Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyek a legnyugodtabb,...

Melyek a legnyugodtabb, könnyen tanítható kistermetű kutyák?

Figyelt kérdés

Bérházban lakunk így nagykutya esélytelen szóval a kisebbekre vagyok kíváncsi most.


A Bolognese az igaz, hogy nagyon nyugodt és okos kutya?


És még azt szeretném kérdezni, hogy nem tudom mennyire igaz az, hogy havonta tényleg 10 vagy 20 ezreket kell költeni kutyára? És mik azok a dolgok, amiért ilyen sokba kerülnek?

Az oltást azt tudom hogy kell, de milyen időközönként kell beoltatni?


2011. máj. 11. 12:43
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Uszkár.


És szerintem egy kistestű is simán kerül havi 10 ezerbe. Már csak azért is, mert én pl. minden hónapban félreteszek valamennyit kimondottan a kutyára. Ugyanis ha becsúszik valami, ami miatt orvosra van szüksége, az elég sokba is kerülhet (fizettem már 90 ezret állatorvosnak).

Ja és minél olcsóbban veszed a kutyát, annál nagyobb az esélye, hogy nagyon sokat kell állatorvosra költened. De még egy jó kennelből hozott szűrt, egészséges kölyök is simán elszakíthatja a szalagját, vagy akármilyen baleset érheti, amit műteni kell.

2011. máj. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Keverék! :)
2011. máj. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Foxi keverék..
2011. máj. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 sors79 ***** válasza:

Első kutyának én is ajánlom az uszkárt.

Könnyen és gyorsan tanul, viszont sokat-sokat kell vele foglalkozni, aktív kutya.

Ajánlom pl. ezt a tenyészetet:

[link]

2011. máj. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A mopsz nagyon nyugodt és értelmes, de foglalkozni kell vele, mert elég makacs tud lenni. Előnye, hogy nem ugatós. Hátránya: hullik a szőre. Meg persze jó tenyésztőtől kell venni és nem kevés pénzbe kerül. Ha szerencséd van, akkor úgy jársz, mint mi, hogy a kutyánk a kötelező oltásokon kívül nem lát orvost sosem, ha nincs szerencséd, akkor előjönnek a bőrbetegségei pl.


De: egy keverék kutyus is tud nyugodt és értelmes lenni és ők általában szívósabbak is, mint a sajnos sokszor túltenyésztett fajták.

2011. máj. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Törpe uszkár.

10-esbe biztosan benne van,de annyiban egy sima kutyus is.

A kajája,az összes oltás,2-3 havonta kozmetikus 3000-6000 között nyírják a törpét.

Viszont nyugodt,ragaszkodó,okos és szép.

A bologense is aranyos,csak nem szép.

2011. máj. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Havanese(: Bár az enyém kicsit makacs,

de kutyája válogatja(;

2011. máj. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Havanese:-) Az enyém annyira nem nyugis, imád játszani, rohangálni. Gyorsan tanul, nagyon okos, minden kutyával jól kijön.
2011. máj. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
80%

Menhelyi kutya!

Miért, miért hiszi azt mindenki, hogy a fajtatiszta kutyák tökéletesek?? Sokkal hamarabb elpusztulnak, mint a keverékek, igaz ugyan, hogy kiszámíthatóbb a viselkedésük, de egy csomóféle fajtabetegség jelentkezhet a fajtatiszta kutyáknál.

Ráadásul a legtöbben VÁRNAK egy bizonyos fajta alomra...Holott a menhelyeken egyre több a fajtatiszta kutya! Ráadásul míg a tenyésztő azt mondhatja h kész, innentől becsukom a boltot, inkább ürüljenek ki a menhelyek, a menhelyvezetők nem mondhatják azt, hogy elegem van, kidobom a kutyákat az utcára! Ezt azért érdemes meggondolni.

Szóval válassz keveréket szerintem. :)

2011. máj. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!