Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajta való nekem?

Melyik kutyafajta való nekem?

Figyelt kérdés
Elég sportos vagyok, egy olyan kutyát szeretnék, aki legalább olyan sportos mint én. Naponta több órás sétákra szeretném vinni + hétvégén még egy hosszabb kirándulásra is. Megakarom tanítani sok trükkre, akár kutyasulival is. Frizbizni, agillity, flyball és egyéb kutyás sportokra is legyen alkalmas (bár nem muszáj verseny szinten, csak úgy hobbyból :) Egy nagy, kertes házban élek vidéken, két macskával, így az is fontos, hogy jól összeszoktatható legyen velük. Védje a házat, és ne legyen szökős. Kinti-benti kutyát szeretnék, aki éjjelente, a szobámba is alhatna. Sajnos suliba kell járnom, így amíg nem vagyok otthon egyedül kéne lennie (a két macskával) így vagy lakásba szeretném addig tartani (azért nem olyan sokáig vagy ok el :) ) de amelyik fajta nem bírná, hogy addig a házban legyen, akkor lehetne a kertben, de a kerítést nem valami jó (jól aláástak, bármennyire is rekonstruáltuk újjá) így csak olyan fajta jöhet szóba, ami vagy nem szökik, vagy kibírja, hogy otthon van (kb. napi 7-8 órát :S De utána egésznap foglalkoznék vele.) Ezelőtt már volt egy kutyám, ő nagyon jól elvolt így, bár ő nem volt olyan sportos, egy kis lustaság volt. Ő a kertben volt, és nem szökött, de ő keverék volt, és közülük nem biztos, hogy kifogok még egy ilyen jó kis kutyát, és ha szökős lesz, a szomszédok nem hiszen, hogy túl boldog lesznek :S
2011. máj. 20. 16:43
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Roti!

Olvass utána, nagyon sportos, imádja vizet(uszóhártyái is vannak), egy gazdás(imádna téged, mindent megtenne a gazdájáért), ha van kisebb testvéred a gyerekeket nagyon imádja... Ha kiskorában hozod megmutatod neki a macskákat, hogy barát, biztos nemfogja bántani.

Rettentő okos kutya nagyon könnyen tanul. Nem hullik a szőre ezért lakásban is jól elvan...

http://www.youtube.com/watch?v=RCPcdtgFwdo&feature=player_em..

Én mindenféleképpen őt ajánlom.:)

De arra ügyelj, hogy csak biztos helyről válassz kutyát, nehogy valami idegbeteget válasz:)

Remélem segitettem.

2011. máj. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nekem a Malinois ugrott be rögtön.

És ahogy elgondolkoztam, esetleg még boxer. Bár a Malinois sportosabb :)

2011. máj. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!