Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német dog és csivava együtt? SOS

Német dog és csivava együtt? SOS

Figyelt kérdés

Van egy csivava kanom,1 éves ....és szeretnék mellé egy német dog kutyus,kölyköt és lányt. Szerintetek nem lenne baj?Vagy elpusztítaná a csivavát?

Kertes házban lakunk a csivava bent van ... a német dog kint lenne a kertben.A csivi pisilni szokott kijárni meg rohangál 1 kicsit tehát nem tartózkodik sokat az udvaron.


Szerintetek összeszoknának úgy hogy nem lenne baja a csivinek?


2011. máj. 18. 00:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
vicces párosítás, de aranyos. Szerintem összeszoknának, főleg ha a német dog kölyök. Kutya macska közt is van barátság, szóval nem hinném hogy bántani fogja, csak sokat vidd ki hozzá hogy szokják egymást.
2011. máj. 18. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Max abból lehet gond, hogy a csivi veletek lakik a házban, és ezt sérelmezheti az új kislány.. de szerintem is leginkább nevelés kérdése, és szoktatás.
2011. máj. 18. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Én a csivaváról nagyon sok rosszat hallottam. Szerintem addig nem lesz baj, míg el nem kezd "arcoskodni" a doggal.
2011. máj. 18. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Remélem azt tudod, hogy a dog bármilyen nagy ló is, olyan kis semmi szőre van, hogy télen fázik odakint... Egyébként persze, össze lehet szoktatni, de nagyon oda kell figyelni, illetve nagyon világosan kell felállítani neki a határokat a mit szabad és mit nem között, mert egy manccsapással is kárt tehet a kicsiben. Ismertem olyan yorkit, aki másfél kiló volt, és esténként simán pajtizott a doggal a futtatón, de ott mindkét kutya nagyon jól nevelt volt.
2011. máj. 18. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Szerintem sem lesz ebből gond! Nekem egy "mini- morisz" yorkim van, aki elég nay arc volt annó, nem bírta a többi kutyát, mégis meg tudtuk szoktatni egy rotival és egy stafforddal. A yorki még msot is rendezi a nagyokat, támadja őket, visszakergeti a hátsó udvarba a fiúkat, mert az első az ő "birtoka"...Elég vicces, de a felügyelet elengedhetetlen az elején. 1-1,5 év alatt szoktat össze, de sokáig nem engedtem felügyelet nélkül. Már 3 éve élnek együtt. Most már ott tartunk, hogy a yorki bejár a nagyokhoz a hátsó udvarba, egy tányérból eszik velük, és van, hogy a rotit elzavarja a kajától...Szerencsére a nagyobbak figyelnek a kicsire, de persze ehhez az is kellett, hogy a két nagyobb megérjen szellemileg, (ne kölyök, játékos felfogása legyen) és tudják, meddig mehetnek el. A yorkival úgy nem játszhatnak, mint egymással.
2011. máj. 18. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

A Városligetbe kijár egy hölgy, akinek a csivava mellett egy ír farkas van:)

Miért bántaná? A kutyák nem olyanok, hogy gyere cipó, hamm bekaplak. Csak azért mert kisebb?

Arra viszont figyelni kell, és a nagynak meg kell tanulnia, hogy óvatosan kell bánnia a kicsivel.

Bár én azt soha nem szerettem, hogy egy kutya bent, a másik kint...a nagy is szeretne a gazdi közelében lenni. És a német dogok -bár nem ismerem igazán a fajtát- szerintem télen fáznának kint.

2011. máj. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A csivava kanom nem ilyen tipikus mármint ő nagyon barátságos se kutyát nem támad se embert sajnos idegent se... :)

2011. máj. 18. 09:11
 8/19 A kérdező kommentje:
Mármint nem várom el a házörző szerepet egyértelműen de azért nem kéne mindenki nyakába ugrani :D
2011. máj. 18. 09:12
 9/19 anonim ***** válasza:

csak egy éves a kutyád, még bőven komolyodhat.

sztem sem lehet belőle baj csak nagyon kell vigyázni, hogy ne tegyen benne kárt, mert a kölykök még elég óvatlanok, néha magukra sem tudnak vigyázni. 1 vagy 1,5 évig ne is ahgyd őket felügyelet nélkül amig meg nem tanulja magát kontrolállni a nagy h hogyan kell játszani. megtanulják szépen, meg érezni is szokták h pici kutya. nekem a 8,3 kgos tacsim játszik 30-40 kilós kutyákkal és a nagyok nem szükták ugy gyűrni mint egymást.


abban viszont igaza van a többieknek hogy a német dog nagyon fog fázni télen kint.

2011. máj. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
szerintem ivartalanítsd a kant, mert különben bepróbálkozhat és lehet, hogy a dog nem fogja díjazni.
2011. máj. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!