Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajta való nekem?

Melyik kutyafajta való nekem?

Figyelt kérdés
Elég sportos vagyok, egy olyan kutyát szeretnék, aki legalább olyan sportos mint én. Naponta több órás sétákra szeretném vinni + hétvégén még egy hosszabb kirándulásra is. Megakarom tanítani sok trükkre, akár kutyasulival is. Frizbizni, agillity, flyball és egyéb kutyás sportokra is legyen alkalmas (bár nem muszáj verseny szinten, csak úgy hobbyból :) Egy nagy, kertes házban élek vidéken, két macskával, így az is fontos, hogy jól összeszoktatható legyen velük. Védje a házat, és ne legyen szökős. Kinti-benti kutyát szeretnék, aki éjjelente, a szobámba is alhatna. Sajnos suliba kell járnom, így amíg nem vagyok otthon egyedül kéne lennie (a két macskával) így vagy lakásba szeretném addig tartani (azért nem olyan sokáig vagy ok el :) ) de amelyik fajta nem bírná, hogy addig a házban legyen, akkor lehetne a kertben, de a kerítést nem valami jó (jól aláástak, bármennyire is rekonstruáltuk újjá) így csak olyan fajta jöhet szóba, ami vagy nem szökik, vagy kibírja, hogy otthon van (kb. napi 7-8 órát :S De utána egésznap foglalkoznék vele.) Ezelőtt már volt egy kutyám, ő nagyon jól elvolt így, bár ő nem volt olyan sportos, egy kis lustaság volt. Ő a kertben volt, és nem szökött, de ő keverék volt, és közülük nem biztos, hogy kifogok még egy ilyen jó kis kutyát, és ha szökős lesz, a szomszédok nem hiszen, hogy túl boldog lesznek :S
2011. máj. 20. 16:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%
border collie, aussie, ha kicsi sheltie
2011. máj. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%

ahogy így végigolvastam a beauceron ugrott be elsőnek.

a felsorolt sportokra is alkalmas - akár verseny szinten - meg még sok másra is, őrzi a házat és a családot, háziállatokkal tök jól elvan, és bár bazira tud pörögni munkában, mégsem nyüzsög feleslegesen a lakásban.

2011. máj. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
nekem az ausztrál kelpie jutott eszembe.:)
2011. máj. 24. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az ausztrál kelpie, és a beauceron is nagyon tetszik (főleg, hogy utóbbival találkoztam is egy kiállításon és gyönyörű volt *.*), de szerintem a border collie-t nem lehetne olyan sokáig magára hagyni vagy mégis? Beaceronról és az ausztrál kelpie-ről írna valaki személyes tapasztalatokat?
2011. máj. 25. 15:29
 5/12 anonim válasza:
Szia!Cavalier king charles spániel!!!!Sportos,gyorsan tanul,imád kirándulni,futni,de ha kell,elvan a lakásba egyedül is csendben!Jól kijön más háziállatokkal,nem ugatós,kedves és barátságos,de nem utolsó sorban szép kutya!Egy hátránya van,hogy nem jó házörző!
2011. máj. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Rodissian Ridgeback(Afrikai oroszlánkutya)

Dalmata

2011. máj. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Golden retriver

Chassipic bay retriver

Német juhászkutya

Dalmata

Thai Ridgeback

2011. máj. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

a beauceron a legjobb kutyafajta a világon :)


tényleg mindenféle sportokat lehet vele űzni! ismerek bocit aki agilityzik, olyat is, aki súlyhúzó versenyen indult, bikejöringezik, vagy olyat aki canicrossozik, IPO az eléggé alap a fajtánál, csakúgy, mint a mondioring sport, frizbizni is szeretnek, terelő munkára is alkalmasak, katasztrófavédelmisek is használják, Fr.o-ban élesben használják rendőrkutyának őket, de láttam a youtube-on szán elé fogott beauceronokat is, szóval nagyon sokoldalúak. mellesleg vicces, vidám kutyák, falkában is elvannak, ha kell megvéd, de ha elmegyünk pl. kirándulni akkor sem kell félnem, hogy valakit megharap, nem hízeleg idegeneknek, de nem is bántja őket. nagyobb termetűek (35kg-tól felfelé, de egy kan akár 50-55kg is lehet), tekintélyt parancsolóak.

itt nagyon jól le van írva róluk minden: [link]

2011. máj. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia! Először a Border Collie jutott eszembe. Nekem az van, nagyon sportos, okos kutyus, őrzi a házat, persze csak látszatból, az enyém nem ugat ha csengetnek, de munka közben állandóan jár a szája. Nekem bent lakik, egyáltalán nincs vele gond ha elmegyek otthonról, sokáig elvan, kap egy rágócsontot vagy játékot, és egész nap el van vele, ha kell. Mondjuk ez csak addig ment, míg ki nem derült hogy allergiás rá...

Az enyém törzskönyves, és ha már kutyát szeretnél, akkor kennelből, mert csak onnan éri meg ilyen kutyát, vagy Beauceront venni. Éppen egyik nap ismerkedtünk meg egy Beauceronossal, gyönyörű kutyusa van, a napok folyamán lesz is erről a fajtáról egy fajta ismertetőnk. Ha gondolod, nézz be hozzánk: [link]

2011. máj. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
magyar vizsla, amstaff, sheltie, beauceron,
2011. máj. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!