Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ijed meg a kutyám, ha...

Miért ijed meg a kutyám, ha dobok neki valamit?

Figyelt kérdés
Nagyapám kutyája a levegőben is elkapta, ha kaját dobtam neki. Az enyém meg elugrik, ha felé dobok valamit.
2011. máj. 13. 21:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem egyformák a kutyák sem. Lehet valamilyen negatív élmény érte korábban a felé repülő tárgyakkal kapcsolatban.
2011. máj. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Másfél éves volt,amikor hozzám került. Nem tudom, mi történhetett vele azelőtt. Lehet ezen változtatni?
2011. máj. 13. 21:16
 3/8 anonim ***** válasza:
Persze. Türelem kell hozzá. Először hívd oda, mutasd meg neki, hogy nem mell félnie. Először csak akkor dobd neki, ha nagyon közel van, és nem is olyan közel hozzá. Ha odamegy érte, vagy megszagolja, jutalmazd, vagy dicsérd meg. Ez nem olyan nagy dolog. Persze könnyebb mondani, mint megcsinálni. Nem tudni mi érhette korábban, én szerintem erősen hozzávághattak dolgokat, de ki tudja.
2011. máj. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja, és sok szerencsét, ne add fel, és menni fog. Végén azon kapod magad, hogy a levegőbe ugrik a tárgyakért. Meg kell vele szerettetni, ennyi az egész. És azt is jutalmazhatod, ha nem ijed meg, nem megy arrébb, hanem ott marad a tárgynál. Remélem tudtam neked segíteni. :)
2011. máj. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akitől "kaptam", azokat pillanatnyilag felakasztanám, mert más problémákat is nekik köszönhetek. Örülök, hogy ez a kutya hozzám került...
2011. máj. 13. 21:29
 6/8 anonim ***** válasza:
Biztosan nagyon jó helye van nálad, csak idő,türelem, és határozottság kell ahhoz, hogy megváltoztasd. Ez a gazdák hibája, de Te képes vagy arra, hogy megszerettesd vele azt, amitől most fél. Nem tehet róla, ez ösztönös, mert megjegyezte, hogy ez neki fájdalmas, ijesztő dolog.
2011. máj. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Fallabdázni már tud, és ez a lényeg. Én meg egyre kevésbé tudom visszaütni, mert mindig elviszi előlem. Legalább tétje van a játéknak...
2011. máj. 13. 22:25
 8/8 anonim ***** válasza:
Lassan, apró lépésekben hozzászoktathatod. Először csak ejtsd le a cuccot (lehetőleg virslit, sajtot vagy ilyemit kezdj el dobálni felé), aztán pár centit dobd felé, ha már az ejtéstől nem fél, és így tovább. És ne egyszerre, csak szép lassan, minden nap egy keveset.
2011. máj. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!