Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szőrhullás elleni házi megoldá...

Szőrhullás elleni házi megoldások?

Figyelt kérdés
Tudom, ha szőrhullás, akkor irány az állatorvos - ezek a leggyakoribb jótanácsok. Ezen már túlvagyunk, az állatorvos nem talált semmi kivetnivalót, nincs parazita vagy más betegség, a cica kiválóan érzi magát (1 éves ivartalanított sziámi szobacica), örökké játszik, nagyon jó az étvágya és remek kondícióban van. Mondhatnám olyan mint a reklámokban... Csakhogy én nem bízom az állatorvosokban (korábbi rossz tapasztalatok miatt sem), sokkal inkább a tapasztalt állattartókban. Ezért is kérdezem itt: a cicámnak szerintem jobban hullik a szőre, mint kéne a normális vedlés során. Ugyan nem csomókban jön a szőre, de ha fésülöm, akkor elég szép mennyiség összegyűlik, és ez így van minden alkalommal, bármikor csinálom. A hátán az aljszőr már annyira lejött a fésüléstől, hogy láthatóan ritka lett, itt-ott "kivillan" a bőre is. És a tapintása sem olyan igazi selymes mint korábban. Mi lehet a megoldás? Fésüljem gyakrabban, vagy inkább ne fésüljem egyáltalán egy ideig? Prémium táppal (RC) etetem, húst is kap rendszeresen. Elképzelhető, hogy ez így természetes vedlés és nincs ok aggodalomra? Előre is köszönöm a válaszokat!
2011. febr. 2. 10:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Ezt én már nem nevezném természetes vedlésnek. Szerintem vitaminhiánya lehet. Ha jól tudom a biotin, az A vitamin és a B2 vitamin hiánya lehet a ludas. Remélem tudtam segíteni...
2011. febr. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
ezek mindegyike megtalálható a tápban, legalábbis a leírás szerint. Persze nem tudom mennyi lenne az ideális mennyiség.
2011. febr. 2. 14:04
 3/24 anonim ***** válasza:
Ez esetben ebbe beletörött a bicskám. Én azért egy ideig nem kefélném, hátha csak túl gyakran csinálod és nem bírja a kiképzést... Bár ez meg elég nagy hülyeség... Azt sem mondhatjuk hogy szőrváltás van, mert nincs még tavasz... És ha kivillan a bőre akkor meg főleg nem okés. És az doki azt mondta kutyabaja? Érdekes... A helyedben megnézetném egy másikkal. Nekem egy ilyen orvosi baki 1x a cicám méhébe került...
2011. febr. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Közben megkérdeztem egy másik állatorvost is, aki ráadásul jó ismerősöm még az egyetemi éveinkből... Szintén pingvint játszott és széttárt karokkal fújta a kötelezőt: talán a vitaminhiány, nemtom... :(


Köszi azért a segítő szándékot. De azt kérlek ne írja már senki, hogy állatorvos, mert ettől forrni kezd bennem a vér. Én maximálisan tisztelem a tudományokat és azokat akik éveket áldoznak a megismerésüknek, de állatorvosokban eddig csak csalódtam. Madarak tenyésztésével is foglalkoztam és hadd ne mondjam hány papagájt öltek meg a jobbnál jobb állatorvosi tanácsok. Ezért is akartam itt tanácsot kérni tapasztalt macskásoktól, akik évek óta tartanak cicákat és így velük is előfordulhatott esetleg hasonló...

2011. febr. 2. 14:26
 5/24 anonim ***** válasza:
Eszembe jutott még valami! Féreg, vagy atka nem lehet a ludas? az is okozhat szőrhullást... bár azt meg a doki észrevenné...
2011. febr. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
mondom, dokit hagyjuk :) Mondd, hogy néz ki ha parazita a ludas és fogom a mikroszkópot vagy bármit és megvizsgálom százezredszer is
2011. febr. 2. 14:36
 7/24 anonim ***** válasza:
Thai-om volt nekem is, az biztos, hogy akárhányszor fésültem, mindig sok szőr jött ki belőle, ami azért is volt meglepő, mert rövidszőrű volt. De olyan mértékűt, mint írtad, nem tapasztaltam. Ez valóban valami egészégügyi gond lehet, de sajnos, nem jut eszembe nekem sem más, mint állatorvos :((
2011. febr. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Ööö... Azt nem tudom h hogy néz ki mikroszkóp alatt, lévén még nem láttam ilyet. de ha pl a szőrét elsimítod, vagy hogy mondjam, vágod úgy, h a bőrét lásd, és látsz bőrirritációt, vagy bármiféle váladékozást akkor az az...
2011. febr. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Nem látok semmi gyanúsat, a bőre szép tiszta.
2011. febr. 2. 15:33
 10/24 anonim ***** válasza:
Kifogytam... Innentől kezdve lövésem sincs...
2011. febr. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!