Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak az anyukám...

Mit csináljak az anyukám kutyájával? Keressek neki új gazdát vagy ne?

Figyelt kérdés
A történet a következő. Anyukámmal együtt élek még. Van egy yorki kutyám, nagyon szereti mindenki, igazi nyugodt, szuper kutya. Anyukám nagyon oda volt érte, mindig könyörgött, hogy hagy aludjon vele. Erre felbuzdúlva és azért mert a jövőben tervezem, hogy elköltözök otthonról és nem szerettem volna, hogy egyedül maradjon az anyukám vettem neki egy bolognese kutyát. Én csak jót akartam. Már két hónapja nálunk van ez a kutya. Nagyon aranyos, de igazi rosszaság, mindent megrág, nem hallgat az emberre, engedetlen, harapós. Ami a lényeg, hogy azt vettem észre, hogy az anyukám egyáltalán nem foglalkozik vele. Ha én nem adok neki enni, akár éhen is halhatna a kutya, ő nem fésüli, nem törődik vele. A bökkenő, hogy én lassan el fogok költözni, de akkor mi lesz a kutyával? A kutya szeretetet és törődést igényel. Gondoltam rá, hogy keresek neki egy új gazdát, de megszakad a szívem, hogy ha elviszik. Viszont én nem vihetem el, mert én eleve sosem akartam bolognese kutyát, meg egyébként sem bírok két kutyával. Ma megkérdeztem anyukámat, hogy ha nem akarja a kutyát akkor keresek neki új gazdát. Erre az volt a válasza, hogy neki mindegy, de szerinte ha nagy lesz a kutya, akkor biztos megszereti majd. Jézus, ezen nagyon kikeltem magamból. Szerintek mit tegyek?
2011. aug. 18. 12:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát lehet hogy megszereti... De ha nem akkor IJ(így jártál) szerintem adni fog neki kaját NYUGI!!!
2011. aug. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

És ti felnőtt emberek vagytok??

A kutya ezért nem ajándéktárgy. Inkább keress neki egy normális gazdát. Ez a viselkedés nem normális egy felnőtt embertől. Az meg h a kutya rossz, a ti hibátok, nevelni kell - vannak jobban és nehezebben kezelhető kutyák, attól h a yorkietok "magától" olyan amilyen még nem biztos h ez a módszer a bolognesenél bevállik...

Döntsd el h mit akarsz - de úgy h a kutya érdekeit nézed, és nem azt h anyukádnak éppen milyen kedve van.

2011. aug. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
szerintem keress neki gazdit mert ez a kutyának se jó ha nem nevelik meg még nehezebb lesz együtt élni vele.. és EZÉRT nem veszünk soha ajándékba kutyát senkinek...ezerszer elmondja itt is mindenki a gyk-n de állatvédő szervezetek és mindenki ezt szajkózza de tényleg...
2011. aug. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ajándékba vettük, de anyukám beleegyezésével, tehát ő is akarta. Így azt hittem, hogy majd foglalkozik vele. De közben már megtaláltam a megoldást, elviszem kutyaiskolába, amíg otthon lakunk és talán egy jól nevelt kutyával majd jobban el lesz az anyukám is. Mert ő azt mondja, hogy nincs hozzá türelme. Egyébként a yorkimmal én nagyon sokat foglalkoztam azelőtt, mikor kicsi volt, tehát nem csak úgy lett ilyen, amilyen, hanem kemény nevelés és sok törődés eredménye!
2011. aug. 18. 13:09
 5/5 anonim ***** válasza:
A kutyasuliba az anyukádnak kellene mennie a kutyussal. Ott nem a kutyákat nevelik meg, hanem megtanítják a gazdákat, hogy hogyan neveljék, tanítsák a kutyát. Semmire nem mész azzal, ha a kutya kijárja a kutyasulit, de anyukád továbbra sem tudja majd, hogyan nevelje, tanítsa...
2011. aug. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!