Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen megoldások vannak...

Milyen megoldások vannak amivel távol tudnám tartani a szomszédkutyát a kertemtől és kutyámtól?

Figyelt kérdés

A szomszédkutyája átugorja a 2 méteres kerítést és összetapossa a palántákat a kertemben, rá támad a saját kutyámra a saját kertemben.

Az ő kutyája egy nagy termetű keverék, aki ráadásul elég agresszív is, az enyém egy kis termetű, szelíd kutya. Vajon milyen esélyei lehetnek?

Rá lett szólva, hogy kösse meg a kutyáját vagy zárja el. De csak röhög rajtunk és a szemünk láttára, fülünk hallatára dícséri a kutyáját, amiért átjön a kertünkbe.

De ez még semmi, mert én lassan szülök. Mi lesz, ha meg lesz a gyerek? Páromat legutóbb a kutyája nem engedte oda a saját kocsijához, vicsorgott, morgott rá. Ne menjek majd ki a gyerekemmel a kertbe, mert ő nem képes elzárni a kutyáját. Mit lehet tenni?


2011. máj. 22. 09:12
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Rendőrség, ha nem használ, tudom egy köcsög, vagyok, de méreg.
2011. máj. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

a kerités tetejére pengés szögesdrótot kell rakni.

esetleg villanypásztor telepitésével.

...

2011. máj. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt Kérdező!


Tegyen nyugodtan feljelentést települése jegyzőjénél, ugyanis ilyen ügyekben a jegyző az elsőrendő állatvédelmi, hatósági személy, megbízott. Kötelezsége rövid időn belül intézkedni. De ha nagyon veszélyes az ügy akkor, - mivel említette, hogy nemsokára gyermeke születik - a rendőrségen tegyen feljelentést, hívja ki őket. Szomszédja tevékenysége törvényellenes !!!

Sajnos ahol lakom - egy faluban- ott is vannak ilyen felelőtlen emberek. Én is negyedeévente jelentgetek már, szerencsére megoldják a hatóságok az ügyet.

Valószínűleg a szomszédját kötelezni, foglyák, hogy akerítést erősítse, nagyobbítsa meg, amennyiben ez nem lehetséges, vagy nem tesz eleget a szomszéd az előírásnak a kutyát elkobozzák, vagy kiirtják.

2011. máj. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
Meg kell kínálni valami finomsággal.Értetlen hülye szomszédok ellen semmi más nem használ,állatvédők meg ne jöjjenek semmi cuki dumával,mert én is inkább a családomat meg a saját testi épségemet,a munkámat védem.Mondom ezt mellesleg azután,hogy a gyerekemet egy ilyen szituációban arculharapta a szomszéd kutyája,és nagyon-nagyon nem érdekel,ki mivel akarja a kutyát védeni,mikor a gyerekemnek élete végéig viselnie kell ezt az emléket.Bánom,hogy nem intéztem el előbb,utólag hiába altatták el a kutyát,a történteket nem lehet jóvátenni ezzel.
2011. máj. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben, ha a képetekbe röhög, akkor megfogod, veszel egy gáz, bors vagy paprika sprayt vagy egyéb önvédelmi felszerelést...mert saját kertedben, jogod van használni! Ha átjön a kutya, lefújod vele, az többet nem fog átjönni az biztos! Támadó kutyákkal szemben ezek a sprayk a legjobbak, nem lesz bajuk tőle de legközelebb 100-szor meggondolja hogy átmenjen e. Ahányszor átmegy ezt megcsinálod, hamar elmegy a kedve. Vagy a hatóságoknak is szólhatsz, bár azok mire intézkednek...
2011. máj. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Na gratulálok, ti szent állatvédők. Ha holnap meg lenne egy olyan kérdés hogy: Megmérgeztem a szomszéd kutyáját, jól tettem? Akkor meg mindenki elküldené a kérdezőt a francba, hogy állatkínzó.

Egyébként nem biztos hogy meg lehet nagyobbítani a kerítést, mert lehet hogy a szomszédé, és a másik oldalon lévő a kérdezőé. Ilyen esetben a szomszéd úgy is leszedi, mert hogy az ő kerítése. Max. azt tudnád csinálni, hogy az ő kerítése mellé , de a ti oldalatokra építetek egy jó magas fapalánkot, a tetejét leszögesdrótozzátok. Ehhez a szomszédnak már semmi köze, a saját telkeden oda építesz kerítést ahova akarsz

2011. máj. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem az állatvédelemről van szó, nekem is van 5 kutyám, de senkinek nem ártanak, telekről sem teszik ki a lábukat. De itt ez már nem játék, amit a kérdező leír. Saját és majd a leendő gyerekük testi épsége a tét! Szerintem te is,és is és bárki más, ha a gyerekére támadna egy kutya, azt elintézné, bármennyire is szeretem őket. Nem feltétlen az a megoldás, hogy egy paraszt szomszéd miatt, aki még röhög is ezen...stb, még az ő költségükre húzzanak fel egy új keritést, ami gondolom nem 5 forint.
2011. máj. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!