Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy bírnám arról leszoktatni...

Hogy bírnám arról leszoktatni a kutyánkat, hogy ne kapjon a kezemhez ha valamihez odanyúlok?

Figyelt kérdés

Ha odanyúlok a bot után vagy a labdájához mindig odaakar kapni a kezemhez.Nem tudom hogy megharapná-e vagy csak....

Nem próbáltam ott hagyni a kezem reflexből mindig elhúzom!

Hogy tudnám erről leszoktatni?


2011. máj. 16. 21:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Védi ami az övé. Ebből bajok lehetnek. Főleg, ha még bátrabb lesz, és harapni is fog. Mennyi idős? Olvass utána a falkavezérségnek. Ha van már annyi idős, valószínűleg keménykedik. :) Ha kicsit figyelsz, és olvasol, könnyen leszoktatható.
2011. máj. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Nyomd le a kutyát a földre, és addig tartsd lent, míg nem nyüszit. Addig nem fogad el "falkavezér"-nek.
2011. máj. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
6 és fél hónapos rottweiler
2011. máj. 16. 22:01
 4/12 anonim ***** válasza:
Ez a lenyomós módszer nem túl jó elsőnek. :) Nem azt akarja, hogy féljen tőle a kutya /remélem/.
2011. máj. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Akkor az. Falkavezér. :) Mielőtt enni adsz neki, csinálj úgy, mintha ennél a táljából. Vmi ropit rágcsálj el a tál fölött. Ajtóknál te menj be-ki hamarabb. Ha hazaérsz ne egyből foglalkozz vele, hanem, ha megnyugodott. legfeljebb, ha vmiért kap a kezed után, azt vedd el tőle, és ne add neki oda egy darabig. A kajával is így, ha rád morog, vedd el, az az etetés kimarad. Fiatal, még nagyon hamar megtanulja ebből.
2011. máj. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Már elvettem tőle a kaját vártam vele egy kicsit és nem morgott!Ha vmit elakarok venni nem engedi azt mondom ereszd elengedi!Az ajtón legtöbbször én megyek be elsőnek,de vmikor bevágodik elém!Ha hívom egyből odaszalad!Leül,lefekszik,ha mondom neki.Szóval ezt nem értem!
2011. máj. 16. 22:11
 7/12 anonim ***** válasza:
Megcsinálja amit kell, mert a kedvedben akar járni, de közben már feszegeti a határokat néha. Lassan ivarérett lesz, akkor méginkább ezt fogja csinálni. Az enyém is ezt csinálta, 7-8 hónapos kora körül először komolyabban. Akkor folyamatosan elém akart lépni az ajtóban befelé-kifelé, és morgott a kajáért, néha alkalmi süketet játszott. Amikor morgott elvettem, a következő etetésnél nem morgott, másnap megint, és leszokott róla. Majd 1,5 éves sem volt, mikor újra megpróbálta. figyelj, hogy ne akkor játssz vele, ha ő akar, hanem, amikor te.
2011. máj. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
szerintem egyszerűen csak apportos a kutya. Amikor behozza a labdát, akkor ne azt vedd el ami a szájában van, hanem egy másikkal "cseréld el". Akkor nem fog odakapni, mert a másik labda kell neki. De ha csak ugy naturban fogna rá a kezedre, látszólag minden ok nélkül, nyugodtan adhatsz neki egy nyaklevest.
2011. máj. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ha tüzelni fog sokkal agresszívabb lesz?
2011. máj. 17. 22:02
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem lesz agresszivabb, és szerintem most sem az.:) Pörög a labdára, az apportra. Játsz vele, ahogy fentebb irtam, váltott apporttal. És figyeld meg, hogy semmi baj nem lesz
2011. máj. 18. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!