Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen érvekkel szólhatok...

Milyen érvekkel szólhatok anyának ha örökbe akarok fogadni egy kutyát?

Figyelt kérdés
Nos az egész tegnap jött szóba (kiskorom óta nyavajgok egy kutyáért de soha nem kaptam mivel régeben hazaállított egy macskával így tárgytalanis volt 10 évig) de a macskám sajnos meghalt már másfél éve tegnap megint elkezdett motoszkálni az agyamba ,hogy kutyust szeretnék így elkezdtem keresgélni tenyésztőktől minden...igen ám de eszembe jutott hogy voltam önkéntes menhelyen és ott micsoda szeretett várt mindig a 4 lábúak között tehát megnéztrem az oldalon milyen kutyákat lehet örökbefogadni megakadt a szemem egy 2 éves westien(röhejes mert eddig utáltam ezt a kutyát de ez az egy monitoron keresztül elbűvölt a kis bánatosan aranyos szemeivel) úgyhogy gyereknapra szeretném mondtam neki ,hogy ha kell minden zsebpénzem félreteszem a kutyára,van chipje oltva van ráadásul ivartalanított szuka kutya szóval még csak ezek sem kellenek most.Anya attól tart ,hogy mivel már 2 éves nem bírnám tanítani a szobatisztaságra (lakásba lenne de minimum levinném napi 3x fél órára) néha még többreis mert van úgy ,hogy kedvet kapok gyakran 1 órás sétákat tenni.Erről a fajtáról nem sokat tudok mivel nem igazán a kedvenceim közé tartozik(ami a kedvencem az mondjuk alapból kizárt lakásba pl: chau chau, kaukázusi medveölő,husky és stb szal nagytestű kutyapárti vagyok meg kiciskből yorkie :) ) de én most őt szeretném nagyon nagyon és nem látom esélytelennek ,hogy szebbé tehetem egy kiskutya életét csak már kifogytam az ötletekből ,hogy mit hozhatnék fel érvnek a kutya mellett.Ebben kérem segítségeteket! 17/L
2011. máj. 8. 15:15
 1/8 A kérdező kommentje:
illetve azért érdekelne az is milyen ellenérvek vannak mellette Állítólag az emberekkel is és a kutyákkal is barátságos (mondjuk szerintem ebbe csak nem hazudnának hiszen megtekintésnél úgyis kiderülne )
2011. máj. 8. 15:16
 2/8 anonim ***** válasza:
Érvnek mutasd meg anyukádnak a menhelyet,az ottani körülményeket-akár élőben...Ha valakinek az nem érv,akkor semmi.Az,hogy két éves a kutyus,nem ront a helyzetén,mert még fiatal,tanulékony,szobatisztaságra bármikor megtanítható(persze,minél idősebb a kutyi,annál nehezebb),sőt,az is lehet,hogy már akár alapból szobatiszta.Én kb két hónapja hoztam menhelyről egy hét év körüli kuvasz keverék kutyust,és igencsak meglepődtem,mennyi mindenre tanítani sem kellett,kapásból visszahozza pl a labdát és leteszi elém,autót soha nem látott de gyönyörűen tűrte az állatorvosig vezető,majd a hazautat is stb.Szerintem egy ilyen apróság,mint a szobatisztaság(ra nevelés)ne álljon az útjába!Érvelj anyukádnak azzal,hogy megmentenéd az életét...(Nem mindenki tudja,hogy menhelyen is altatnak ám!)
2011. máj. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A menhelyi kutyák végtelenül meghálálják,hogy jóvagy hozzájuk hiszen nem ahoz vannak szokva sajnos. Szerintem mondd el édesanyádnak,hogy tényleg nagyon szeretnéd és gondját viselnéd köss vele kompromisszumot hogy ha nem leszel felelős érte elajándékozzátok(de tényleg törődj vele ez ígéret keretében)szerintem megfogja engedni vedd ki a részed a házimunkából is és smi gond nem lesz.
2011. máj. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

érvek:

megmentenétek egy élete és nem is kerülnek olyan sokba a menhelyi kutyák (nálunk az ivartalanítottak 8000 Ft-be kerülnek). Ha nincs annyi időd tökéletes egy felnőtt kutya is mert nem kell szoba tisztaságra nevelni mert természetes hogy nem kakil a saját otthonába nyugodtabbak, könnyebben taníthatod általában egy felnőtt kutya jobban tud figyelni mint egy kölyök szerintem beszélj ezekről anyukáddal ezek után biztos megengedi

Ellen érvek:

a westie-t minden hónapban kutya kozmetikushoz kell vinni vagy hetente legalább 5 x kell foglalkozni a szőrével rengeteg mozgásra van szüksége még így felnőtten is egy kutya nem csak egyszer kerül pénzbe évente ismétlő oltások oltások , féregtelenítés na meg a kellékek ami szintén nem olcsó mert egy kutyának nem csak pórázra meg nyakörvre van szüksége hanem fekhelyre, szőr ápolási termékekre, játékok, tisztasági cuccok meg sok sok efféle

De csak ajánlani tudom vidd és legyetek boldogok

2011. máj. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A házimunkába besegítés nem jó mivel alapból enyém az egész takarítás hétköznap (anyu sokat dolgozik és ezzel kimélem ,hogy én mosogatok ,porzsívózok,mosok fel,speregetek,portalanítok és stb) tudok róla ,hogy mi kell hozzá mivel nem csak úgy beleakarok vágni ,hogy nekem kell egy kutya tisztában vagyok a trimmeléseel a kozmetikával az évenkénti ismétlődő oltásokkal azzal is tisztában vagyok ,hogy nem fürdethetem samponnal csak kb 1-2 havonta a bolhanyakörvről is tudok amúgy tappancsnál voltam itt Szeged mellett és ott csak 2500-at kérnek pedig ivartalanított
2011. máj. 8. 15:38
 6/8 A kérdező kommentje:
hallottam arról is ,hogy hajlamos az allergiára legtöbbje a csirkétől és mivel elég kis kényes kutya így mindenből a legjobbat kellene neki venni hallottam tapasztalatokból ,hogy valakinél nehéz tanítani mert terrier és ez alapból makacs fajta de azt is hallottam már ,hogy ha kicsit szigorúbb vagyok vele igenis nem lehetetlen egy 2 éves kutyát sem megtanítani bármire
2011. máj. 8. 15:40
 7/8 anonim ***** válasza:
Bocs, de muszáj. Egy fajtatiszta kutyára hamar lecsapnak az örökbefogadók, pláne az ilyen kicsi szőrös cukiságokra. Nekem is volt már fent olyan kutyás hirdetésem, ahol a kutyának már több gazdi jelöltje is volt. Babonából nem vettem le, mert eddig ha az örökbefogadás napja előtt megtettem, valamiért nem jött össze, és később pakolhattam vissza az összeset. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy annyira ne éld bele konkrétan ebbe a kutyusba, mert nagyon rosszul fog esni, ha lecsúszol róla. Kérdésedre válaszolva, nekem is ennyi idősen volt először kutyusom, és az volt életem legszebb időszaka. Mivel még iskolás voltam rengeteg időm volt rá, és az a kutyus olvasott a gondolataimban, én meg az övében. Olyan kapcsolatom az óta sem volt egy kutyussal sem. Épp elég idős vagy, hogy felelősség teljesen gondolkozz, hisz a házimunka miatt sem kell anyukádnak könyörögnie, mégis megteszed.
2011. máj. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
elvileg nem fajta tiszta de kiköpött mint ha tényleg csak westie lenne benne és volt gazdája a legutolsó bejegyzés áprilisban ment h visszakellett vinnie mert kiderült a gazdája allergiás a kutyaszőrre
2011. máj. 8. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!