Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Közepes testű kutya etetése...

Közepes testű kutya etetése hogy jobb?

Figyelt kérdés
A száraztáp meleltt döntöttem mert sokkal több tápanyag van benne elvileg mint a konzervesbe igen ám csak az egyik barátom most a fejemre nőtt ,hogy akkoraztúgykell h 1 nap egyszer adni adagot a kutyának és kész ám én úgy tudtam h az egy napi adagot sokkal jobb ha elosztom két fele reggelre meg este fél órával séta előtt...na most melyik az igaz?mertmár nagyon idegesít az okoskodásával de ha tényleg 1x jó akkor ám legyen a kutya érdeke mindenek előtt(amúgy még nincs meg azért tartunk itt a vitáknál most nemsokára szeretném elhozni menhelyről)
2011. máj. 10. 23:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én naponta egyszer etetem és köszönik szépen jól megvannak sok éve. Van aki meg kétszer. Mindegyik jó. Viszont én semmiképpen sem etetném séta előtt mert evés után jobb nyugton maradni a kutyának. Persze ha le kell venni mert nincs kert akkor nehéz de valahogy meg lehet oldani.
2011. máj. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 sors79 ***** válasza:
53%
A napi 2 ideális egy felnőtt kutyának. Egyszerre azt a mennyiséget nem tudná megenni. Amúgy, nem tudom érdeklődtél-e, mivel etették eddig a kutyát, ugyanis ha nem ismeri a száraz tápot, hozzá kell szoktatnod. Még egy jótanács, ha elfogadod, célszerű beáztatni vízbe, és megvárni, míg feldagad. Ugyanis, ha nem inna eleget a kutyus, úgy veseproblémát okozhat egyrészt, másrészt, ha utána kiissza a dunát, a gyomrában dagad meg, ami ugye olyan, mintha mi ennénk nagyon-nagyon tele magunkat. :-)
2011. máj. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ja persze utolsó, a falatot ne rágjuk meg neki evés előtt? Ha mindig csak puhát eszik a kutya akkor a fogai is tönkremennek. Eleinte be lehet áztatni de aztán felesleges. Az meg hogy nem tudja megenni egyszerre honnan vetted? Ezek szerint a legtöbb egyszerevő kutya mutáns vagy mi? XD Nem azt mondom hogy muszáj egyszer etetni, de ne téves érveket hozzunk fel.
2011. máj. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nyugodtan oszd el kétszerre. De semmiképpen ne séta elôtt etesd meg, mert tele hassal tilos futkároznia, bélcsavarodást kaphat.
2011. máj. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
fél órával gondoltam de oks megfogadom
2011. máj. 10. 23:25
 6/14 sors79 ***** válasza:
53%
nem vitatkozni jöttem ide... Egy szóval nem mondtam, hogy mutáns! Aki egy kicsit is belegondol, megérti, hogy a gyomornak az egy napi mennyiség egyszerre leterhelő. Tőlem mindenki azt csinál, amit akar, én csak jó tanácsot tudok adni. A száraz táp szárazon adásáról meg lehet kérdezni szakértőket, lehet, hogy megoszlanak a vélemények, de én megbízom az állatorvosomban, tenyésztőmben.
2011. máj. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Toto652_89 ***** válasza:

Tápanyag a záraztápban... végülis... valamit csak befogad a kutya szervezete is abból a sok mesterséges vitaminból és kemikáliából. Bár nem hiszem...

Mifelénk a száraztáp amolyan reggeli gyanánti ropogós, a macskának is, este pedig jön a jól kiérdemelt igazi vitaminban és tápértékben gazdag házikoszt.

Egy állatkánk se panaszkodott még, hogy rossz a főztünk :)

2011. máj. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Azért javasolják állatorvosok is a napi adag két részletben való etetését, mert így lecsökken a gyomorcsavarodás esélye, ami mint tudjuk, nagyon rövid idő alatt halálos kimenetelű is lehet!

Nagytestű kutyák hajlamosabbak a gyomorcsavarodásra, de a kisebb termetűeknél is előfordul.

2011. máj. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Egyetértek a táp beáztatásával, ez is csökkenti a gyomorcsavarodás esélyét.
2011. máj. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Akárhányszor is adsz neki enni, mindenképpen séta után tedd, neked sem jó teli gyomorral rohangálni, a kutyára nézve meg még veszélyes is.

Mindkét módszer jó, bár az egyszer etetés elterjedtebb, mert sokkal természetesebb (a farkasok is ritkán esznek sokat, nem sűrűn keveset), emellett bőven elég a kutyának, és tanításhoz is praktikusabb, ha kicsit éhes a kutya, amikor jutalomfalatot lóbálsz előtte, az pedig napi kétszeri etetésnél már nem garantált. Kétszer általában a fiatal, beteg, vagy más tényező miatt nagyobb és/vagy folyamatosabb energiabevitelt igénylő kutyákat szokták etetni, de egy normál aktivitású egészséges kutyánál teljesen felesleges elosztani az ételt.

2011. máj. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!