Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenkor, hogy szocializáljam?

Ilyenkor, hogy szocializáljam?

Figyelt kérdés

Vettem egy kutyát, most 6 hónapos és szörnyen félős. Meg van az oka, amit igyekszek megoldani. Járunk oviba is, ott is csak a kisméretű kutyákhoz megy, bár van nagy ritkán egy olyan ötlete, hogy mi lenne, ha odamenne 1-2 nagyobb kutyához. Olyankor nagyon-nagyon megdicsérem (persze csak akkor ha mondja az oktató is). Na szóval mivel faluban lakok, az a felfogás itt, hogy a kutya csak arra van, hogy őrizze a házat. Minden nap vittem/viszem 4x sétálni, de rettegek, mivel nagyon sokan kinyitják a kaput, hogy magát sétáltassa meg a kutya. És hát errefelé nem épp a legkedvesebb kutyák vannak...Volt már jó pár eset, hogy kutya nélkül mentem, de úgy is meg akartak támadni, ha pedig kutyával vagyok, kész életveszély az utcán tartózkodni. Sokszor át is ugorják a kutyák a kerítést, és egy 50-60 kg-os kutya amint rohan feléd nem a legmegnyugtatóbb látvány.

Önkormányzathoz már mentem, hogy csináljanak valamit, de mivel most több új ember is van ott próbálnak "kedvesnek" tűnni a legtöbb ember szemében és illedelmesen leközölték, hogy csak akkor intézkednek, ha volt már kézzel fogható bizonyíték arra, hogy agresszívek a kutyák.

Ilyenkor, hogy vigyem sétálni és szocializálni? Mondták az oviban is, hogy meg kéne oldani, mert így is haladunk szemmel láthatóan, de könnyebb lenne, ha ovin kívül is találkozna más kutyákkal.


Ja és még valami. Itt ezek az úgymond "sláger kutyák":

-Német juhász

-Rottweiler

-Kaukázusi

-Doberman

-"Szép nagy" utcai mixek

Tehát nem épp a legkisebb fajtájú kutyák, és ezekből minden utcában van 6-7 kutya.


2011. máj. 7. 13:58
 1/4 anonim ***** válasza:
felszállsz vele egy buszra, bemész egy városba és elmész egy kutyafuttatóba (de számíts rá , hogy a gazdik fele ott is bunkó és felelőtlen)
2011. máj. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Akiteki ***** válasza:
74%
Jó eséllyel vettél egy gyenge idegrendszerű kutyát. 6 hónaposan egy egészséges kölyök senkitől nem fél, vagányan megy játszani bárkihez. Jó sok munkád lesz vele. Járjatok továbbra is oviba aztán suliba. A sétakor pedig ne vedd észre, ha fél valakitől, ahogy tanultad, akkor jutalmazd ha nem ijedt meg.
2011. máj. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Akiteki!

Alapvetően nem volt, félős, csak az egyik séta során hátulról felkapta őt egy keverék kutya és azóta tart a kutyáktól. Az emberekkel semmi baja, csak ha meglát egy nála nagyobb kutyát.

2011. máj. 7. 15:01
 4/4 anonim ***** válasza:
Veszel bors, vagy paprika sprét. Ha támad egy kutya, a szeme közé egy adaggal.
2011. máj. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!