Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell tudni a kutya tenyész...

Mit kell tudni a kutya tenyésztésről?

Figyelt kérdés

Most vettem egy labrador kiskutyát és esetleg később szeretnék vele fedeztetni. 10 éven belül pedig szeretnék a fajjal komolyabban foglalkozni.

Ezért szeretnék tanácsot kérni főleg labrador tenyésztőktől (de más kutyával foglalkozó is írhat:D)

Főleg olyan könyvekre lennék kíváncsi amiket ti is ajánlotok ( labrador standard, fedeztetés kannal és a fialtatással illetve picik gondozásával kapcsolatosan).


2011. máj. 10. 18:15
 1/8 anonim válasza:
66%
Elősször is azt, hogy hogyan kell helyesen írni.
2011. máj. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

"10 éven belül pedig szeretnék a fajjal komolyabban foglalkozni."


A FAJJAL????? Na itt már bajok vannak, ha ennyit sem tudsz!


FAJ=KUTYA

FAJTA=LABRADOR


23N

2011. máj. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

Elsősorban azt kell tudnod,hogy nem biztos, hogy a kiskutya kit vettél alkalmas lesz fedezésre, vagy érdemes arra, hogy erre alapozz egy vérvonalat.

Mehetsz tenyésztői tanfolyamra a MEOE-hoz nem minden évben van, csakha van elég jelentkező. Az egy elég komoly anyag.

És kezd egy kiállításra járni, neveld a kutyádat ésmajd2év múlva meglátod, hogy alkalmas-e, vagy marad hobbikutya és egy másikat kell venned kennelalapításhoz.

2011. máj. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
másodszorra pedig azt hogy neked egyáltalán SEMMIT sem kell tudnod a tenyésztésről
2011. máj. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem értem miért kell valakit oltogatni főleg ha valaki "10 éven belül " szeretne tenyésztéssel foglalkozni.

Először is tenyésztői tanfolyam. Ha azt éppen nem hirdetnek akkor az Eukanuba és hasonlók szoktak rendezni tenyésztői konferenciákat (ugyanazok adnak elő mint a tanfolyamon- mivel mindkettőn jártam ezért tudom)Néhány ilyen konferenciára elmehetsz. Valamint a Szent István egyetemen is vannak tenyésztéssel kapcsolatos előadások amikre elmehet menni (az állatorvosi karon)Vannak köztük tényleg nagyon jók bár eléggé egy adott dologra megy rá (pl ellési nehézségek, vázrendszer stb) már megszámlálni se tudom hány ilyenen voltam, szerintem nagyon hasznos.

A kutyusodat nem tudom honnan vetted de ha fedezni szeretnél vele akkor: kiállítás, szűrések és nemárt ha munkaversenyekre is viszed mert az nagyon jó pont ha abban is jó.

Tíz év alatt pedig rá fogsz jönni, hogy mi tetszik neked és az alapján elkezdhetsz tenyészteni. Beszélj sok tenyésztővel, menj el sok kiállításra. Anatómiából, mozgás elemzésből a bírói tanfolyam anyaga a legjobb de sajna azt elég nehéz megszerezni nekem is sok időmbe telt de az orvosi anatómiával is tudsz már mit kezdeni.

2011. máj. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Akiteki ***** válasza:

Most annyit kell tudnod, hogy neveld fel szépen a kutyusodat, ha érdekel a fajta járj el kiállításra, figyeld a többi kutyát és tanulj.

Aztán majd ha olyan lesz a kutyád, meg fognak keresni tenyésztők fedeztetésre. Mikor már megtanultál mindent a fajtáról, kutyáról, megismerted a tenyésztőket itthon és külföldön, akkor ez nem lesz kérdés. Akkor majd beszerzed a legjobb szukát a világon és bátran belevághatsz vele a tenyésztésbe. Jól írtad, ez kb. 10 év. Sok sikert és sok boldogságot a kiskutyádhoz!

2011. máj. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Akiteki ***** válasza:

ma 18:25

Légyszíves ne írj félrevezető információt: Egyetlenegyszer volt ilyen tanfolyam és kész. Nem is tervezik egy ideig újra.

2011. máj. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát akkor nosza, kérj tanácsot tenyésztőktől, DE NE ITT KÖNYÖRGÖM, nem tudod leellenőrizni, hogy a válaszolók mennyire megbízhatóak. Inkább járj el kiállításokra, és olyan tenyésztőkkel beszélgess, akiknek szemmel láthatóan egészséges és boldog kutyái vannak, meg egyáltalán, aki szimpatikus. Tőlük tanulhatsz a legtöbbet, és legalább tudni fogod, hogy megbízható a forrás. Lehetőleg a kutyádat is olyan tenyészetből válassz, amilyet te is szeretnél csinálni, és tanulj a tenyésztőjétől. Mondd meg neki, milyen célra kell a kutya, és kérdezd meg, hajlandó-e a továbbiakban segíteni (ha nemet mond, akkor pedig ne vegyél tőle kutyát, mert ezekszerint leszarja a kölykei további sorsát).
2011. máj. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!