Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák nem nézik, hogy...

A kutyák nem nézik, hogy melyik kutya, mekkora, milyen rős?

Figyelt kérdés

Ezt mondta nekem egy ember,

Elvileg nem érdekli egy pincsit, hogy egy rotweiler ráugat, a pincsi, ha domináns, agresszív, akkor simán neki megy a rotinak.

Igaz?


2011. máj. 18. 17:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem láttál még ilyet? Az én nagytestű kutyámnak rendszeresen nekimennek ilyen félrenevelt kis zsebpukkancsok. Ők abban mérik az erejüket, hogy mennyire tudnak irányítani. Ha otthon azt tanulják, hogy azt a nagy embert is ők irányítják, akkor miért ne próbálnának meg egy rotit is irányítás alá vonni? Láttam már bichont neki menni kaunak...
2011. máj. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szia!


A mudimat sétáltattam, és szabályosan megtámadott bennünket egy törpeuszkár és egy yorkie. Csili (a kutyám) bambán nézett, én nevettem :)). Ott voltak a gazdák, a 2 kutya pórázon volt, úgyhogy baj nem lett, de elég érdekes volt :))


A mudi nem nagy, 18 kg, de ezekhez képest még ő is nagykutya :))

2011. máj. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az én leonbergimet (65 kg, 81 cm magas) épp ma "támadta meg" egy mopsz. Szegény gazdi nem győzött elnézést kérni, én meg olyan jót mosolyogtam! A kutyámnak is beletelt néhány tized másodpercbe, mire rájött, hogy a hasa alól érkezik a "támadás". :)


Amúgy egy jól szocializált normális kutya általában fel tudja mérni az erőviszonyokat oda-vissza. Az enyém konkrétan lesz*rja, ha az apróságok pattognak körülötte, sose bántaná őket, egyszerűen átnéz rajtuk. Valószínűleg tudja, hogy nem árthatnak neki és azzal is tisztában van, hogy óvatosan kell őket rendre utasítani. Egy hasonló méretű kutyával már egész másképp viselkedik, sokkal elővigyázatosabb és azokat komolyan is veszi. A baráti társaságunkban vannak egészen kicsik, közepesek, munkakutyák, "harci kutyának" titulált ebek és persze mi vagyunk a legnagyobbak, de az összes kutya tudja hol a helye mérettől függetlenül. Én inkább úgy látom, hogy a kutya viselkedése főként a gazdáján múlik. Talán azért gyakoribb az, hogy a kicsik nekimennek a nagyoknak, mert a nagyok gazdái eleve komolyabban veszik a kutyanevelést, míg az apróságoknál hajlamos a gazdi megfeledkezni arról, hogya a 3 kilós is pont ugyan olyan kutya, mint a 60 kilós.

2011. máj. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!