Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Véres széklet mitől lehet? (...

Véres széklet mitől lehet? ( 2hónapos kutyus )

Figyelt kérdés
észrevettem h nyálkás a hasmenése és egy csepp vér volt benne..szokta a földön húzni a seggét? mi lehet a baja? nagyon súlyos?
2011. máj. 23. 18:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha friss vér, akkor valószinüleg valami felsértette a végbelét. Lehet az csont is vagy valami ami éles.

Ha sötét, akkor már emésztett. Azzal orvoshoz kellene fordulni, mert feljebb lehet baj.

2011. máj. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A legtöbb fajta férgesség esetén jellemző az enyhén véres széklet,illetve olyankor húzza a hátsóját a földön,mivel az ott lerakódó,kikelő peték miatt viszket a feneke.Ha nem hány,nem lázas,levert,nem valószínű hogy parvó lenne-ami szintén a fiatal kutyák sajnos jellemző vírusa-de mindenképp meg kell nézetni így is orvossal,a féreg valószínű!Féregtelenítve volt a kicsi?
2011. máj. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Ninna ♥ ***** válasza:

Hú, ez így nagyon sok minden lehet, biztosan el kell mennetek állatorvoshoz, mert egy 8 hetes kutyust egy ilyen jobban kiteljesedő betegség simán elvihet.. én már gyógyíttattam meg kiskutyát 3 hetesen babéziából, de az sem volt könnyű.


Nyálkás hasmenés utalhat bélgyulladásra, véres széklet utalhat arra, hogy evett valami olyat, ami felsértette a bélrendszerét, a hasmenés magában utalhat parvóra, az, hogy meg földön húzza a seggét, az meg egyértelműen bűzmirigy-probléma. Nem tudok, és nem is akarok találgatni, de ORVOS! Minél hamarabb, legkésőbb holnap!

2011. máj. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
igen volt kb 1hete..ki is jött is neki csomó féreg. és igen élénk piros friss vér volt..meg olyan nyálkás híg széklete van.de csak 1napja.. tegnap bottal játszott. lehet h abból ment le egy darab ami megsértette? begyógyul neki? és nem levert..szaladgál örül.úgy féltem:(
2011. máj. 23. 18:21
 5/6 Ninna ♥ ***** válasza:
A bottól is lehet, sőt nagyon is valószínű. Én a féregtelenítést megismételném, mivel hogy mondtad, hogy nagyon férges volt, és ha most jó, akkor azt kizárhatjuk. Minden nap figyeld a székletét, és pár napig kapjon rizst, és csirkét, diétás kaját. Semmi csont, semmi bot, csak diétás kaja. Én azért a biztonság kedvéért (ha a feltételek adottak, és tudod állni a költségeket) akkor elvinném őt orvoshoz, mégis jobb azért szakemberre bízni a dolgot.
2011. máj. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nyálkás,véres hasmenés lehet parvo is.
2011. máj. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!