Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Epilepsziás roham, vagy...

Epilepsziás roham, vagy valami fertőzés a kutyáknál?

Figyelt kérdés
Van anyámnak 6 kutyája, akiket gusztustalan és nagyon nem higiéniás módon bent tart a házába, a kutyák vele alszanak, mindenhol ott vannak.... van 4 nagy testű, és 2 kicsi... a kutyáknál időközönként majdnem mindegyiknél előfordul, hogy begörcsöl az egész testük, remegnek, és sokszor fél órán keresztül nem lesznek jobban... Anyám kitalálta magának, hogy a kutyák mind epilepsziásak... én meg attól félek, hogy kitudja milyen fertőzés van köztük, és nehogy valaki ember is elkapja!!!!!!!! Anyámmal nem lehet beszélni, hogy a kutyáit legalább az udvaron tartsa, szinte betegesen "szereti" őket, én viszont félek, hogy valami emberre is veszélyes betegségük van... Nem lehet valahogy elvitetni őket, hogy anyám ne tudja, hogy az én kezem van a dologba? Egyszerüen nem lehet vele beszélni, szerintem valahol ő is kattant már.... Nem érti meg hogy nem normális dolog igy tartani ennyi kutyát!!! Elegem van az egészből!!! Tanács?
2011. máj. 8. 13:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem régen néztem egy riportot, hogy itthon is vannak már tetkós állatvédők. Velük lehetne beszélni. Ha tényleg ilyen rosszak a körülmények, akkor a kutyáknak is az lenne a legjobb, ha új gazdihoz kerülnének.
2011. máj. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

"FIGYELEM! Minden bejelentéskor kérheti adatainak bizalmas kezelését! Javasoljuk, hogy bejelentését írásban (is) tegye meg és kérjen írásbeli visszajelzést arról, ilyen intézkedés történt az ügyben. "

Meg is van:

[link]

2011. máj. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
el tudnád nekem küldeni a linket? vagy valami elérhetőséget hozzájuk? köszönöm!
2011. máj. 8. 14:04
 4/14 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszi!!!
2011. máj. 8. 14:05
 5/14 anonim ***** válasza:
A mi 10 éves kutyánknak is voltak epilepsziás rohamai, amelyről rövid idő alatt kiderült, hogy valójában súlyos belsőfül gyulladás okozta. Kapott többször antibiotikum injekciót és Seduxent(fenékbe priccelve). És egy hét alatt szépen meg is gyógyult. Nem volt olcsó a kezelés, de megérte, mert siralmas látvány a földön, a sárban fetreng, remegő, fuldokló kutya, akit szeretünk.
2011. máj. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Ha tudtál valamerre mozdulni az ügyben, megírnád? Nekem is lenne kit bejelenteni (szomszéd)...
2011. máj. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igen persze!!! Szólok mindenképp, csak irj nekem egy privát emailt, hogy el tudjalak érni!
2011. máj. 8. 14:16
 8/14 anonim ***** válasza:

Köszönöm!

vanessza77@citromail.hu

2011. máj. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ez csak genetika, elkapni nem lehet. Már fél éve ezzel foglalkozom ugyanis szegény kutyusom ebben halt meg, el kellett altatni, annyi rohama volt :( 10évesen halt meg, és mindent próbáltam megtenni és kideríteni hogy mi az oka, mindenhonnan csak ezeket hallottam: túltenyésztés, a génekben van benne, van amelyik kutyának öregkorára jön ki. Semmiféleképpen nem fertőzés!
2011. máj. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Lehet, de ha a kutyák nincsenek megfelelően tartva, akkor mégis jobb lenne, ha elvennék őket vagy max 2-őt megtartani (ivartalanítva). Epilepsziára van gyógyszeres kezelés (tudtommal).
2011. máj. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!