Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek való nekem rottwei...

Szerintetek való nekem rottweiler?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Szeretnék vásárolni egy rottweilert. Sport szerető vagyok szeretem a hoszzú sétákat is. Időm lenne nevelgetni. Határozottnak tartom magam de nemtudom,hogy nőként mennyire sikerülne tekintélyt szereznem kutyám előtt. Gyerekkoromban már volt ilyen fajta kutyája a családnak de akkor édesapám volt az a személy aki a kutya teljeskörű gazdájának mondhatta magát bár még most is emlékszem,hogy imádtuk egymást a kutyával engedte magát dögönyözni. :) Szerintetek alkalmas lennék?
2011. máj. 9. 16:37
1 2
 1/12 anonim válasza:
89%
Ebben biztos vagyok. :-)
2011. máj. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Igen szerintem vegyél magadnak egy rottweilert! :)
2011. máj. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
93%
Háát mivel ismered a kutyafajt és már volt valamennyi tapasztalatod vele kapcsolatban, ezért valószínűleg alkalmas lennél gazdinak. Azért mert nő vagy, attól nem kell azt hinni, hogy a leendő saját kutyád "lenézne" vagy nem lennél megfelelő neki a nevelésben. Ha megfelelően neveled akkor idő után nagyon megszeretitek egymást. Döntsd el te, hogy milyen gazdi lennél neki. Persze fontos mások véleménye is. =D De szerintem remek gazda lehetnél, elvégre időd is lenne törődni vele..
2011. máj. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem neked teremtették :) Sok sikert hozzá!
2011. máj. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha van benned egy kis bizonytalanság, akkor kalkuláld bele (anyagilag) hogy ha nem boldogulsz, akkor kutyasulis segítséget kell kérned. Ha B-tervnek ez is belefér, akkor nincs mitől tartani.
2011. máj. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:) Nem lenne anyagi probléma a kutyasuli de remélem,hogy én is megtudom nevelni és nem kell segítséget kérnem. De kutyák és emberek közé rengeteget fogom hordani mert rendkívül fontosnak tartom a megfelelő asszocializációt. :D
2011. máj. 9. 17:54
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
És szukát válassz szerintem.
2011. máj. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nyugodtan bevállalhatsz egy rottweilert, mivel az írásod alapján van már tapasztalatod a fajtával is, és nagyon vágysz egy ilyen kutyusra. Anyagilag B-tervnek mindenképpen bele kell kalkulálnod a dolgokba, hogy kutyaiskolás segítséged kell kérned, én azt eleve beleszámolnám. Nagyon sok ember a kutyaiskolába csak akkor megy, amikor már tényleg baj van a kutyával, és senki más nem segíthet. Én a legelső perctől kezdve jártam a kutyámmal kutyaoviba, és suliba is, a mai napig járok vele klubos foglalkozásokra (ÖV, agility)

Mivel kiskora óta profi szakemberek vesznek körül a tanácsaikkal, a kutyám tökéletesen lett nevelve, imádom, nagyon jó a kettőnk kapcsolata, és tökéletesen engedelmes, ami egy kutyától kitellik, azt ő mind tudja, és szívesen teljesíti. Számomra sokkal könnyebb volt úgy nevelni a kutyámat, hogy szakemberek voltak körülöttem, és még élveztem is. A kutyaiskolában rengeteg szintén kutyabolond barátot és ismerőst szereztem, és nagyon jó a légkör is ott :)

2011. máj. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nyugodtan vágj bele!:)
2011. máj. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az is fontos,hogy ne szaporítótól vagy egyszeri alomból vedd,tenyésztőnél garanciát kapsz pl.a diszpláziára és az idegrendszeri problémák esélye is kevés.

A tenyésztőhöz a kutya élete végéig minden problémával fordulhatsz.

2011. máj. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!