Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyusom most 6 hónapos, de...

A kutyusom most 6 hónapos, de rá kellene szoktatnom az alomra. Hogy csináljam?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele,hogy a kutya kinnt csinálja a dolgát,de baba lesz pát hónap múlva,és nem fogom tudni mindig levinni,a párom meg ugye dolgozik majd,ezért kéne az alom,hogy ne össze-vissza piszkítson.Már szobatiszta(nagyjából).

Hogyan szoktassam az alomra?Vagy mi lenne a jó megoldás?


2011. máj. 23. 14:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Az, hogy, hogyan, nagyon jó kérdés. De, nem hülyeség, mert én úgy kaptam az enyémet (ill. vettem, már idősebb), hogy az. Az új kiskutyámat én is szeretném rászoktatni, mivel nagyon sokat melózunk. Annyi ideig nem várom/hatom el, hogy kibírja.

Amúgy szerintem google. :)

[link]

2011. máj. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem inkább azon gondolkozz, hogy hogyan fogod megoldani a sétáltatást...

Bocs, de ezt csak azért írom, mert az én kutyámnak is van letéve kutyapelenka (ne kezdjetek fújjolni), pedig már 4 éves is elmúlt. Utoljára 2 éve pisilt rá, amikor ivartalanítva lett. Nem is tudom, miért van letéve, talán megszokásból.

De mivel a kutya egy tiszta állat, és nem szeret a saját helyén piszkítani, így ez nem hiszem, hogy járható út. 1x volt olyan, hogy 11 órát kellett egyedül lennie a kutyámnak, akkor sem pisilt a lakásban, pedig biztos kellett neki.

2011. máj. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Előbb kellett volna gondolkozni, kölyök kutya, és csecsemő nem nagyon fér meg egymás mellett, és ez nem csak a sétáltatás miatt mondom. És én egy fél éves kutyának (mondjuk ez nem kortól függ) nem ajánlanám az almot, bemegy a körmök közé/alá, ha kapar,akkor lehet söpörni, stb.

Kutyapelusra szoktatás meg annyiból áll, hogy ha látod h nagyon szaglászik, meg keresi hogy hova lehetne, akkor azonnal felkapod, ráteszed a pelusra, és megdícséred, amikor odapisil/kakil. de gondolom több hónapos terhesen ez sem fog menni. Jó megoldás az lenne, ha mondjuk valamelyik szomszédot megkérnéd, hogy sétáltassa helyetted. Más nagyon nem jut eszembe.

2011. máj. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sétálni párom leviszi,mikor hazajön,de 8-9 órát nem hiszem,hogy kibírná a kutyus pisilés nélkül.
2011. máj. 23. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!