Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Skót juhász, Bernáthegyi vagy...

Skót juhász, Bernáthegyi vagy Goldi?

Figyelt kérdés
Udvaron lenne tartva. Kb. 2 naponta tudnék elmenni vele sétálni, hétvégén egy nagyobb túrára. Persze minden nap több órát játszok vele, meg nevelem. Szerintetek melyik a legnevelhetőbb, amelyikőjük a nem domináns, szerintetek?
2011. máj. 14. 21:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Én a goldira tippelnék, sok jót hallottam róluk. Azt, hogy domináns lesz-e vagy nem, sok minden befolyásolja. Lehet már "követőnek születik" és meg sem próbál majd felül kerekedni, de az ellenkezője is igaz lehet. Befolyásolja a gazdi határozottsága és következetessége is.

(Sok sikert a kis szőrgombóchoz, akármelyiket is választod :))

2011. máj. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én biztos hogy bernáthegyit vennék:) Olyan édes bújós mackó...nekem mindig is a nagytestű kutyák tetszettek:) Nekünk Újfundlandink volt, csak szegénykém tavaly meghalt:(( Ő általa szerelmesedtem bele a nagytestű kutyákba:)
2011. máj. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja hát igen, azt is vedd figyelembe, hogy melyik mennyit eszik :)
2011. máj. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
bernáthegyi nehezebben nevelhetö,nyálasabb,de nagyon tud szeretni. Golden az nagyon széép büszke kutya,könnyen nevelhető gyerekszerető imád uszni és ö is nagyon jo társ,szeret játszani. Én ekettő közül választanék,de ha gyengébb nádszál vagy nem is ilyen erősebb tipus a goldent könnyebb kezelni:D Bernáthagyi nekedrohan és azonnyomban eldölsz:D
2011. máj. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem elég a két ideggyenge kaukázusi, amelyiket ráadásul szaporítjátok is?
2011. máj. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
skót...könnyen tanítható. Juhászkutya, könnyű vele együtt élni. Nekem goldenem is van itthon...össze se hasonlítható a két fajta. A golden is nagyon okos szó se róla de sokkal nem is tudom mi a jó szó rá...olyan mint egy robotkutya...minden vizsgán szuperül szerepel, jó vadászaton is de nincs egy önálló gondolata...sok goldent ismerek és mind ilyen...nehéz elmagyarázni ha valakinek nincs otthon több fajtája és nem ismeri a jellemüket...Engem nagyon zavar, hogy minden parancsot megcsinál és pl leültetem és úgy marad...ha az ember elfelejti akkor órákig képes rá..a skót nem...ő leül majd ha rájön, hogy elfeledkeztél róla akkor szépen odajön és emlékeztet a létezésére...a kutyasuliban a gondolkodós nem mechanikus feladatokat sokkal hamarabb megoldja mint egy golden. abban a csoprtban amiben mi vagyunk 3 golden, 2 labi több német juhász, snaucer stb kutya van és mindig a skótom az első aki megoldja a feladatot szóval én csak a skótra szavaznék és a mozgásigénye is kisebb mint egy goldennek...elég hozzá egy labda és napi fél óra:) végkimerülésig játszana
2011. máj. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
bernáthegyi, legalább meg is véd hakell, mert elég nagy termetű
2011. máj. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!