Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet, hogy Babéziás? Vagy...

Lehet, hogy Babéziás? Vagy lyme kór? Nem tudom mi a különbség a kettő között. =$

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy a kutyám elég változó állapotban van mert amikor kimegyünk a pályára gyakorolni (vizsgára, természetesen nem naponta) akkor 1x olyan tréninget nyomunk, hogy egyszerűen tökéletes, de a következőnél meg le van lassulva és amikor kifektetem elalszik. Ezt nagyon régóta csinálja. Az oktatóm szerint lyme kóros (vagy babéziás, nem tudom már mit mondott) és, hogy vigyem el egy komolyabb orvoshoz, aki vért vesz tőle meg kivizsgálja, mert ebbe akár bele is halhat. Ez a dolog egyébként összefügghet a lábak remegésével?
2011. máj. 20. 21:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Lyme kór lehet.Embernél hasonló tünetei vannak mint amit leírtál.Van rá gyógyszer.A babézia már elvitte volna,ilyen hosszú idő alatt.
2011. máj. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Szia

A babesiánál olyan a kutya mintha fáradt lenne és véres a vízelete.Ezért is nehéz észrevenni.És hamar elviszi a kutyákat.Minden óra számit!A lyme korral még nem találkoztam.De ha hosszabb ideje csinálja akkor már nagyobb lenne a baj.De azért vidd el dokihoz.Egy vérvétellel és röntgennel hamar kiderül mi baja és miért remeg a lába.

2011. máj. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az biztos, mert már nem most kezdte ezt az egészet, csak én még most kezdek "belefolyni" a kutya egészségügyi dolgaiba úgy bővebben és még nem nagyon ismerem fel ezeket, de annyira féltem.. Nem akarom őt elveszíteni, mert kb 5 hónapja már biztos tart a dolog:(((( De jövőhéten amint lehet visszük orvoshoz, kerüljön bármibe:\\
2011. máj. 20. 21:26
 4/9 anonim ***** válasza:

5 hónap?? Az nagyon sok. Nem tudom mit versenyeztek, de ha bármilyen nagyobb terhelés van benne ÉS lyme-os a kutyád, akkor nagy valószínűséggel a versenyszerű sportot be kell fejezzétek. A lyme ráhúzódik az ízületekre és fáj a kutyának, azért remeg a lába. Valamint a lyme nem minden esetben kezelhető ki teljesen. Fel-fellángolhat.

Előbb miért nem jutott eszedbe elvinni - ha ennyire aggódsz érte, akkor a 2 héten illet volna elvinni, de 1 hónap után mindenképp....de 5 hónapot várni??? Ráadásul a lyme lappangó betegség, mire tünetei lesznek eltelik már néhány hónap.


Itt egy nagyon jó cikk róla:

[link]

2011. máj. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tippelni tudok, hogy 5 hónap mert akkor kezdtük el az oktatást. Egyébként nem verseny. Engedelmességi feladatok... És a remegést mutattuk egy itthoni dokinak, de az azt mondta, hogy nem nagy gond, az álmosságot meg nem nagyon vettük nagy cuccra, mert itthon is rengeteget alszik, de mostanság tűnt fel jobban, hogy amikor egész nap be van zárva a helyére és kimegyünk tréningezni és ott helyben bealszik meg lassú, akkor kezdett furcsa lenni az egész.
2011. máj. 20. 22:49
 6/9 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a Lyme kór (babézia kizárva, abba 3-4 nap alatt elpusztul a kutya) tünetei nehezen beazonosíthatóak, és nem mutatható ki vérvétellel sem. Egyébként igen, lehet Lyme kór, mert az nagyon sok esetben ráhúzódik az izületekre. De lehet "sima" izületi probléma is.

Nem írtad, hogy milyen korú, fajtájú kutyáról van szó.

2011. máj. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
másfél éves labrador
2011. máj. 21. 15:59
 8/9 anonim válasza:
Akkor lehet displazia.Labradoroknál gyakori.
2011. máj. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem találkoztam még olyan kutyával, aki ilyen fiatalon Lyme kóros lett volna. Az általában több évvel a kullancs csípés után jelentkezik. Persze nem kizárt.

Viszont ha a másfél éves kutyánál kb. fél éve jelentkeznek lábfájásra utaló tünetek, akkor én is inkább diszpláziára tippelek. Vigyétek dp. szűrésre!

2011. máj. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!