Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hasmenése van a kutyusomnak,...

Hasmenése van a kutyusomnak, ételváltás miatt valószínűleg, adhatok-e neki széntablettát?

Figyelt kérdés

2kg a kutya tömege.

sajnos kipróbáltam egy zöldséges pástétomot, a megszokott bárányos pástétom helyett.

ezzel szoktam ízesíteni az acana tápot, amit eszik.

ha nem ízesítem nem enné meg :)


szóval adhatok neki szént tablettát?

vagy javasoltok egyebet, még nem viszem dokihoz?


2011. máj. 20. 21:16
 1/8 Minikitty ***** válasza:
Nyugodtan adhatsz neki széntablettát, az megállítja a hasmenését, de a biztonság kedvéért minél hamarabb vidd el az állatorvoshoz.
2011. máj. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nyugodtan mehet neki a tabletta vagy bolus tabletta is mehet, illetve probiotikum a doki is ugyanezt fogja adni + kezelési költség. Ja ha a doki antibiotikumot akar adni azt ne hagyd mert semmi értelme és a doki imádják beléjük nyomni de az többet ért mint használ. Ezen kívül ízesítetlen rizst és pulyka/csirke mellet kaphat szintén minden fűszer nélkül
2011. máj. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
jaj ne rohangáljunk már minden hasmenéssel orvoshoz...ha 3 napig intenzíven megy a hasa akkor lehet rajta gondolkodni de otthon is nyugodtan ki kezelheted igyon rendesen (kaphat fekete vagy kamilla teát is) ha nem eszik mézet vagy szőlőcukrot a vízbe
2011. máj. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

egyszer két napig folyamatosan hányt, a vizet már a harmadik napon vasárnap én adtam be injekciós tűvel, majdnem megdöglött. (kiszáradás veszélye miatt)

mert ha 2 kiló egy kutya, akkor nincs tartaléka.

szóval inkább rohangálok vele dokihoz, mint még egyszer 30 ezres költségem legyen az infúziók miatt!

addig is adnék neki valamit, ezért tettem fel a kérdést.

sajna holnap is dolgozunk, reggeltől estig, mert most így jött ki, persze neki ilyenkor kell rosszul lennie :)



és mennyit adjak neki a széntablettából?

negyed szemet? vagy kevesebbet?

2011. máj. 20. 22:12
 5/8 anonim ***** válasza:

a hányás más mint a hasmenés de ezen ne vitatkozzunk...ha normális dokid van akkor úgy se ír fel erre antibiotikumot ami a májat teszi gajra csak probiotikumot fog kapni a kutya és kímélő diétán lesz. Ellenőrizd, hogy nincs e láza, nem letört és nyomásra nem érzékeny a hasa, nem hányik, ha ezek a tünetek nincsenek meg akkor nem kell neki antibiotikum. A hasmenés se mindegy, hogy milyen állagú ha nem teljesen vízszerű és folyékony/véres csak lágy illetve kicsit folyós az nem utal megoldhatatlan gondra (mármint olyanra amihez antibiotikum kell). Ilyen kicsinek egy fél tablettával próbálkozz először ha az nem elég akkor 4-5 óra múlva kaphat még egy felet.

Tényleg figyelj oda, hogy mit ad az orvos és nem e ír fel mindenre valamilyen anitibogyót mert sok doki hajlamos rá és nagyon nem egészséges. Mindig ha azt ír fel kérdezd meg, hogy nincs e alternatívája a kezelésnek illetve miért is írja fel pontosan.

2011. máj. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

áttetsző kocsonyás a széklete


amiután eszik, akkor kicsit szilárdabb (pempős, ne nem szilárd), férgek ilyesmi nincs benne, ellenőriztem.


csak utána is görcsöl neki szerintem, és akkor még kierőlködik kocsonyásat is.

2011. máj. 20. 23:10
 7/8 anonim ***** válasza:
Vidd orvoshoz szerintem!éppen azért mert kicsi és könnyen lehet nagyobb a baj.ha kocsonyás a széklete az több mint egy szimpla hasmenés szerintem.az is lehet hogy bélgyulladása van szegénynek(nekem is kistestű kutyusom van és neki kis korában 2x is volt egyszer mert döglött verebet rágcsált amit nem vettem észre csak pár perccel később,másodjára pedig bográcsoztunk és ellopott egy falat őzhúst) arra pedig szuri kell és néhány tabletta de egyből helyre fog jönni ha valóban ez lenne a baja.Jobbulást a kutyusnak!
2011. máj. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszi a jókívánságot, helyrejött szerencsére, adtam neki széntablettát, meg vele együtt vizet is, mert írta a tájékoztató, hogy az fontos, szóval fecskendővel nyomtam neki egy kis pluszt :)

most már tuti az volt a baja, hogy nem bírta azt a zöldséges ragut, soha többet nem adok neki olyat :S

maradunk a megszokottnál

2011. máj. 22. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!