Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szépek ezek a kiskutyák?

Szépek ezek a kiskutyák?

Figyelt kérdés
[link]
2011. máj. 7. 15:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Az apjuk nagyon furcsán néz ki, én biztosan nem vennék ilyen helyről kiskutyát. 55 ezret elkérni egy keverék kutyáért? (hiszen törzskönyv az nincs)
2011. máj. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
De a szülőknek van törzskönyve.Akkor fajtatiszták.
2011. máj. 7. 17:24
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt nem értem, hogyha a szülők törzskönyvesek, akkor a kicsiknek miből tart kérni?? Bizonyára ez egy jó kis hazugság...
2011. máj. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Hiába van törzskönyvük a szülőknek, ha a kölyköknek nincs, ők ugyanúgy keverékek maradnak. A törzskönyv még nem jogosít fel senkit a tenyésztésre, tenyészszemléről meg ezt a kant páros lábbal rúgták volna ki egy bazi nagy nem tenyészthető minősítéssel. Rettentően csúnya állása és feje van.

Ez már bullmasztiff kan: [link]

Szerintem 100 ezertől már kapsz törzskönyvvel, igazi fajtatiszta, egészséges, gyönyörű bullmasztiffot. De ha jó neked a bizonytalan származású és egészségű keverék is, akkor vedd meg ezt. De aztán ne itt sírj, ha fél éves korában megmozdulni nem tud a kutya az öröklött diszpláziájától (az apjának elég sanszos kép alapján, hogy valami nincs rendben a lábával/csípőjével).

2011. máj. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Ezek azok akölykökakikneknem kellett volna megszületniük,ha a gazdájuk felelősségteljes ember.

Nemhiába találták ki a tenyészszemlét,ahol megnézik,hogy a kutya alkalmas-e arra, hogy tenyészállat legyen. A törzsköny erre nem garancia. Talán a törzskönyves kutyák harmada kap tenyésztésre ajánlott minősítést. A többi nem.

és akkor az örökletes betegségekről még nem is beszéltünk,amit ugye szűrni kellett volna,vagy a két törzskönyv összeillőségéről, amiről megint semmit nem tudunk.

Sajnálom,hogy megszülettek.

2011. máj. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Szerintem aranyosak. Ha megtudják mutatni a törzskönyvet(a szülőkét) akkor fajtatiszták, nem keverékek...
2011. máj. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Azóta érdeklődtem,és nem annyi a különbség,egy sokkal megbízhatóbb tenyésztőnél,hogy vállaljam a kockázatot.Ezeknél minden tekintetben tökéletes kutyák kölykét vehetem,igaz még meg se születtek,de legalább összejön addig a +50000ft.
2011. máj. 7. 20:54
 18/19 anonim ***** válasza:

Nagyon jól döntöttél, ha nálad lesz a kiskutya biztosan nem fogod megbánni, hogy kicsit többet vártál rá és valamivel többe került. Sok sikert majd a kutyushoz!

Melyik kennelt választottad?

2011. máj. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Még nem 100%.Valószínű a Mecseki zsandár.De legjobban a Somogyváriakat szeretném.Meg se merem kérdezni mennyi ott egy kiskutya.Évek óta nézem őket kiállításokon.Főleg tenyész csoportban voltak verhetetlenek.De úgy vagyok vele,hogy még gyűjtök,és talán összejön annyi.A mecsekinél is még 4 hónap mire elhozható,úgyhogy ráérek kitalálni.
2011. máj. 7. 22:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!