Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem szeret bent lenni a...

Miért nem szeret bent lenni a kutyám?

Figyelt kérdés

a kutyámat (magyar vizsla) nem vihetjük be a lakásba. Viszont télen nagyon hideg volt, be akartam zárni a fűtött garázsba, de addig kaparta a fa garázsajtót, amíg az 1 cm-es fából 0,5 cm-t "faragott". Próbáltam úgy is, hogy ott maradtam vele, amikor elaludt és feljöttem, de egyből felébredt és újra kaparta, nyüszített.

Most már megoldottuk úgy a dolgot, hogy egy kutyaajtót tettünk a garázsra, így bent alszik már. De kíváncsi vagyok, hogy miért nem volt neki jó ott bent?


2011. máj. 15. 11:47
 1/5 A kérdező kommentje:
Bent mindene volt. Tisztaság, fekvőhely, ennivaló, víz stb.
2011. máj. 15. 11:48
 2/5 anonim ***** válasza:
Én arra tippelek, hogy nem szerette a bezártságot. Hiszen hiába volt ott meleg, az összes cucca, vize, mindene, nem érezte ott jól magát. Kell neki a szabadság, amit a kutyaajtó megad neki, hogy ki-be járkálhat, amikor kedve tartja, és szemmel tudja tartani a területét is, hidd el, az is nagyon fontos nekik :)
2011. máj. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is ezt csinálta, csak mi a pincébe zártuk le, a kazán mellé, mert ott jóü meleg volt. Odakinn mínusz 18 fok, gondoltuk, megfagy reggelre. De állandóan kapart. Akkor jött helyre a dolog, mikor kutyaajtót szereltünk neki. Egyszerűen gondolom az volt a baj, hogy el volt szigetelve a külvilágtól. ha viszont ő megválaszthatja, mikor megy ki és be, akkor jobban érzi magát, hisz nincs bezárva. Persze, jobb neki bent a melegben, csak a bezártság... Szerintem.
2011. máj. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
szerintem az a baj, hogy tök egyedül volt. próbáld ki, rád is rádzárnák a garázsajtót, nem éreznéd jól magad. A kutyának vagy az kell, hogy a gazdájával legyen, és akkor elvan akárhol, vagy az hogy szabad legyen és elfoglalhassa magát. Ezért problémásak azok a kutyák is, akik a lakásban élnek - de a gazdi otthagyja őket napközbenre, amíg dolgozni megy. Ott sem az a baj a kutyának, hogy a lakásban él, hanem az, hogy tök egyedül ott hagyják bezárva.
2011. máj. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Még egy kutya és egy macska is volt vele. De akkor sem akart bent maradni. Kint pedig még nappal, amikor melegebb is volt, még akkor is vacogott a foga.
2011. máj. 15. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!