Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » KÁJ (Közép Ázsiai juhász)...

KÁJ (Közép Ázsiai juhász) kutyát tarthatók lakásban?

Figyelt kérdés

Volt már kutyám lakásban egy amstaff !

Most veszek egy kutyát nagyon utána olvastam a KÁJ-nak kennelből fogom elhozni volt aki azt mondta nekem hogy lakásba is lehet nyugodt szível tartani volt aki azt mondta inkább mopszot vagy westit és túl agresszív és nem oda való ! Nekem nem tetszenek a kistestűek nem azért mert nem tekintem kutyának a kistestűt mielőtt valaki ebbe a mondatba bele köt.

Olyanok írjanak aki nagy testűt tartanak tartottak vagy tapasztalt normális kutya tartó.

Vál ászokat köszönöm figyelni fogom és írok vissza .

Köszönöm előre a segítségeteket.


2011. okt. 23. 18:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%

A nagytestűnek nem valami jó a lakásban tartás. Nagy a mozgásigénye, nem elégíti ki az a néhányszor fél-egy óra, amennyit ki tudod vinni.

Tiltani nem tiltja semmi, de a kutyának nem jó.

2011. okt. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
KÁJ lakásban??? Hát ezt őszintén szólva nehezen tudom elképzelni.... Ez a fajtának nagy területre van szüksége, nem hiszem, hogy egy lakásban jól érezné magát.
2011. okt. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
napi 4 óra meg lenne MINDEN nap !
2011. okt. 23. 18:28
 4/14 Tyler913 ***** válasza:
48%

Nagyon nagy tevhit ez a kis lakasba csak kistestu kutya-majre.Nem a kutya meretetol fugg,hogy elvan-e lakasban,hanem a mozgasigenyetol,ill. hogy ez mennyire kerul kielegitesre.Bar szerintem sem jo otlet egy alapvetoen nagy teruletek orzesere kitenyesztett pasztorkutya lakasba,de nem a merete,hanem a termeszete miatt.

Szoval megegyszer: tarthatsz nagytermetu kutyat lakasban,de en azt tanacsolnam,hogy az ne KAJ legyen.Mas fajta nem tetszik?

2011. okt. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Édes kevés... Nem hiszem, hogy ez jó ötlet...
2011. okt. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%

Te jo ég!!


eszedbe ne jusson KÁJ-t lakásban tartani szenvedne... elhiszem hogy szeretnél 1 ilyet de ez nem szoba kutya

2011. okt. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
97%

Hát igen, épp ezt írtam, hogy a napi mondjuk 4 óra nem elég neki.

Ez a fajta eredetileg nyájak őrzésére lett kitenyésztve (nagy, szabad területen). Ennek megfelelőek a tulajdonságai is: "viselkedése független, magabiztos, jól őrzi saját magát és területét. A saját területén lévő alabaj agresszív és bizalmatlan. Az állandó küzdelem a vadállatokkal és az ellenfelekkel tökéletesítette harci készségét".

Az ilyen kutya nem való lakásba, nem érzi ott jól magát.


Ha ezt nem vagy képes elfogadni és kizárólag a SAJÁT érdekedet, vágyaidat nézed, akkor nem vagy felelős gazda. Ha meg nem akarod mások véleményét meghallgatni, mert csak mentegetőzöl, akkor nem kell kérdezni...

2011. okt. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
95%
Teljesen egyetértek az előttem szólókkal, hamarabb vennék lakásba egy boxert, németjuhászt, dobermannt, na de közép ázsiait, komondort, kuvaszt, kaukázusit soha, ott bolondulna meg a lakásba. Egy lelkiismeretes tenyésztő nem is adna kölyköt lakásba.
2011. okt. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
97%
Semmiképp sem. Nem a mérete miatt, az teljesen lényegtelen! A KÁJ-nál nagyobb kutyákat is lehet lakásban tartani, de nem juhászkutyákat! Nem a mérete miatt, hanem amiatt, hogy ezek nagyon territoriális kutyák. Szerintem ezek még normál kertesházba sem valók, csak hatalmas területek örzésére.
2011. okt. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
94%

Szia:)


Nekem összesen 6 kájom volt eddig életemben, most 2 van.

Nem a nagytestűekkel van gond lakásban, hanem pl. a pásztorkutyákkal.


Az én ázsiáim még a konyhában sem nagyon szeretnek lenni, nem hogy huzamosan a házban. A kutyaházba is csak -10 fok alatt mennek be.


Ha utánaolvastál a fajtának, nyilván tudod, hogy iszonyatosan nagy területeket őriztek.

Itthon munkakutyaként nem is tudnánk használni, ahhoz minden területünk túlságosan lakott.


Tapasztalatból mondom, ez a kutya nem "kutya" a szónak abban az értelmében, ahogy szerintem Te elképzeled.


Egy káj sosem fog rajongani azért, hogy ÜL, FEKSZIK, LÁBHOZ, mittudomén.


SOHA a büdös életben nem tudnád levinni sétálni a városba, mert egyszerűen nem tudod megjósolni, hogy póráz nélkül kinek (ember, kutya, autó egyaránt célpont lehet) fog nekimenni.

(Az egyik viszonylag nyugodt vérmérsékletű kájom 10 hetesen már autókat üldözött...)


Kérlek, válassz másik fajtát, hidd el, nem tudod, milyen ez a kutya.

Várj addig, amíg családi házad lesz kerttel.

Akkor nagyon tuti lesz az a napi 4 óra!

De így a kutya meg fog őrülni.


Nem viccelek, szó szerint mondom, VESZÉLYES lakásban tartani.

TILOS!!!


Én egy tenyésztő helyében nem is adnék lakásba ilyen fajtát, az tuti.


És nagy tévedés, hogy le fogod tudni nevelni arról, hogy engedély támadjon.

Rohadtul nem segít sem a szocializáció, sem a kutyaiskola, sem semmi.


És egy kuvasznál, komondornál tényleg el tudod érni, hogy a te jelenlétedben ne döntsön önállóan - egy KÁJ-nál nagyon kicsi erre az esély.

Ezek a kutyák évezredek óta EGYEDÜL őrzik a nyájakat.

Az embernek gondolkodás nélkül nekimennek.

Sokszor van, hogy a nyájat őrzik a kutyák kicsapva, esznek,a mit találnak, és évente 2x-3x. látják a gazdát.


Hidd el, tapasztalatból mondom, amit mondok.

És nem azért, mert nem értek a kutyák megneveléséhez, mert a többi (nem káj) kutyám maximálisan kézben tartható, fegyelmezhető, az utasításom nélkül oda se néznek semmire.


A KÁJ-t a rendőrség és a katonaság is próbálta elfogókutyaként használni - nem lehet csibészeltetni, esélytelen megtanítani, hogy játéknak tekintse a dolgot, és karra harapjon. Ez a kutya ölni akar, és rögtön torokra megy. Szóval a kájokat elég hamar elfelejtették...

(És a rendőrségnél finoman szólva jó kiképzők vannak, ebben kivételesen jók vagyunk...)


Egy KÁJ-nak a lakás börtön lenne.



Miért pont ezt a fajtát szemelted ki?

Csak azért, mert tetszik?

2011. okt. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!