Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik kutya...

Szerintetek melyik kutya illene hozzám?

Figyelt kérdés

Középiskolás vagyok, du. 2-3kor érek haza. Ilyenkor másfél órát tanulok, egy órát gépezek, a maradék időm 20:00-ig terjed. Ha most mondjuk naponta 1 órát foglalkozom a kutyával, az megfelel neki?

Én személy szerint argentin dogra vagy amerikai bulldogra gondoltam, vagy hasonló kutyára.


Na meg persze szüleim nem nagyon akarnak új kutyát, mert már eddig is van egy huskynk, aki 12 éves, de látom nagyon unatkozik(pedig naponta fél órát eljátszok vele intenzíven). Na meg az ára. Szerintük egy ilyen kutyáért a 20-30e forint drága!(Nagy kedvezménnyel tudok szerezni ilyen fajtájú kutyákat, ezért kerül ennyibe(osztálytársamék dogot tenyésztenek, unokatesómnak meg amerikai bulldogja van, ennek is megvan az ára ugye!)


Valami jó érvet tudnátok mondani, miért lehessen egy 2. kutyánk??


2011. máj. 20. 17:00
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Pénzzel nincs gond. Millióink vannak különböző bankokban. A táp nem gond. A jelenlegi hónapomról írtam, hogy fél órát foglalkozom a kutyámmal, mivel sok a tanulnivaló(kémiából veszélyesen állok.) Amint meglesz rá a kellő időpont(1hónap kb.), ismét 2 órát tudok majd a kutyámmal törődni. Huskymat gyakran sétáltatom, bár depressziós lett mióta elvesztette a párját, ezért nem nagyon szeret már játsazni velünk. Mint mondtam, érdekelne, milyen kutya tudná kielégíteni az igényeimet, és én az övét. :D


Normális esetben napi 2 órát vagyok a kutyámmal kb., a táp az Pedigree(azt hiszme így írják :D)

2011. máj. 20. 18:53
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
milliók vannak a bankban, de kutyatápból csak pedigree-re telik? :/
2011. máj. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
A legjobb a kutyának. Sok állatorvos megmondta...
2011. máj. 20. 19:30
 14/27 anonim ***** válasza:

"Millióink vannak különböző bankokban."

Muhahahaha!!!!

2011. máj. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

na annak az állatorvosnak is vonatnám be az engedélyét, aki ezt mondta...

a pedigree, chappi, friskies nagyon megmarketingelt, de szar tápok!

2011. máj. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Már bocsi, de hogyha nektek/neked alapból van egy husky-d akivel aig tudsz foglalkozni, akkor miből gondolod hogy majd egy újabb kiskutyával tudnál?? meg szerinted milyen lenne a huskynak hogy őt szinte leszarod és csak a kicsivel foglalkoznál?? neked nem kell egy új kutya. szerintem próbálj minél több időt tölteni a huskyval:):)gondolom ő is ezt szeretné:)
2011. máj. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Azok az állatorvosok mondták, akiknek fizettek azért, hogy ezt mondják.
2011. máj. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
a "milliók a bankban" szöveg is csak kamu xDDD
2011. máj. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 xnorkax ***** válasza:

Ha millióid vannak a bankban nem Pedigreet fogsz venni a kutyádnak. :)

Elmondom, mit ajánlanék neked: egy felnőtt, nem túl nagy mozgásigényű menhelyi keveréket. Mégpedig azért, mert ő el lenne ott, mégis jobb helye lenne, mint a menhelyen. Viszont egy kutya életében fontos napirend kell. Olyan nem lehet, hogy ebben a hónapban csak napi félóra játék, a következőben meg két óra. Ez így nem jó. Biztosan le tudsz faragni a tevékenységeidből annyit, hogy jusson időd a kutyádra. Mi lenne, ha egy óra helyett csak 20 percet töltenél a gép előtt? Ez neked is egészségesebb lenne.

2011. máj. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Hú, de utálatosak voltatok már megint!

Szerintem jót tenne a meglévő kutyusnak, ha lenne társa újra. Pláne, hogy nagyon szomorú volt, amikor az előzőt elveszítette.

A szüleid érveit is át kell gondolnod.

A Pedigree tényleg nem jó táp, hasonló árban vannak jó tápok is. Brit, Josera, Dog Chow.

2011. máj. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!