Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van fekete orrú magyar vizsla?

Van fekete orrú magyar vizsla?

Figyelt kérdés
2011. máj. 11. 00:05
 1/9 anonim ***** válasza:
nincs. ha van az szinhibás
2011. máj. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Persze, hogy van!
2011. máj. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

jaj,miért szól aki nem tudja:

vizslánál kizáró ok:" rózsaszínű, palaszürke, fekete, illetve foltos orr"

2011. máj. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
Összefoglalom: létezik, de ez egy olyan színhiba, ami miatt nem mehetsz vele kiállításra, és tenyészteni sem tenyésztheted, legalábbis törzskönyvet nem fogsz kapni a kölykeire. Magyarán szólva remek családi kutya lehet belőle, de a tenyészértéke egész pontosan nulla lesz.
2011. máj. 11. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Akiteki ***** válasza:

Tisztázzunk valamit: Az FCI szabályai szerint minden két fajtatiszta kutya utódainak jár a törzskönyv.

Olyan nincs, hogy megtagadják a törzskönyv kiadását.

Az más kérdés, hogy rá lesz bélyegezve, hogy a szülő nem alkalmas tenyésztésre, de ne vezessük félre a kérdezőket.

2011. máj. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
28%
Én úgy tudtam, hogy csak tenyészszemlén legalább tenyészthető minősítést kapott kutyák kölykeinek jár a TK, amit színhibásnak nem adnak, de ha tévedtem volna, akkor elnézést.
2011. máj. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%

akiteki arra gondolt lehet törzskönyve egy szinhibás kutyának is, hiszen születésekor megkapta, csak a tenyésztő már általában felülbélyegezve adja ki. Vagy ha nem,akkor tenyészszemlén bélyegzik felül.


Tehát, ha szörnyen pontosak akarunk lenni, akkor születhet fekete orru magyar vizsla. De nem tenyészthető, nem vihető kiállításra.

2011. máj. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Akiteki ***** válasza:

A tenyésztő nem bélyegezhet semmit sehova.

A törzskönyvet kiállítani és arra bármit ráírni, csak a tenyésztői szervezetnek van joga. Ez olyan, mint a személyi igazolvány. OK, hogy most már csak egy kártya, de mikor régen még füzet volt, abba sem firkálhattunk bele kedvünk szerint, a rendőrségen vagy az önkormányzatnál írták bele a szükséges dolgokat.

És igen, ahogy írtam, nincs válogatás, mindenkinek jár törzskönyv.

2011. máj. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hogyne lenne, vizsla keveréknek nevezik, vagyis valami más fajta is besegített neki. Én még nem láttam olyan fajtatiszta(törzskönyvezett) vizslát, aminek fekete lett volna az orra, de mutassatok egyet és elhiszem. Egyébként bármilyen kutya kaphat törzskönyvet, aminek tk-sak a szülei, még úgy is ha nincs szemléjük(ekkor van felülbélyegzett tk).
2011. máj. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!