Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akar mindenki mostanában...

Miért akar mindenki mostanában egygazdás kutyát?

Figyelt kérdés
2011. máj. 19. 20:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
22:19-es vagyok. Akkor most nem értem. Az enyém sem menne el senkivel, sőt, ha a párommal sétáltatjuk és kettéválunk, akkor is inkább velem jön. Ha valaki magával akarná vinni, akkor símán kitépné magát a kezéből, vagy végigszánkóztatná az aszfalton úgy jönne utánam. Akkor most ő egygazdás? De ha valakinek a kezébe nyomom a pórázt mondjuk egy kiállításon, amíg én elmegyek valamit elintézni és azt mondom, hogy "marad", akkor ott marad az illetővel és megvár. Szóval valóban nem értem mit fed ez a fogalom, úgyhogy valaki megtenné, hogy definiálja? Nehéz úgy beszélni valamiről, ha mindenki mást ért mögé!
2011. máj. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nem azért marad ott, mert többgazdás, hanem mert kiadtál neki egy parancsot, plusz ott a póráz ami visszatartja. Erre nem gondoltál? Az én kutyám is maradna, pedig egygazdás. Csak ő nem örülne neki és látszik rajta, hogy másokkal nem tud élni, még pórázon menni sem, játszani meg főleg nem. Nem azért mert nincs nevelve, hisz versenyzik meg vizsgái vannak. Hanem egyszerűen látszik rajta, hogy ő ezt nem érti, neki én vagyok a világ közepe és felém húz (most ezt értsd szó szerint is, pl ha más akarja pórázon vinni). És kicsi korától ilyen.
2011. máj. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Tehát akkor fajtától függetlenül minden kutya egygazdás, akinek a kötődése a gazdájához az átlagosnál erősebb?
2011. máj. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
:) Az ismerősömnek van egy Tosa Inu-ja. Ugye egy "Szumó" kutyáról beszélünk. Olyan mint egy nagy mackó, kezesbárány, mert ő ilyennek nevelte. Az én westiem egygazdás mert én olyannak neveltem. Igaz a kutyákkal nem a legjobb viszonyban van, de a családtagoknak is ugyanúgy engedelmeskedik. Pl. mi dogdancingezünk és az anyumnak is szót fogad, bár nem olyan magas szinten mint nekem :-)
2011. máj. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nem, szerintem ez nagyban függ a fajtától. Egyes feladatokhoz ilyen jellem kellett, ezért is alakult ki. Itt nem csak kötődésről van szó. Hanem arról, hogy senki máshoz nem kötődik túlzottan. Kedvelhet másokat is. De ez kb annyit jelent az én kutyámnál, hogy hagyja hogy a közelében legyenek és elveszi azt ami neki jó (simogatás) de semmit sem ad, és amint valami "veszély" van, azonnal elfelejti, hogy ezt a valakit valamennyire is kedvelte...

Ezt nem lehet rendesen elmagyarázni. Egyszerűen ezek a kutyák pici koruktól ilyenek. Már pici korban sem foglalkoznak sokat az idegenekkel, pedig ez azért szokatlan, nem? De semmiképp sem összetévesztendő a félénkséggel meg az idegbetegséggel.

2011. máj. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!