Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 hetes német juhász kiskutyám...

6 hetes német juhász kiskutyám sír! Hogy tudnám leszoktatni?

Figyelt kérdés
Tegnap hoztuk el, és ha magára hagyjuk, akkor rögtön sír, nyüszít!! Estére kenelbe zártuk, hogy nehogy elvigyék, de mindig kitudott valahogyan szökni és a bejárati ajtó előtt nyüszített, és kaparta! Kimentünk éjjel hozzá (óránként) de ahogy bejöttünk, egyből nyüszített! Miért sír? Ennyire nem szeret egyedül lenni? Meddig tart ez nála?? És valahogy nem lehet róla leszoktatni?
2011. máj. 16. 10:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

6 hetesen még nem szabadott volna elhozni. Ilyenkor még az anyjánálés a testvérénél kéne lennie.

2 hónapos kor után tud egyedül lenni, akkor általában már gond nélkül egyedül marad egy ideig.

Most neki a félelem rögzült be a kennelről, az éjszakáról....el fog tartani egy ideig amíg megnyugszik.

2011. máj. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
azért sír mert az anyja mellett lenne a helye... próbáljátok meg elődszőr csak néhány percre magára hagyni majd visszamenni hozz...sokáig fog tartani még túl kicsi...
2011. máj. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%

6 hetesen?!! észnél vagytok?!!! nyilván azért sír,mert hiányzik neki a régi környezete,nem szabadott volna elhozni! ha meg ennyire nincs türelmed egy állathoz,akkor minek hoztátok el,felesleges volt!

addig fog tartani,amíg meg nem szokja az új környezetet,tegnap hoztátok el,mit vártál? el fog tartani szerintem jópár napig,talán hétig is...

2011. máj. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Gondolkodj már! A kutya falkaállat. A tiéd kölyök, aki egész idáig soha, egyszer sem volt egyedül. Fokozatosan kell hozzászoktatni, nem kiba.szni egy kennelbe, hogy legyél ott egyedül aztán csá. Ráadásul 6 hetesen el sem szabadott volna hozni, oltások nélkül kint tartani pedig egetverő felelőtlenség.
2011. máj. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem szabadott volna elhozni 6 hetesen, sajnos sok "tenyésztő" szabadulni akar a piciktől, és ezért hamar túlad rajtuk...

Én 8 hetesen hoztam haza a németjuhászomat, de sosem sírt. Bent volt a garázsba a helye, és az egész éjszakát végigpihente, nem volt egy hangja sem, másnap reggel boldogan rohant elém, mikor mentem dolgozni. :) De utána sem sírt ha egyedül maradt. Egyedül akkor idegbeteg ha valamiért meg kell kötni (jönnek vendégek, munkások dolgoznak a kertbe, stb.), akkor olyan mérgesen tud ugatni, hogy néha még én is meglepődök. Egyébként nem egy hisztis, 10 hónapos kanocska. :)

Leszoktatni nem tudod arról, hogy sírjon, hiszen kihoztad a megszokott környezetéből, hagyd, hogy az ajtó előtt aludjon, az valamennyire megnyugvást ad neki, hogy a "közeletekben" lehet. :) Aztán idővel abba fogja ezt hagyni, de ha mndig kijártok hozzá ha sír, akkor tudni fogja, hiszti = figyelem, tehát hisztizni fog. :)

2011. máj. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudod leszoktatni, ha visszaviszed a mamájához, és megmondod az eredeti tulajnak, hogy pár hét múlva, amikor már nagyobb lesz, értemégy!
2011. máj. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Feltétlen vigyétek mielőbb dokihoz,hogy megkapja a szükséges oltást,féregtelenítést,chipet.

Aztán imádkozzatok sűrűn,hogy a szaporítótól vett kutyátok ne legyen beteg,nyomorék vagy ideggyenge,ez majd később fog kiderülni.

2011. máj. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben inkább bent tartanám még egy ideig. Amit műveltek vele az felér egy állatkínzással. Te mit szólnál hozzá ha tök idegen lények elszakítanának a családodtól elvinnének egy idegen helyre és ott magadra hagynának az éjszakában? Szerintem te is sírnál.

Pár hétig még hagy aludjon bent éjszaka, mondjuk 8 hetes koráig (ugyanis ekkor kellett volna elhoznotok) aztán fokozatosan szoktassátok ki.

Napközben is egyedül van? Mert ha igen, akkor tényleg csak gratulálni tudok ezért a roppant felelős állattartásért amit műveltek.

2011. máj. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Sorry! Most számoltam utána, most 7 hetes, a héten lesz 8 hetes!! De azért köszi a válaszokat!:)

Egyébként már megkapta az első védőoltást és féregtelenítést is!

2011. máj. 16. 10:27
 10/13 anonim ***** válasza:

Esetleg nincs még egy kutyusotok aki lefoglalná? Akivel ellehet? Lehet hogy jó megoldás lenne ha első hetekbe a lakásba lenne veletek, csak sajnos utána elég nehéz kiszoktatni őket, én ezért is csináltam vackot a garázsba az enyémnek. :)

Azóta is a garázs a kedvenc helye, na meg a bejárati előtt.. :D:D

2011. máj. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!