Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mitől lehetett?...

Istvan9103 kérdése:

Szerintetek mitől lehetett? Légyszíves normális kommenteket írjatok!

Figyelt kérdés
Volt ( :'( )egy amerikai staffordshire terrier kiskutyám. Azt mondták h 4 hónaposan érdemes elvinni vágatni a fülét ha szeretném. Az orvos aztmondta h rutinműtét lesz adott injekciót a kutya kifeküdt két perc alatt. Az orvos a végén közölte hogy meghalt a kiskutya az altatásba.
2011. máj. 9. 20:37
1 2 3
 1/26 xnorkax ***** válasza:
100%
Lehet, hogy túladagolta az altatót, vagy valami miatt rosszul reagált rá a szervezete. Én mindenképp felrúgnám az orvost a helyedben... És sajnálom a kutyát, máskor sose hallgass ilyen témákban másokra. Négy hónaposan rég túl késő lett volna a fülvágás. Mellesleg szerintem hülyeség is, nekem normál füllel sokkal jobban tetszenek.
2011. máj. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
nem értett a fajtához, sőt lehet, hogy a kutyákhoz sem. néhány fajta (köztük s staffi) nagyon érzékeny az altatásra. Általában a kiló szerinti dózis harmadával szoktuk kezdeni az altatást. A legtöbbször az is elég. Egy "normál" adagból a legtöbbször nem ébrednek fel.
2011. máj. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Minden kutyánál rizikós az első altatás. Lehet rejtett veleszületett szívrendellenessége is akár. Sajnálom a kutyádat.

Teljes igazságot csak boncolással lehetett volna kideríteni.

2011. máj. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
68%

Sajnálom.

Remélem,a következő kutyádat már nem akarod megcsonkítani.

2011. máj. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
56%

Jajj hagyjuk már ezt a megcsonkítós dumát!


Az én kutyámnak öt hónaposan lett a füle vágva. A doki nem az egész kutya súlyára adta be az altatót. Mindig a súly felére adja elsőre.

Ám ezeknél a fajtáknál elötte szoktak szív utrahangot csináltatni, így nem hivatkozhat arra a doki hogy beteg volt a szive és nem bírta az altatót.

Hát én nem hagynám annyiba. Megmondanám neki, hogy vagy vesz egy másik kölyköt, vagy fizesse ki az árát...

Sajnálom szegényt, túl lett altatva. :-(

2011. máj. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Szomorú. Sajnos az altatásnak mindig van kockázata, meg hát nem mindegy mire mennyire figyel oda az orvos. Mellkasröntgen volt előtte? Intubálták? Lélegeztető géppel dolgoztak? Volt az orvossal másik orvos, aki az anesztes szerepét betöltötte?

Én ezek nélkül nem adnám orvos keze alá a kutyámat...

2011. máj. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Hát nemtudom mi lehetett... :S Két injekciót kapott, aztmondta a doki hogy 5-10 perc a hatása de kb 3 perc alatt elaludt a kutya. Utána még lélegzett semmi baja nemvolt annyi volt hogy hányt kicsit de az természetes ilyenkor. Később jött ki szólni, hogy meghalt :(
2011. máj. 9. 21:31
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

kedves előttem szóló,nem ezek a leglényegesebbek. Sajnos az a helyzet, hogy ma általános állatorvosival lehet kisállatklinikát nyitni. Nem kell kisállat szakvizsga.

A kutyák altatásáról egy általános állatorvos kb. semmit nem tud.

Ha nem veszi magának a fáradságot hogy megtanulja melyik fajtánál mire kell figyelni, csak megnézi az altatót és kilóra beadja a kutyának,akkor ez a következménye.

Lódoktor műt kiskutyát.

Sajnálom.

2011. máj. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Na,amikor túl hamar elaludt az orvosnak akkor észbe kellett vonlna kapnia és beadni ez ellenszérumot.
2011. máj. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
szerinted az természetes, hogy az altatás közben hány a kutya? Lehet hogy én vagyok a hülye, de szerintem ez egyáltalán nem jó jel:S
2011. máj. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!