó kutya?

Amerikai eszkimó kutya?

Figyelt kérdés
Az amerikai eszkimó kutya egy törpe spiccet takar , vagy egy másik fajta kutyát ? mert szerintem elég nagy a hasonlóság , itt egy kép az eszkimó kutyáról : [link]
2011. máj. 7. 13:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem külön fajta mivel Német sipcc (törpe, közép, nagy)

És ez pedig AMERIKAI eszkimó kutya.


Minden német spitz, függetlenül attól, hogy milyen méretű vagy színű, egy családot képez és egy tipikus "spitz" kinézettel rendelkezik. A német spiccek közé öt típus sorolható:

Wolfspitz (Keeshound)

Nagyspitz

Középspitz

Kisspitz

Törpespitz (Pomerániai)

2011. máj. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az Amerikai Eszkimó kutya az Amerikai Eszkimó kutyát takarja. Nagyon ritka fajta, mint a neve mutatja, amerikai, nem tudom Európában van-e belőle akárcsak egy darab is......
2011. máj. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, tényleg nagyon hasonlóak, Bár egy dolog nekem első ránézre feltűnt. A spiccek a farkukat a hátukra kunkorodva hordják.
2011. máj. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Akiteki ***** válasza:

Törpe már csak méreténél fogva nem lehet.

Ha beírod a googleba, rögtön meg is kapod a magyarázatot: Ő a német NAGY spitz. Csak a II. világháború alatt az amerikai gazdák a németek iránti haragból átkeresztelték a kutyájukat.

2011. máj. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 PimpEsNeha válasza:
valóban hasonlít a spiccekhez, de ez egy külön álló fajta, nem mást takar. a 2. válaszolnak meg üzenem hogy semmi köze nincs ennek a kutyának amerikához, sem az eszkimókhoz, csak ez a neve
2015. febr. 1. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!