Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vegyem rá anyum hogy...

Kondisarc kérdése:

Hogy vegyem rá anyum hogy megengedje a kutyát?

Figyelt kérdés
Nem bírom megtörni ezzel a témával.Pedig neki egy fityingjébe sem kerülne..15 éves vagyok és azzaljön hogycsak addig törődnék vele míg újdonság..de egyáltalán nemigaz, csak ő ezt nemértimeg.:/
2011. máj. 20. 21:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy egy fityingjébe se kerülne? Honnan tudnád 15 évesen finanszírozni a kaját, az oltásokat, az esetleges orvosi beavatkozásokat?
2011. máj. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Szerintem meg igaz. És miért nem kerülne egy fityingjébe sem? Talán a kutya nem eszik?
2011. máj. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Sok minden mástól is függ ám. Kertes vagy emeletes házban laktok? Nem undorodsz-e hogy fel kell takarítanod utána az ürülékét? ( az én fiam elhatárolódott, hogy fel vegye a kutya kakit amikor elvittük sétálni a kutyát.

És itt jön a következő kérdés, hogy lenne-e rá időd hogy foglalkozz vele?

2011. máj. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Én sem értem hogyan gondolod, hogy fent tudsz tartani egy kutyát egymagad.
2011. máj. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
42%
Sajnos sokan gondolkoznak úgy, mint te. No, ezeknek nem való kutya, anyudnak tökéletesen igaza van.
2011. máj. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Hogy érted, hogy egy fityingjébe se kerülne? Oltás nálunk 3000ft/alkalom, kaja 10000ft/hó(mérettől függ), ivartalanítás min. 20000ft, kutyának fekhely kb.5000ft, játékok 1000ft/hó. Ezt miből fizetnéd 15 évesen?

Akkor még nem említettem, hogy napi séta(lakás esetén 2-3 séta), tanítás, etetés stb. A lényeg, hogy ha jól akarod csinálni min. 3 óra naponta, de inkább több, amit a kutyáddal kell tölteni. Ez akkor is érvényes, ha rossz kedved van, kimerültél, sok a lecke, mert nem lehet félredobni, mint egy plüss kutyát.

2011. máj. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
81%
bizonyítsd be, hogy nincs igaza.
2011. máj. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

álomvilágban élsz... egyedül te a büdös életben nem tartod fent a kutyát. Még, ha zsebpénzből is próbálnád végül is az is a szüleid pénze...nem te dolgoztál meg érte.

Igaza van anyudnak

2011. máj. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
23%
hát ha emeletes házba laksz nem éri meg mert naponta töbször le kell vinned meg ilyenek de ha kertesházbalaksz érvelj azzal hogy jó házörző meg hogy nem unatkoznál tese az biztos meg mond meg neki hogy a kutyaszart is teszeded ösze utána :P szerintem igy .. am utálom az olyanokat mint az előzőek h csak a roszat látják meg ha nem tudnak válaszolni normálisan ne válaszoljanak
2011. máj. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
88%

Én is kb. 15 éves voltam mikor nagyon szerettem volna kutyát, mindent megígértem, csakhogy megkapjam. Meg is kaptam, de remélem azt tudod, hogy nem csak simogatásból meg játszadozásból áll egy kutyás élet. Mert én ezt hittem, és jól pofára estem. Persze imádom a kis mucit, de nem olyan amilyennek képzeled hidd el. Első tényleg a pénz. Honnan lesz pénzed oltásokra, kajára, esetleges gyógyszerekre, ha ne adj isten beteg lesz, játékokra, jutifalatokra, ágyra, etetőtálra, itatótálra, pórázra, esetleg hámra, ha olyan típusú akkor kozmetikusra...hadd ne soroljam. Lesz rá időd?? Sétáltatni kell, naponta 3szor és nem negyed óráig...játszani kell vele, tanítani kell és ez nagyon sok energiádba és idődbe fog kerülni ha felnőtt korára egy kezelhető kutyát szeretnél magad mellé. Ez naponta több óra. Lesz rá időd suli mellett?? Nem fognak romlani a jegyeid?? Mert lehet, hogy a szüleid pl. erre is gondoltak és ezért nem akarják, nem pedig azért mert mondjuk nem szeretik az állatokat. Hajlandó vagy összeszedni utána a kutyasz*rt? Akkor is ha a belváros kellős közepére a betonra végzi a dolgát? Mert nem egyszer láttam már ilyet... Ha esetleg elrontja a gyomrát és hasmenése lesz, összesz*rja magát lemosod a fenekét?? A miénk pl. sokszor volt beteg, maga alá csinált, valakinek ki kellett mosnia belőle... Ha az éjszaka kellős közepén hajnali 3kor pisilnie kell, majd felkelsz és kiengeded?? Vagy inkább a másik oldaladra fekszel és alszol tovább és hagyod szerencsétlent szenvedni vagy anyudékra hagyod majd? Rengeteg olyan apró dolog van amire még csak álmodban sem gondolsz, csak az a baj, hogy egy kutyát nem lehet "kipróbálni". Ha hazaviszed hát gondoskodj róla, nem csinálhatod vissza. Én csak akkor javaslom ha egymillió százalékig biztos vagy benne, hogy mindent biztosítani tudsz neki és számíthat rád, mert hát nekünk embereknek ki vannak szolgáltatva. Ígérd meg, hogy te leszel a világ legjobb gazdija:)

21/L

2011. máj. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!