Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány szót tud megjegyezni egy...

Hány szót tud megjegyezni egy kutya?

Figyelt kérdés
2011. máj. 15. 10:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem egyet sem. Másképp működik az agya.
2011. máj. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A csúcs akiről tudok egy kutya aki 50 tárgyat tud megkülönböztetni és kérésre odavinni.

Tehát az 50 az megy.

2011. máj. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nincs beleprogramozva a kutyákba :D

Gyakorlatilag bármennyit meg tud, csak sokszor kell ismételni őket, mert az én kutyám pl. gyorsan felejt.

Mondjuk ő viszonylag gyorsan is tanul, gyorsabban mint anyósom, mert a pitizéshez azt a parancs"szót" tanultuk meg, hogy szépen kér, anyósom pedig nem bírja megjegyezni, és csodálkozik hogy miért nem áll fel a kutya :D

2011. máj. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Lehet félreérthetően fogalmaztam. Ilyen trükkökre gondolok pl: fordul, hátra, lábhoz, ül stb.
2011. máj. 15. 10:45
 5/11 anonim ***** válasza:
1. válaszolónak: megjegyzik a kifejezést, és a hozzátartozó cselekvést :) Ezt nem úgy kell elképzelni mint amikor magolsz, hanem félig-meddig reflex cselekvés
2011. máj. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én is lehet félreérthetően fogalmaztam, ugyanis a "trükkökről" beszélek :D
2011. máj. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az én kutyám több, mint 30 parancsszót ismer és tud, nem csak egyszavasakat, hanem egész mondatokat is felismer és értelmez..:)

Kiskorától kezdve foglalkoztam vele, és egy csodakutya vált belőle.. De valamennyire szerintem az sem mindegy, hogy a kutyában meg van-e a hajlandóság erre (pl. ugyanúgy kiskutyaként anyámhoz került eb teljesen szófogadatlan tanittatás ellenére is).

2011. máj. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha napi rendszerességgel foglalkozol vele akkor rengeteg mindent megtud tanulni pl: hozza ide a labdát, újságot, papucsot, meg fogadjon szót neked, szoba tisztaság.... ehhez napi 5-6 óra foglalkozás kell hogy rendesen megtanulja a dolgokat.
2011. máj. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

A válasz írója 77%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:46


Bocsi, amikor elküldtem a Te válaszod még nem olvastam :)

2011. máj. 15. 10:50
 10/11 anonim ***** válasza:

Elsőnek van igaza, az nem így működik. Egy kutya nemcsak parancsokat teljesít, de normál működése során számos egyéb dolgot is megtanul, pl vakarózni, azt, hogy a darázs csíp stb. Egy trükk, vagy helyesebben mondva feltételes reflex semmiben nem különbözik ettől technikailag, csak éppen nincs hozzá paracsszó. De messze nem ilyen 50 meg 30 trükkről van szó.

Másrészt meg az agy tárolókapacitása nem véges. Dinamikusan alakul, a fölöseges dolgot törli, helyéb újjabb kerül. Tehát nem tudod megtölteni.

2011. máj. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!