Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szocializáljam?

Hogy szocializáljam?

Figyelt kérdés

Van egy kis 4 hónapos fehér szuka pulim.

Hogy szocializáljam?

Kis faluban élek,hetente egyszer tudnám behordani kutyasuliba,de többi kutyával (testvéreivel elég agresszíven játszottak)nem tudom,hogy jönne ki.

érdemes hordani,vagy lehet máshogyan is szocializálni?


2011. nov. 5. 15:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Igazából mindegy, hova viszed, csak kutyák meg emberek között legyen, érjék ingerek, kelljen kezelnie helyzeteket, mint például az utazást, és kezeld jól a konfliktusokat. Azért jobb, ha kutyasuliba viszed, mert ott szakember felügyelete mellett teheted mindezt, de persze ha van rá más lehetőséged is, azt se hagyd ki.
2011. nov. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nem szukseges azert suliba hordani... ismertesd meg minel tobb kutyaval. nekem van egy tapasztalatom olyan kutyaval hogy mielott hoztuk 2-3 kutyaval elt addig (3 eves volt), es amikro kivittem nagyon felt a tobbi kutyatol, es lattam rajta hogy nem tudja a termeszets viselkedest(pl megadja magát). ez egyertelmuen elmondja hogy nem az a lenyeg hogy mindig kutyak kozott legyen hanem hogy sok kutyat ismerjen! egy masik tapasztalat: mostani kutyusom 10-12 hetes korától folyamatosan kerestem más kutyák társaságát, mostanra (fél éves) pontosan tudja hogy hogyan reagáljon kulonbozo kutyak viselkedesere. szoval minel tobb kutyat ismerje, minel tobbszor talalkozzatok. ha ezt nem tudod biztositani, akkor persze lehet kutyasuli is.
2011. nov. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én nem hordtam a kutyámat kutyaiskolába, ill. csak már felnőtt korában, próbaképpen, de rájöttünk, hogy már mindent tud. :) Meg lehet oldani máshogy is.


Előbb ismertesd meg a faluval, sétálj vele sokat, hadd lásson autókat, embereket, gyerekeket, más kutyákat, akár csak messziről. Na meg erdőt-mezőt.

A kutyasuli jó, ha meg tudod oldani, de ha drágállod és úgy érzed, a tanítását te magad is el tudod végezni segítség nélkül, akkor simán beviheted a városba suli nélkül is.

Szépen ráteszed a szájkosarat, hadd szokja meg (bármikor kellhet, nagyon fontos tartozék), buszra/vonatra felszálltok, aztán végigsétáltok egy jó forgalmas városi utcán, ahol járnak buszok, emberek, autók meg minden, és kutyafuttatón elengeded. Ez azért jó, mert futtatóra általában jól szocializált kutyákkal járnak az emberek, tehát nem az lesz az első, hogy egymás torkának esnek. A durván játszás nem gond, ettől még lehet társasági élete. :) Minél több mindennel találkozik, annál kevesebb dologtól fog félni.


A falun belül is találhatsz esetleg valakit, akivel közösen eljárhatnátok kutyát sétáltatni. Hab lenne a tortán, ha idősebb, tapasztalt, megbízható kutyával tudnátok járni, mert az ilyentől egy sedre kölyök nagyon sokat tud tanulni. Minél előbb kezdd el társaságba hordani, mert egy felnőtt kutya egy 4 hónapos kölyköt nagyon szépen le fog rendezni, de még nem bántja, ha túl durván játszik. Hadd tanulja meg, hol a határ.


Még egy ötlet, ha már a szájkosarat megemlítettem. :) Naponta nézd meg a fogát, nézz bele a szájába, fülébe, tapogasd végig a lábait, az egész testét, kurkásszad egy kicsit (gondolom, nem fésülöd, ha már egyszer puli), hogy később egy állatorvosi vizsgálatnál vagy kozmetikusnál egyszerűbb legyen vele a helyzet.

2011. nov. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!