Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idő után büntetnek meg...

Mennyi idő után büntetnek meg mennyire, ha nem adják be a veszettség elleni oltást?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert van 2 kutyám. Az egyik szeptemberben kapja (amikor van az akció). A másik pedig áprilisban. Nem lehetne, hogy a kicsi is szeptemberben kapja?
2011. máj. 12. 13:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
51%

ahogy észrevették...


dátumra pontosan nézik, ha jól tudom. szerintem ne kockáztass, inkább vidd el áprilisban dokihoz.

2011. máj. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Én nem is tudtam hogy ezért büntetnek! :O Nekünk volt olyan hogy jó 2-3 hónapra rá kapta meg, mert teljesen elfelejtettük. Most is egy hónap csúszással fogja kapni, mert így jött ki a lépés. Amúgy meg honnan tudnák ezt? Szerintem egy állatorvos se keres meg senkit, hogy "helló a kutyája még nem kapta meg az oltást azonnal jöjjön be". Amúgy is honnan tudja hogy él e még a kutya, vagy nem szökött e el vagy bármi? Nyugodtan várd meg a szeptembert.
2011. máj. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 LN09 ***** válasza:

Szerintem se kockáztass! Mi éppen tegnap voltunk veszettség elleni oltáson, és chipet is kapott. Ahogy elnéztem a mi orvosunk a legdrágább :/ De mindegy, ez kell és kész.


Ha pedig akár véletlenül is megharap valakit a kutyád, akkor ciki azt mondani, hogy azért nem kapta meg az oltást idéjében, mert fél év múlva lesz csak akció.

Nem papolok arról, hogy amikor két kutyát vettél magadhoz, gondoltál-e arra, hogy az dupla kiadás... ELVILEG június 1-től a chip is kötelező.

2011. máj. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 LN09 ***** válasza:
30%

Kedves második!

Ha megharap a kutya valakit, akkor csak kéne igazolni, hogy megkapta-e az oltást. Az pedig nem viccből van kitalálva, hogy mikor kell beadatni. Az embereknél is vannak kötelező oltások amiket akkor kell beadni amikor ideje van és nem majd fél évvel később.


Senki nem gondolja hogy az állatorvos fogja körbetelefonálni a gazdákat...

2011. máj. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Természetesen tudtam, hogy dupla kiadás, de manapság az ember ott spórol ahol tud. Ha lejárt vagy le fog járni az oltás, akkor mindenki kap levelet, hogy lassan esedékes lesz.

De mivel a mi állatorvosunk is olyan, amilyet az egyik kérdésben már feltettek (mindent be akar adni neki, vitaminos, oltások, cseppek stb) ezért szívesebben vinném egyszerre a kettőt szeptemberben a "kitelepülésre", mert ott nem tud ránk erőltetni olyat amit nem akarunk.

Ha elviszem oltásra, akkor chip-et is akar majd bele rakni? Én úgy tudom, hogy csak akkor kötelező, ha gazdát cserél a kutya.

2011. máj. 12. 14:03
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Addig amíg nincs baj, nem büntetnek semmire!

De ha valakit megharap a kutyád, és kiderül, hogy nem volt beoltva, akkor már komoly következményei lesznek. Gondolj bele, hogy a megharapott ember egészségi állapotára ez hogyan hat!

2011. máj. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 LN09 ***** válasza:
52%

Én annyit tudok, hogy június 1.-től kötelező. Én is hallottam ezer verziót, de nem érdekel. Ha elszökik a kutyám akkor tudják valami alapján azonosítani, és nincs az hogy ki tudja mennyit szenved mire előkerül, vagy valaki befogadja és sosem kapom vissza. Ennyit megér. Olvass utána az előnyeinek.


Olyan meg nincs, hogy nem lehet visszautasítani olyat amit te nem akarsz. Megmondod, hogy nem kell és kész, ha meg nem jó orvos, akkor vidd máshova.


Én is tudtam volna azt a 10.000 ft-ot másra költeni, de hát amit muszáj azt muszáj. Anno mikor még szüleimmel éltem 2 kutyánk volt. Mindig ők voltak az elsők. Gondolom neked is olyanok mintha gyerekek lennének, akkor legyenek ők az elsők.

Annyit tudsz még tenni, hogy felhívsz egy állatorvost, és megkérdezed, hogy lehete-e így. Viszont akkor vigyázz, ne harapjon meg senkit.

2011. máj. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 LN09 ***** válasza:

A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:05


Ennyi!


Szerintem ne ezen spórolj, nem gondolom, hogy hatalmas összeget fognak elengedni.

2011. máj. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
52%

Hogyne büntetnének. Január 1-tőlországosan egységesrendszer van. Minden kutyát születése után, vagy tulajdonba jutás után legkésőbb 3 hónapon belül jelenteni kell állatorvosnál. (ez lehet a hatósági és magán orvos is.) Ennek elmaradása már büntethető szabálysértés.

Amennyiben a kutya elpusztul, eladják elveszik szintén jelenteni kell. (elmaradása szintén szabálysértés)

a veszettség elleni oltás meglétét az állatorvosnak le kelljelentenie az országos rendszerbe,amenmnyiben egy kutya egy adott évben nem kapja meg az oltást, és nem jelentik,hogy eladták/elpusztult/elveszett, abban az estben az illetéskes hatósági tiszti állatorvos bírságot szabhat ki.

Bírságot szabhat ki az utcán a rendőr vagy közterületfelügyelő, ha a kutya nincs oltva, vagy nincs ott az oltási könyv.


Oltási könyvnek csak az új, azonosítható, számozott fogadható el, és az oltást hologrammos matricával kell az állatorvosnak igazolnia.


Volt/van egy átmeneti türelmi idő, de szerintem nyáron,vagy összel el fognak kezdeni büntetni, hiszen 80.000 Ft a büntetési tétel, nem kis bevétel lehet ez a tiszti állatorvosi szolgálatnak.

2011. máj. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%
vannak olyanok akik ezen spórólnak(jobban az alkoholisták)azoknak aztán lehet magyarázni.de még senkihez se mentek ki büntetni.de olvastam 1x hogy az állatorvosnak minden év elején át kellene nézni a nyilvántartást,és ha elmaradást talál,jelenteni a kerületi főállatorvosnak...annak ki kellene szabnia büntit,de sajnos ilyennel még nem találkoztam.
2011. máj. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!