Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik piros kis kocka alakú...

Létezik piros kis kocka alakú patkány vagy bármilyen méreg?

Figyelt kérdés
Az udvaron találtunk egy megrágott piros, bordós színű kis kockát, amiről fogalmunk sincs honnan jöhetett. Az egyik kutyánk délután hányt, köhögött, ennek ellenére evett rendesen, nem bágyadt, játszik, "vigyorog", nem igazán tűnik betegnek. Még is félünk nehogy valamilyen méreg legyen, folyamatosan figyeljük, hogy változik e az állapota. Természetesen ha továbbra is hányna, vagy az állapota rosszabbodna, azonnal rohanunk vele az állatorvoshoz. A kérdésem csupán annyi, hogy nem tudtok e ilyen kinézetű méregről? Nagyon aggódom, illetve dühös is vagyok... a szomszéd is eteti néha, bár ő nagyon szereti őket, játszik, "beszélget" velük kerítésen keresztül. Hiába kértük, hogy ne adjon nekik maradékot, akkor is ad. Remélem csak ebből valami maradék, de azért jobb félni mint megijedni. Volt már panasz arra, hogy ugatnak, így pláne megfordul a fejünkben hogy valakinek nem hiányoznának. Bármilyen infót szívesen veszek, és előre is nagyon köszönöm a válaszokat. Ha valakinek tapasztalata van mérgezéssel azt is megköszönném!
2011. máj. 15. 16:03
1 2
 11/19 Platypus ***** válasza:

[link]


A K-vitamint érdemes lenne beszereznetek minél előbb, ügyeletes patikában bármikor lehet kapni. Ha az állatorvos nem lesz elérhető holnapig, akkor ez a legjobb amit tehettek érte.

2011. máj. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Hogy van a kutyus?
2011. máj. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Még mindig nincs a legjobb színben sajnos, valóban valamilyen rágcsáló irtó méreg volt, de szerencsére időben észrevettük így a doki szerint mostmár minden rendben lesz. Megkapta a szükséges szurikat, két nap múlva visszük kontrollra. Viszont mérhetetlenül idegesít még mindig, hogy még is kinek ártottak szerencsétlen kutyáim... Ha egyszer ne adj isten megtudom ki volt az, én nem tudom tudok e uralkodni az indulataimon.
2011. máj. 16. 09:49
 14/19 anonim ***** válasza:
Megértelek. Nem tudom milyen emberek az ilyenek. Miért nem lehet odamenni az emberhez, és normálisan elmondani ha problémája van? Gondolom ebben az esetben senki nem harapná le a másik fejét. Miért kell rögtön ilyen eszközökhöz folyamodni? Főleg egy védtelen állattal szemben.
2011. máj. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Mint említettem egyszer már volt panasz, akkor mi meg is köszöntük hogy szólt a szomszéd (és nem hasonló módszereket vetett be), és megígértük hogy igyekszünk tenni ellene, tettünk is, megtanulta az idősebb kutyánk hogy éjjel nem ugatunk fölöslegesen. Amióta ketten vannak egy pisszenést se hallani annyira lefárasztják egymást nap közben. Én úgy gondolom, hogy elég normális emberek vagyunk a családommal, ha probléma van azt meg lehet beszélni, és mi próbálunk tenni ellene, ezért is akaszt ki iszonyatosan, hogy valakinek ennyire útban vannak ezek a szerencsétlen ártatlan kis lények. Óriási indulatok vannak bennem, és elképzelni sem tudom hogy ki lehetett az. Leginkább csak attól félek, hogy ha ez egyszer megtörtént, megtörténik mégegyszer, márpedig kitudja legközelebb időben észrevesszük e. Komolyan már olyanokon gondolkodom hogy körbe kameráztatom a házat... Nagyon el vagyok keseredve.
2011. máj. 16. 11:12
 16/19 anonim ***** válasza:
Javaslom, h tegyél feljelentést és a helö tv v rádió is értesüljön az esetről, hátha elkapják, de legalábbis egy ideig jobban figyelnek majd a kutyákra a gazdÁk
2011. máj. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
helö=helyi...bocs telefonról írtam tegnap...
2011. máj. 17. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

Na jobban van a kuty?


G.

2011. máj. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszönjük mostmár teljesen jól vagyunk hál' istennek! :) Hétvégétől újra elkezdünk kutyasuliba járni, ahol speciális tanfolyamokon veszünk majd részt. Ez direkt arra van kiélezve, hogy a kutya mástól ne fogadjon el ételt, illetve amit talál, azt se egye meg. Pár, a kutyáink számára ismeretlen emberrel is megbeszéltük, hogy eljönnek és segítenek mindenben, pl benyújtani a kaját a kerítésen, hogy élő példán megtudjuk tanítani a kutyiknak, hogy itthoni környezetben sem szabad elfogadni ismeretlenektől semmit. Nehéz munka áll előttünk, de nagyon bízom a sikerben. Iszonyatosan aggódom értük. Valaki tanácsolta, hogy mondassam be a helyi tv-nél. Közben amikor elmondtuk a közvetlen szomszédoknak mi történt, más is kicsit jobban odafigyelt, és sajnos nem mi voltunk az egyetlen kiszemeltek, de mindenhol szerencsésen végződött a történet, így nagyon gondolkodom, hogy valóban felfújom a sztorit, igenis tudja meg a környék milyen emberek között élünk.
2011. máj. 20. 10:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!