Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktasam össze a...

Hogyan szoktasam össze a pincsimet anyám nagy kutyájával?

Figyelt kérdés

Sziasztok dió héjban anyi a sztori hogy van egy palota pincsim aki nem szereti a kan kutyákat mert mindent félt tőlük.

És a másik kan se bírja a kis kutyákat .

Most meg tehetem hogy el dugom őket egymás elől.

De elfogunk költözni és ott már nem tudom őket dugdosni egymás elől!?

Anyám azt akarja hogy adjam el.DE én nagyon szeretem a pici kutyámat !

szerintetek hogy szoktasam össze őket ???


2011. máj. 18. 08:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Azt javaslom, hogy kérj szakértői segítséget, itt: [link]


Ha legörgetsz ott a szocializációs foglalkozás is. Én nem kockáztatnám meg "házilag" az összeszoktatást, ha eddig nem ment, nehogy baleset legyen belőle a méretkülönbség miatt...

2011. máj. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

jézusom, nehogy eladd...hát ez nemvolt egy kedves javaslat...

a szoktatáshoz szerintem is kérj segítséget. ha nincs a közeletkben kutyausli, akkor azt teheted hogy felhivsz kutyasulikat és kérsz telefonon segítséget, mit pl: budapetiek közül elismertek: népszigeti, cerberos. én már hivtam őket egy tanácsért és nagyon szivesen segítettek. a tanács meg ingyen volt. :-)

általában ez egy nem olyan hosszú folyamat. mind a két kutyát kül9ön-külön nagyn le kell fárasztani. majd egy semleges területen összeengedni. szájkosár mehet mind a kettőre. pincsit nem felkapni a földről, azt sosem, hogy egy szinten lehessenek.

ami még segíthet és hasznos is, gndolom ate felvilágosultabb is vagy, az ivartalaníttatás. szukékat is ivartalan kanokat ált. megtűrik a kanok.

ezt a kifárasztás szájkosaras összengedést elég sokszor kéne cinálni a költözésig. ha több alkalom után már mondjuk nem morognak egymásra, lehetne pozitiv élményben részesíteni őket, hogy jól éljék meg az együtt töltött időt.

tehát mondjuk már megtűrik egymást, akor egymás társaságában ha megvannak jutalomfalatot nekik, érezzék h jó az együtt töltött idő, csupa nasi.


ha elbírsz velük vidd őket együtt sétálni, akár egyikkel, inkább a nagyobbal szájkosárban rövid pórázon! a közös séta segíti a falkaösszetartást, együtt vándoroltok. érezzék h egy falkába tartoztok.


de mindenképpen hivj fel egy kutyasulit. Anyud kutyájával is muszáj lesz föglalkoznod neked, mert csak pincsidet nevelve nem fog menni.


most nem csak egészségögyi okokból lenne jó az ivartalaníttatás, egy konfliktus forrással kevesebb lenne köztük. ráadásul ez kanoknál egy gyors rutinműtét!

2011. máj. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Kérdező.

Nagyon szépen köszönöm a kedves tanácsaitokat .

Meg fogadom amit mondtatok !

És ki viszem őket Mert van nálunk ilyen erdős szerü rét .

Ahol lehet szaladgálni a kutyáknak .

Akkor rakok mind a kettőre pórázt és a nagyra meg szájkosarat is rakok.

És akkor jutalom falatokat is viszek majd magammal.

Csak az a gondom van hogy mi kertes házban lakunk és anyám lústa velem ki hozni a nagy kutyát :(( .

Szóval még ezt kell meg oldanom hogy , hogy vigyem ki őket együtt .

Mert mi a 19-kerületben lakunk.

Ha esetleg valakinek van kedve nekem segíteni ebben .

Örömmel fogadnám a segítséget az Össze szoktatásban !

ÉS a válaszokat is nagyon köszönöm .

És bármi tanácsot meg fogadok .

Szóval írjatok !

2011. máj. 18. 13:44
 4/11 anonim ***** válasza:

a lényeg h külön-külön fárasztd le őket, akkor ne legyenek együtt, hanem csak azután miuátn már rendesxen kifáradtak. sétálj és labdázz v játsz is velük.

nincs vmi haver akinek lenne ehhez kedve?

2011. máj. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hát ha lenne nem itt kérnék tanácsot =( !

Amúgy holnap meg probálom külön külön el vinni őket és utána valahogy meg kérem anyámat hogy segítsen az ösze szoktatásban.

2011. máj. 18. 21:24
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha mindenképp egyedül akarsz nekiállni még néhány jó tanács:

Nagy séta után se engedd őket össze rögtön. Ezt szocializáción úgy szokták nálunk csinálni, hogy a legelső alkalommal olyan távolságból köröznek egymás körül a két kutyával, ami még éppen komfortos mindkettőnek, tehát nincs konfliktus, nincs összemorgás. Ez alatt az idő alatt mindkét kutya folyamatosan jutalmazva van, amíg a gazdára figyel, de legalábbis nem bámulja a másik kutyát. Pont emiatt érdemes az egészet úgy csinálni eleinte, hogy a kutya a teljes aznapi kajaadagját így kapja meg. Ennek az az oka, hogyha éhes, akkor jobban figyel a kajára, mint a másik kutyára, plusz ha néhány napig egymás jelenlétében esznek csak, akkor könnyebben tudsz jó élményt kötni a másik kutyához.


A kört folyamatosan lehet szűkíteni, és ha kicsit közelebb tudod vinni őket egymáshoz, akkor is folyamatosan jutalmazni. A cél, hogy mindig csak annyival csökkentsétek a távolságot a két kutya között, amennyit még mindkettő elvisel. A legkisebb "kiszúrást", vagy mordulást is azonnal, nagyon határozottan le kell tiltani. Néhány nap gyakorlás után már általában el tud menni egymás mellett a két kutya konfliktus nélkül, a gazdára (kajára) figyelve.

2011. máj. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
jahh az utolsó tök jó tanács! csak hát 2 fős..
2011. máj. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hát jól hangzik ez a trükk.

Ma meg beszéltem anyámmal hogy ha 5-kor nem lesz " semmi dolga akkor ki jön velem " Állítolag :/

Az a baj hogy a szüleim nagy ívben szarnak az egészre mert Ők szinte utálják a kutyámat.

MErt hogy nekik van ez a HB-s bagy Dög kutyájuk .

( beauce-i juhász) a fajtája a kutyának .

És hogy nehogy már az Ők kutyájuknak kelljen már igazodnia az én palota pincsimel -.-"

Pedig nem értem miért nem szeretik mikor olyan aranyos !

Mindig ott van ahol én vagyok és mindent meg csinál nekem.

Csak az a baj hogy féltéken a kan kutyákra .

De Pecial ha ki viszem a kutya futába vagy bárhová minden kan kutyát MEG TÜR !

Meg a nála kisebb kutyákat még a házunkban is meg tür mert csajnak nézi Őket :) .

De ha a házunkban nála nagyobb kutya van akkor minden hová követi és jelölgetnek össze vissza .

És morog hogy a tutára agya a másik kutyának hogy Ő a falka vezér.

Na anyám kutyája meg utálja a nála kisebb kutyákat Ő meg kapásból elkapná .

És így meg sem merem Őket sosem egymásnak mutatni :(

Essetleg úgy nem lehet ezt csinálni hogy a nagyot ki kötöm pl. egy fához szájkosarat rakok rá.

És a kicsivel meg előtte szaladgálok ( Pórázon )

Mert a nagy kutya ismeri ezeket a vezény szavakat hogy pl : Ül , fekszik , gurul , hangot, csönd , pacsit , fogd , ereszd.

Ha esetleg ha elkezd ugatni akkor kiabálnám neki hogy csönd.

Akkor úgy nem lehetne ?

És ha elhalgat meg jutalmazom vallami enni valóval.

Közben ha a kicsi is ugat rá is rá odrítok és jutalmazom ?

Ez így nem válhatna be ???

2011. máj. 19. 09:51
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem. A nagy kutya ebből azt tanulná meg, hogy a kiskutya miatt őt kikötik, és nem mozoghat szabadnon. Mivel ki van kötve, sokkal feszültebb mint egyébként, és hergeli magát. Ez nagyon rossz ötlet.
2011. máj. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Értem :(...

És a sétáltatáson kívül nincs más ötletetek is ?

2011. máj. 19. 19:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!