Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát lakásba a "kertből"....

Kutyát lakásba a "kertből". Menni fog, ugye? Mire figyeljek?

Figyelt kérdés

Kis méretű szuka kutya, 8 éves,ivartalanított

Amúgy lustálkodós típus, itt a nagy kert, de egész nap csak fekszik, fetreng a teraszon, napozik, bámul ki a fejéből. Ha kimegyek, néha hajlandó labdázni, futkosni. Szóval attól nem félek, hogy egész nap rohangálni akar, és emiatt nem érzi jól magát a lakásban. de azért óriási változás lesz ez neki és nekünk is. Mire figyeljek? MINDEN tanácsot szívesen veszek!!!


Apropó: fegyelem: szófogadó, de biztos lesznek új helyzetek, hogy vegyem elejét az elkanászodásnak?

+ 4. emeletre megyünk, lépcsőzést bírni fogja?


2011. máj. 7. 22:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi egy szaporítótól,kennelből fogadtunk be egy 3 éves bullterriert.

Gond nélkül megszokta.Egyszer bepisilt,rászóltunk,azóta mindig jelez.

Nagyon jól elvan a párom takarója alatt a volt kennelkutya.

2011. máj. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
szobatisztaságot kell tanítani, 4. emeleten vagy minden nap mondjuk 2-kor és 6-kor vidd le sétáltatni, hogy elvégezze a dolgát, vagy valami almot, mert 4. emeletre fel-le járkálni amikor olyan kedve van... lépcsőzést megszokja szerintem.
2011. máj. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy a lépcsőzéssel probléma lenne, mivel azt írtad, hogy kis testű így akár könnyen kézbe is tudod venni, ha a kora miatt mégsem bírná a lépcsőzést.

Viszont így 8 év után nem tudom mennyire lesz könnyű szobatisztaságra szoktatni :S , és biztos vagyok benne akármennyire is lustálkodó típus mindenképpen hiányozni fog neki a friss levegő és a kert. Az enyém kinti-benti kutyus, de mégis jó időben szívesebben napozik, meg figyeli az embereket a teraszon. :)

Amit én tanácsolni tudok, hogy az elején mindenképp sokszor vidd le sétálni (már csak kifárasztás szempontjából is) Játszani kell vele és jobban lefoglalni, be lehet vonni a közös családi dologba, pl. tévézés közbe ölbe venni és simogatni. Aztán ezt idővel ezeket fokozatosan csökkentheted, hogy szokja a benti létet. Fontos, hogy legyen egy adott (lehetőleg csöndes) helye a lakásban ahova el tud vonulni pihenni.

2011. máj. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy örökbe adásom. 5 éves kutya, az egész életét egy egy méteres láncon, szabad ég alatt élte le, az etetésen kívül semmilyen foglalkozást nem kapott. 5-6 éves volt. Az új gazdi lakásba tartásra vitte el. Épp a napokban kaptam egy levelet, hogy a kutyus köszöni szépen remekül érzi magát, és még őket is ledöbbentette, hogy ilyen hányattatott élet után ilyen gyorsan sikerült neki a beilleszkedni.
2011. máj. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az udvaron tartott kutyák 99%-a nem piszkít a lakásba.Annak az 1%-nak meg hasmenése van.De ez komoly tapasztaltam.Mindenféle helyekről összeszedett felnőtt,lakást sosem látott kutyák,alapból nem piszkítanak be.A saját vackába se végzi a dolgát,és a lakást úgy veszem észre alvóhelynek nézik,és csak ha nagyon muszáj akkor piszkítanak be.Az egyik ilyen kutyám,pl míg észre nem vettem,(ha valamiért nem értem haza időben)túl sokáig is visszatartotta,utána meg szorulása lett.
2011. máj. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem kistestű, elrontottam, közepes. 19 kg, úgyhogy nagyon nem cipelgetem ölbe.

Sétálni rengeteget fogunk, alom eszem ágába sincs, nem lesz szobacirkáló :)


Még várok!

2011. máj. 8. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!