Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek az Argentin...

Mi a véleményetek az Argentin dogról?

Figyelt kérdés

Mennyit eszik?

Mennyibe kerül?

Mennyi mozgásra van szüksége?


Wikipédiára és Google-ra nem vagyok kíváncsi, ha lehet tenyésztők vagy csak tulajdonosok írjanak, nagyon köszönöm annak, aki válaszol!


16/F


2011. máj. 19. 18:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Amennyire én tudom (bár nincs ilyen kutyám, csak ismerek):

Marha nagy, ezért eléggé sokat eszik

Amúgy szelíd- akit én ismerek, és a testméretéhez mérten arányos a mozgás igénye.

2011. máj. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Fer válasz, köszönöm szépen.
2011. máj. 19. 18:52
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha kertben tartjátok majd ahol lerohangálhatja magát akkor közepesen ha lakásban akkor nagyon igényli a mozgást :D (tapasztalat). Enni csak annyit eszik mint egy normális nagytestű kutya napi 1x. Hogy mennyibe kerül azt sajna nem tudom azt érdeklődd meg, keress tenyésztőket! :))
2011. máj. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Bár nem vagyok gazdi,volt már szerencsém a fajtához:)Viszonylag sok mozgásra van szüksége,mivel nagy testű,energikus kutyák,mindenképp le kell őket fárasztani.Ebből adódóan nem keveset esznek,bár-különösen kölyök esetén-érdemes odafigyelni,hogy jó minőségű tápot,esetleg vitaminokat kapjon,hogy a csontjai,ízületei rendesen kifejlődjenek.Ára kb 130.000-nél kezdődik,és ahogyan mondani szokták,,határ a csillagos ég".
2011. máj. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ja igen, azt olvastam vhol, h nagyon jó minőségű eledellel kell etetni, mert nagy, és ha nem alapozódik meg a csontoknak a minősége, akkor problémák lehetnek (bocs nem tudtam szakszerűbben)
2011. máj. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ezt a fajtát csak olyanoknak ajánlott tartani, aki NAGYON SOK IDŐT tud rá szánni! Nem nehéz nevelni, de folyton résen kell lenni velük. Ajánlom Vámosi Nagy Dóra írásait erről a témáról (Népszigeti Kutyasuli oktató, és argentin dog tulajdonos)
2011. máj. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Én találtam 30.000 Ft-ért argentín dogot. Akkor ezek szerint a szüleinek baja lehet, hogy csak ennyibe kerül?( egy előző hozzászóló írta, hogy 130-tól kezdődik)


Nagyon köszönöm az értelmes válaszokat!

2011. máj. 20. 13:15
 8/13 anonim ***** válasza:

Faj kutyáknál azt mondják h olcsó húsnak híg a leve.

Lehetnek rejtett betegségei, mert vélhetőleg nem megfelelően tenyésztették, még az is lehet, h befigyel egy kis dán dog is a vérvonalba :D

Lehet h egy 30 ezres kutyával is boldogan élsz 20 évet de senki nem garantálja, aztán meg lehet h a 130 ezres is beteg. Nehéz ez, de tény h a drágább kisebb eséllyel beteges. Szerintem mindenképp el kell menni a helyre. Ha látod h nagyon profik nagy hely a kutyáknak minden kristály tiszta, megnézheted mindkét szülőt, a törzskönyveiket is, a kiskutyák oltva vannak féregtelenítve és szobatisztataságra elő nevelve, akkor ott nagy baj nem lehet.

2011. máj. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
30.000 ft-ért nem valószínű,hogy törzskönyvezett kiskutyát kapsz,ezzel együtt pedig sajnos kizárható,hogy betegségszűrései is legyenek a kicsiknek.Nagyon vigyázz,szaporítótól semmi esetre se vásárolj kutyát,annál is inkább,mivel az argentín dog igencsak hajlamos a süketségre!Múltkor néztem az argentín dog fajtamentők honlapját,igencsak meglepődtem,hogy majdnem minden második(!)kutya süket...Igen gyakori örökletes betegség náluk,amit a szaporítók nem szűrnek.Ha mégis csak hobbi célra szeretnél kicsit,érdemes több tenyésztőnél is érdeklődni,mert a legtöbb alomban vannak olyan kölykök,amelyek egészségesek,szépek,de csak hobbikutyának alkalmasak,mert a standardtól picit eltérnek(pl színhiba),ők jóval olcsóbban adják az ugyanúgy tk-s,betegségekre szűrt kiskutyát.
2011. máj. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha gondolod,őket is megnézheted:

[link]

2011. máj. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!