Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt a kutyám?...

Miért csinálja ezt a kutyám? Néha úgy érzem, nem szeret.

Figyelt kérdés

2 év körüli bull-típusú szuka, de ivartalanított kutyus. (tisztában voltam vele, hogy makacs fajta, mikor kiválasztottam)A problémám az lenne, hogy valószínűleg nem érzi, hogy én lennék a "vezér". Ha jutalomfalat van nálam, egyből ül, fekszik, marad, szépen sétál, odajön, mindent. De mikor nincs nálam a juti, akkor mindez a kedvétől függ. Leül, ha olyan kedve van, ha nincs, akkor a fenekét lenyomva is alig tudom leültetni (a parancsoknál a hangsúly mindig ugyan az). Odajönni odajön ugyan, de többször kell szólom neki. Vannak olyanjai, hogy mindent első szóra megcsinál juti nélkül is, nekem ez furcsa, hogy akkor máskor miért nem?!


Ezeken kívül három nagyobb problémám van. Mégpedig.


Séta közben, megszokott útvonalon haladunk, és mikor a kijelölt részen elengedem, van, hogy lefekszik egy helyre, és (falatkával sem!) istennek nem tudom továbbkönyörögni, nem jön, amíg meg nem kötöm. Kipróbáltam, hogy elmentem, elbújtam, meg sem mozdult, csak mikor már jó idő elteltével visszamentem, és hazafelé indultam el. Engem ez nagyon zavar, mert neki sem lesz meg a megfelelő mozgása, másrészt pedig szörnyen rosszul esik. (van, hogy mikor bárhová megyünk pórázon, befeszít és úgy kell tovább hínom, méterenként, és csak úgy indul el megint). Hogyan lehetne rászoktatni, hogy normálisan sétáljon velem? A bal lábbal egyébként semmi baja, nem rángat, nem húz, szépen sétál mindig.

Aztán: Kölykök. Egyik percről a másikra elkezdett félni nagyon a kölyökkutyáktól, fülét farkát behúzva rohan a lehető legmesszebb tőlük. Nem tudunk a megszokott futtatóra menni emiatt. Próbáltam a kölyök közelében simogatni, beszéltem hozzá kedvesen, semmi eredmény. Ötletek?

Harmadik, és egyben legdurvább:

Mikor este felmászik az ágyamba, és le akarom küldeni, ha felébresztem, megmorog. Semmi tettlegesség, de megmorog, és én ezt nem tűröm neki, elküldöm mindig. Hajnalban visszamászik, pedig le van tiltva éjjelre, nappal felmehet. Ezt sem kéne engednem neki?

Nagyon kérlek segítsetek nekem. Kutyaiskola sajnos nem megoldható, sem pénz nincs, sem iskola a közelben.

Megválni nem szeretnék tőle, tisztában vagyok vele, hogy én rontottam el nagyon valamit. De itt zárójelben megjegyezném, örökbefogadott kutya, elmúlt egy éves, mikor hozzám került, teljesen nyersen, semmi parancsot nem ismert, majd egy évig előtte verték, ketrecben csontsoványan élt, sok rossz tapasztalattal, ennek ellenére kicsit sem agresszív. Ez a morgós dolog nagyjából két hete jött be nála (több, mint egy éve van nálam, az első fél évben, míg tanítottam, majd pár hónapig nem volt semmi gond ezek max. egy hónapja mennek így). Nagyon szépen megkérlek titeket, aki tud használható infót, kérem segítsen!


(u.i.: Az ajtón nem engedem be előttem, ki volt próbálva a z "én eszek a tálból előbb" effekt is, sok haszna nem volt, hosszabb távon sem. Annyira olyan, mintha direkt csinálnál, mert közben mikor pl, lefekszik és nem jön, szemtelenül néz rám...fáj :S)


2011. szept. 1. 21:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én csak egyre tudok javasolni valamit és az az esti alvás. Estére bármennyire is fáj neked és szomorú Ő is, zárd be, valahová, mellékhelyiség stb. hogy ne tudjon felmászni az ágyadra. Nekem ilyenből volt rossz tapasztalatom a kutyám, amikor megfordultam az ágyban beleharapott a nagylábujjamba. Egy bullterrier azért csúnyább dolgokat is tud művelni. Neveld meg, zárd el, ha nem tetszik, amit csinál. Egyéb dologban sajnos nem tudok tanácsot adni. Szerintem végig legyél határozott és kemény és ha ki akar jönni, akkor se add meg magad. sok sikert, remélem kapsz majd segítséged itt az oldalon !

2011. szept. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsodat, az ötlet maga jó, és ki is fogom próbálni. Félek, hogy nyüszögni fog (a fürdőszoba ajtó, ha bent vagyok és csukva van, sír előtte)de nem hagyom magam. Próbát megér. :) Köszönöm.
2011. szept. 1. 22:01
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ne engedd meg nappal sem, hogy felmenjen az ágyba, ez elég következetlen neki, hogy egyszer felmehet, egyszer meg letessékeled.


Másik..én biztos vinném továbbra is a futtatóra. Maximum, ha elmegy mellettünk egy kölyök lenne jutalomfalat a kezemben és igyekeznék tanítani, hogy rám és eleinte persze a kajára összpontosítson. Ez biztos nem fog könnyen menni, de legyél határozott és nyugodt.


Hát..mozgásra nem nagyon tudok mit javasolni..létezik, hogy nem igényel ennyi mozgást? Más kutyát is láttam már a környéken, akit úgy biztatott a gazdája, de az már elég idős kutyának nézett ki.


Amúgy szüleimnek huskyja van, az is elég makacs jellem, mint köztudott. 3 éves korára már egészen sikerült megnevelni, elhagyta a fajta jellegből származó rossz tulajdonságainak nagy részét. De még így is van, hogy csak 3x-i szólításra jön oda, mert a világ leglustább kutyája. Legalábbis az udvarban. Ha megmutatom neki a pórázt, akkor hívnom sem kell :P

2011. szept. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne zárd be sehová, csak állandóan tiltsd le az ágyról. Nappal is! Csinálj neki fekhelyt a szobádban a földön és tanulja meg, hogy az az ő helye, az ágy pedig a tiéd!
2011. szept. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Látom nagyon töröd magad, hogy jó kutyád legyen. Igen a terrierek nagyon makacsak, (nekem is van) de pont annyira aranyosak is, és szerintem te is beleestél abba a csapdába, hogy többet szeretgeted, mint parancsolod. Legyél határozottabb és következetes mindig. Még nem vagy a falkavezére ez a problémák oka, bár egy terrier sztem mindig próbálkozni fog időnként. A morgást azonnal meg kell torolni, határozott tiltással, és bökd is meg. Ha netán harapna nyomd a nyakánál, oldalánál fogva a földre és tartsd úgy amíg meg nem adja magát. Ágyra így én nem engedném fel, megharaphat.
2011. szept. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. :) A mozgásigénye, nem tudom, előfordulhat, mivel nagyon nagyon keveset szinte semmit nem mozgott egy éves koráig, bár nemtudom, ez függ-e ettől. Nem zárjam ki, csak tiltsam le? Rendben, köszönöm. Fekhelye van, saját, és mikor este leküldöm, mindig oda fekszik le. A futtatóra így már nem járunk, de gondoltam rá, hogy egyesével, megbeszélem a gazdikkal, (ismerem őket), hogy találkozzanak a kutyák, mert ha nem megrohamozzák őt sokan, biztos könnyebb lenne. :) Igen, szeretném hogy jó kutyám legyen, és imádnivaló, de nincs többet szeretgetve, mint kellene. Vele vagyok ha tudok, de nem mindig, a napi simije megvan, és van, hogy összebújva fekszünk valahol (akár lent a fűben is), emmellet, ha nem okos, nem kap simit, rendszeres szeretet-megvonás van a rosszalkodás után. Nincs az a "rossz kutya vagy, simi simi" effekt. Köszönöm a válaszokat. :)
2011. szept. 2. 06:59
 7/10 anonim ***** válasza:
Az nagyon szép és helyes hogy amint látom érdekel a kutya sorsa és meg akarod nevelni. : ) Este nem kell bezárni sehová, hanem le kell tiltani nappal is az ágyról! (nekem mondjuk nem tudom hogy, de este sose akartak az ágyra menni csak nappal) A többiben nagyon tanácsot nem tudok adni bocsi. Ha van National Geographic-od akkor nézd minden (vagy legalább is amikor tudod) a csodálatos kutya dokit az biztos sokat fog segíteni. : ) De valamit sose felejts el! Ha a szakadék szélén állsz és az idegeid romokban akkor se add fel! Sok szerencsét a neveléshez. : )
2011. szept. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, a műsort szoktam nézni.:) Nem adom fel, igyekezni fogok. :)
2011. szept. 3. 12:50
 9/10 anonim ***** válasza:
73%

Nekem is mentett kutyám van, felnőttként került hozzánk. Elég jól irányítható, kezelhető kutya, de volt egy időszak, mikor úgy éreztem, ha nem változtatok a fejemre fog nőni. Nekem a falkából kizárás vált be. Egy-két napig nem volt kaja, séta, simi, semmi, még szemkontaktus se. Utána fokozatosan, lassan minden visszaállt, de már sokkal tudatosabban csináltam vele mindent, szóval újrakezdtem az egész kutyanevelést.

Konkrét tanácsokat nem tudok adni a problémáitokra, nálunk ezek nem fordultak elő. Olvastam, hogy a mentett kutyák miután biztonságban érzik magukat az új helyen, bepróbálkoznak, keresik a határokat (pl felugranak az ágyra v nem szállnak le az ágyról, morognak stb). Ilyenkor kell határozottnak lenni és megmutatni, hogy ki a főnök.

2011. szept. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ.: )
2011. szept. 3. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!