Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dalmata vagy golden retriever...

Dalmata vagy golden retriever jobb gyerek mellé?

Figyelt kérdés
2011. máj. 9. 13:58
1 2
 1/11 anonim válasza:
Sztem mind a kettő
2011. máj. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
szerintem a goldi nekeünk is az van :D
2011. máj. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Golden Retriever.
2011. máj. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
dalmata,a goldi divat kutya lett...
2011. máj. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

A Golden Reti.


Nagyon családbarát kutyafajta.

(A Dalmatát annyira nem ismerem.)

2011. máj. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
nekem dalmatám van,sokkal jobbak mint a goldik szerintem
2011. máj. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
dalmata,mert még a szőrével sincs baj
2011. máj. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

nem az a lényeg, hogy milyen fajta és gyerek mellé megy-e hanem milyen életminőséget tudtok biztosítani neki egy neveletlen goldenretriver is lehet veszélyes egy gyererekre felelőtlen gazda kezében

a gyereket és a kutyát is megfelelően kell tudni irányítani és egymáshoz szocializálni

meg kell mutatni egy gyermeknek is, hogyan közelíthet egy kutyához és nagyon fontos, hogy az első találkozásokkor mindkét fél gyerek és kutya is tökéletesen nyugodt legyen!

ha nem tudtok minden nap órákat foglalkozni a kutyával, sétáltatni és nevelni következetesen, ha csak egy kertbe száműzött eb lesz akkor nem érdemes magatokhoz venni semmilyen kutyust

ha a kutya mellett döntötök pedig még a családbakerülés előtt gyűjtsetek be minnél több információt a kutyákról, a kutyatartás szabályairól, a kutyák természetes igényeiről és egy szakember segítségét is kérhetitek a vállasztásnál-hiszen a legfontosabb, hogy hozzátok, energiaszinteteknek megfelelő egyed kerüljön és ne pl. egy hiperaktív munkavonalú golden, aki automatikusan egy domináns szerepbe kényszerül és csak problémátok lesz vele)

(a dalmatáknak jellemzően erősebb a zsákmányösztönük, ezért ha csak a fajtákat nézzük akkor valamivel jobb választás a goldie)

2011. máj. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ha nem lenne idő a kutyusra, és csak dísz lenne, akkor inkább plüssöt vennék. :) Sajnos a kutyusunk nemrég elpusztult (öreg volt már) és nem szeretnénk ugyanolyan fajtát, mert az rá emlékeztetne.
2011. máj. 9. 14:27
 10/11 anonim ***** válasza:
Dalmata nyugodt kutya a golden is csak az többet ugat.
2011. máj. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!