Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák allergiájára is jó a...

A kutyák allergiájára is jó a kálcium?

Figyelt kérdés
2011. máj. 12. 19:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen, nekem is azt ajánlotta az állatorvos...márha ilyen kiütéses allergiáról van szó.
2011. máj. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha tényleg allergia, akkor inkább írass az állatorvossal Calcimusc oldatos injekciót. Nekem április közepén fulladt be a kutyám, 99%, hogy pollen allergia miatt.

10 ampulla van a dobozban, 1 ampulla 5 ml, és napi 2x1 ml-t kellett neki adnom. Kaptam fecskendőt, abba felszívtam 1 ampullával, és úgy lehet pontosan adagolni. Ja, és természetesen ezt meg kell itatni a kutyával, nem oltás formájában kell beadni:) Én a tálkájába tettem, öntöttem rá egy kicsi tejet, és pikk-pakk megitta:)

Egyébként miért gondolod, hogy allergia? Mik a tünetek? Illetve azt is jó lenne kideríteni, hogy mire allergiás.

2011. máj. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az atkákat, gyulladást, élősködőket kizártuk,és még mindig sebesre rágja a hátát, vakarja az oldalát,feketedik a bőre. Este adtam neki calcimuscot,(pont volt itthon )most nem vakarózik végre. :)
2011. máj. 12. 21:11
 4/10 anonim ***** válasza:
Milyen élősködőket zártatok ki? Pukilkat nem érzel a hátán?
2011. máj. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem,nincs pukli.

Végre alszik :)

2011. máj. 12. 21:44
 6/10 anonim ***** válasza:
Klassz, hogy alszik, de attól még másnap ugyanúgy fog vakarózni:( Szóval milyen vizsgálatok voltak?
2011. máj. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az orvos adott valami szert,ami mindent megöl. Azt mondta,hogy ha ezzel kezeljük,és utána is vakarózik, akkor az élősködők kizárva. Meg vett kaparékot is,aszerint is kizárhatók.
2011. máj. 13. 19:28
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mondta e a doki, de van egy olyan férgesség, ami korábban csak a mediterrán országokban volt gyakori, de néhány éve nálunk is elterjedt.

Bőrférgességnek hívják, és a szúnyogok terjesztik egy microfilaria nevű parazitával. Itt olvashatsz róla bővebben:

[link]


Erről én is csak azért tudok, mert a kutyámat épp ezzel kezeljük:( Egy vérvétel során derült ki, hogy benne van ez a parazita. Viszont ma már elég gyakori, a kutyák 10%-a fertőzött, de mivel a legtöbb esetben tünetmentes, így nem is nagyon tudnak róla. Viszont ha van tünete, akkor az a bőrviszketés.

Vérvétellel megállapítható. Ez persze csak egy ötlet. De ha biztosra akarsz menni, akkor allergia tesztet is csináltathatsz, viszont az elég drága (40-50 ezer)

2011. máj. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Akiteki ***** válasza:

Ez lehet akár tápallergia is. Mit eszik?

Ilyenre nem jó a kálcium. Az csak a hirtelen jelentkező tünetekre (pl. darázscsípés) hatásos.

2011. máj. 14. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem eszik tápot,én főzök neki.Általában húst,rizst, zöldségeket.

Nem tud rágni már szegénykém,úgyhogy a táp esélytelen :)

2011. máj. 14. 07:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!