Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hobbi kutya kiállítás létezik?

Hobbi kutya kiállítás létezik?

Figyelt kérdés
Létezik olyan kiállítás, ahova lehet színhibás (de törzskönyves, kiváló származású) kutyát vinni?
2011. máj. 10. 20:36
1 2 3
 11/24 Akiteki ***** válasza:
36%

Ahol nem megfelelőek a körülmények, az nem tenyésztő. Ez ennyire egyszerű. Nem jártam még mindenkinél, de képekről is meg lehet ítélni.

Ismerek pl. olyat, aki soha nem mutat csak kiállítási képet a kutyáiról. A kiskutyákat egy parkolóban adja át a gazdáknak. Miközben az egyetlen tenyésztőnek kiáltja ki magát. Igen, ki van közösítve. És már senki nem vesz tőle kutyát.

2011. máj. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 Akiteki ***** válasza:
0%
A témához visszatérve: Szemhiba, színhiba, harapáshiba, pigmenthiba a standard szerint ugyanolyan súlyos hiba, mintha pl. méret alatti vagy akár sánta lenne a kutya. Egy tenyésztő nem dicsekszik vele.
2011. máj. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Érdekes amit írtál Akiteki, csak sajnos a valóságban ez egy nagyon-nagyon ritka példa!
2011. máj. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Ki van közösítve? Ennyi?
2011. máj. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 sors79 ***** válasza:

Hogy a valódi kérdésre válaszoljak :-)

A fajtaklubnál érdeklődj. Mert van, hogy klubkiállításokon úgynevezett kedvenc kategóriában lehet nevezni törzskönyv nélküli kutyával, persze a standard rájuk is vonatkozik.

2011. máj. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Az megint csak a szaporítóknak kedvezne,ha lehetne hibás kutyát kiállításra hordani.Aztán az olcsón vett,hibás,ámde kiállításgyőztes kutyák kölykét árulja majd drágábban mint addig.
2011. máj. 11. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 sors79 ***** válasza:
Tudom, hogy ez nem chat, de egyetértek az utánam szólóval. Amúgy szerintem nincs, és nem is lesz olyan kiállítás, ahol színhibás, vagy egyéb kizáró tényezővel rendelkező kutyát engedélyeznek kiállítani.
2011. máj. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
MKSZ és tájjellegű kiállításokra lehet nevezni.
2011. jún. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Akiteki!

Az első kommentedre szeretnék valamit írni..

Lehet, hogy valaki kiállítási szándékkal vesz kutyát jó helyről/ azaz jó tenyésztőtől/ és mégis csalódás éri..

Lehet, hogy egy csomó ideig gyűjtött rá meg minden..

De sajnos ezeket az embereket is érik csalódások..lehet, hogy a kutya csak egy kicsit "hibás" de az éppen elég ahhoz, hogy egy normális címet ne tudjon megszerezni...

Én igenis jó dolognak tartom a hobby kategóriát, és mostmár szerencsére szinte minden MKSZ kiállításon van! (sajnos a Meoénál még nem)

Abba viszont egyetértek veled, hogy nem szabad az embereket arra buzdítani, hogy törzskönyv nélküli kutyát vegyenek, mert tudják, hogy velük is lehet kiállításra járni, és szép serlegeket nyerni...

Én is járok a gyönyörű kutyusommal hobby kat.-ba és tudom, hogy ezek az emberek nem a pénzért csinálják, hiszen egy hobby kutyától származó kölyköt nem lehet annyi pénzért eladni, és az utazás is drága...

2011. jún. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
azért ne vegyenek törzskönyv nélküli fajkutyát, mert könnyen lehet, hogy szaporítótól van!!
2011. jún. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!