Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ivartalanítás az kutyakínzás?

Az ivartalanítás az kutyakínzás?

Figyelt kérdés
2011. máj. 14. 20:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Nem az. Sok esetben muszáj is mert a fiú kutyák elcsavarognak. Ez olyan mint amikor téged vagy bárkit valamiért megműtenek begyógyul rendbe jön és éli tovább az életét.
2011. máj. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
46%

Hát, ahogy vesszük.

Egyrészt jó a kutyának, és ajánlott is.

De ha belegondol az ember, hogy mit szólna hozzá ha az akaratán kívül berángatják egy ilyen műtétre... azért fáj az, és nem kellemes az állatnak.

Én inkább elzárom, figyelek rá, még sose volt gond.

2011. máj. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem fáj neki ha jó az orvos és jól altatja.De sok gondtól és fájdalomtól megvéded szóval nem ártassz semmit!
2011. máj. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 panettone ***** válasza:
100%

Nem nekem eddig 15 ideiglenes kutyám volt mind átesett az ivartalanításon, a két sajátom is és a 4 cicánk is. Néhány napos lábaozás után nem is emlékeztek rá. És addig se a szenvedésről szólt az életük csak annyival másabbak azok a napok, hogy kicsit jobban figyelem kímélem őket illetve nem kapnak se szárz tápot se csontot, mert a keményebb széklet azért okozhat fájdalmat nekik, és gallért hordanak 10-12 napig hordanak egy gallért hogy ne nyalják a sebüket.


És egy ivartalanítás sok-sok előnnyel is jár.

Először is megkíméled egyik másik rákos megbetegedéstől, az álvemhességtől.

A nem tervezett almokból született kölykök nem szaporítják tovább a gyepik létszámát.

Ha ne adj Isten elvész és úgy keresed, hogy ivartalanított nagyobb az esély hogy visszakapod...tapasztalat.

2011. máj. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem különben nem is csinálnák és ajánlott is mert sok esetben hererákok nem kívánt szaporulatot esetleg elcsavargást lehet vele megelőzni.
2011. máj. 15. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem az!!! Fiú kutyánál megelőzhető vele a hererák, és nem csavarog el annyit. Szuka kutyánál pedig megelőzheő vele az emlőrák, és egyéb ilyesmi betegségek. +Sok olyan almot megelőzünk vele, amiben a kiskutyák nem találtak volna gazdik és mentek volna az utcára, vagy a sintérhez :S
2011. máj. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Kutyakínzás az,amit sokszor a megszületett és senkinek nem kellő kiskutyákkal csinálnak,kezdve az élve elásástól a vízbe fojtásig.
2011. máj. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%

Nekünk majdnem nagyon nagy baj lett belőle. Idén tavasszal szerettük volna ivartalaníttatni a kutyust, de az orvos azt mondta meg kell várni a tüzelést. El is jött az idő, még a széltől is óvva volt a kiskutyánk, minden rendben volt. Aztán utolsó napon talán (már szinte nem is vérzett), kiszökött a kis piszok. Mikor anyum megtalálta, pont akkor engedte el a kankutya. (Legalábbis úgy tűnt.) Nem volt mit tenni, megbeszéltük az orvossal, hogy megyünk és megnézetjük mi újság. Mielőtt mentünk volna, előtte egy-két nappal kicsit vérzett, ez ijesztő volt, de már úgyis megvolt az időpont, mikorra mennünk kell. Mindenképp tudni akartuk, hogy nem történt-e netán vetélés. :S Az orvos azt mondta, hogy semmi gond, a kiskutyánk álvemhes. Borogatást javasolt. Így is lett. Azon a héten szombaton este nagyon rosszul lett a kutyánk. Se enni, se inni, ülni, feküdni sem tudott már. Szegényke jó pár órát szenvedett, mire kijött egy másik orvos. Kiderült, hogy nem álvemhes volt, hanem bent ragadt egy kiskutya, aki addigra már elpusztult. Orvos iránt ilyen dühöt én még nem éreztem. Majdnem belepusztult szegény... Nagyon nagy szerencsénk volt, hogy erős kutyink van.


Ezt nemrég írtam egy másik kérdésre, de ideillik. A történtek tudatában NEM nem kínzás az ivartalanítás. Mennyi szenvedéstől kímélhettük volna meg, ha előbb döntünk úgy, hogy ivartalanítjuk...

Mellesleg azóta hála isten a család szeme fénye meggyógyult, és pár hónap múlva, kb augusztusban meg lesz az ivartalanítás is.


Szép Napot!

2011. máj. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Hát szerintem, az is állatkínzás, hogy szerencsétlen kan kutya menne mert hajtja az ösztöne (meg ha belegondolunk az embereknél a férfiaknál nem csak maga az élvezet miatt van szükség a szexre, hanem biológiailag, fizikálisan szükségük van rá), és nem teheti meg. Mit szólnának a hapsik, ha soha nem szexelhetnének és még önkielégítést se végezhetnének??? Ráadásul nem csak a kanoknál hanem a szukák esetében is rákot előzhet meg vele az ember. Ivartalanítás után pedig egyáltalán nem lesz késztetése hogy a nőstények után menjen, kiegyensúlyozottabb és kezelhetőbb lesz. Én imádom a kutyákat, nagy Cesar Millan fan vagyok, de azért azt ne felejtsük el, hogy a kutya nem ember és sok olyan érzése nincs, mint az embereknek (pl. harag). Ha ivartalanítva van akkor nem fog azon gondolkodni, hogy a fenébe most nem szexelhetek azzal a jók kis szukával, aki a sarkon lakik. Hanem csak van, nem terveznek és nem élnek a múltban sem (múltbeli sérelmek nincsenek náluk).
2011. máj. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

I G E N - lassan mondom az összes embernek hogy megértse.


Már CSAK állatok esetén élő tévhit hogy jó.

Petevezeték és ondóvezeték elkötés megakadályozza hogy felesleges kölykök legyenek. A természet egy szervet sem , főleg nem szervrendszereket véletlenül és össze függések nélkül tett egy élő és ami fontos érző lénybe.

Mellesleg ha felesleges lenne vagy kicsit is káros káros lenne a például farkasoknál úgy-e, ahol a falkából egy nőstény és egy hím szaporodik ott az évmilliók alatt úgy akkor kialakult volna.

2011. máj. 20. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!