Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jobb táp, kevesebb széklet?

Jobb táp, kevesebb széklet?

Figyelt kérdés

Eddig úgy gondoltam, ha a kutya jobb minőségű tápot kap, nem lesz annyi széklete, hiszen többet hasznosít az elfogyasztott eledelből.

Sokáig csak olcsó Penny-s, Lidl-s tápot tudtunk venni, most viszont Josera Economy-t kap a kutyánk.

Tudom, hogy ez sem csúcskategória, de az előbbiektől lényegesen jobb.


Azt vettem észre, picit lágyabb a széklete, könnyebben ürít, viszont mennyiségileg ugyanannyi ( napi 3-4 adag ).


Ez normális? Ne is várjak mennyiségi csökkenést?


2011. aug. 13. 22:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Azért váltottál tápot hogy ne 3x keljen lapátolnod az udvaron hanem 2x naponta? Amúgy nem hiszem hogy jobb táptól kevesebb lesz.
2011. aug. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
10%
A kutyaknak nem az a jo kaja,amit az uzletben veszel a sok mu eledel..hanem amit az ember esik,,attol meg egyiknek se volt semmi baja :-)
2011. aug. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A kutyának jó a kutyakaja, amit mi eszünk az nekünk sem jó

ezt a márkát nem ismerem de csk jobb lehet az eddiginél..nem biztos hogy kevesebb lesz sokkal 5-10%ot nem fogsz észrevenni:)

2011. aug. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A Josera Economy ugyan tényleg a "leggagyibb" a Josera tápok közül, de a penny-s izéknél tényleg fényévekkel jobb. Ettől függetlenül nem egy rossz táp, szerintem kb. ettől a minőségtől kezdődnek a normális kutyatápok (mi is Joserával eetünk, csak a lamb&rice-szal). És jól látod, csodát ne várj. Egyébként az ok, hogy ugyanannyiszor kakil, de ugyanolyan sokat is, mint eddig? Nekünk pl. kellett egy pár hónap, hogy észrevehetően kisebbek legyenek a hurkák.
2011. aug. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nagyon egyéni, melyik táp a megfelelő a kutyádnak. Ami tökéletes, az max napi 3x szép, formázott széklet.Nekem nagy méretű német juhászom van és a gyerek méretű kezemmel fel tudom markolni az egy adagot. Pedig én aránylag olcsó táppal etetek. Egy zsákkal meg kell etetned, vagy egy hónapig adni ahhoz, hogy meg tudd állapítani, melyik táp lesz a megfelelő.

Picit rá lehet segíteni, ha laza, ha búzakorpát teszel a táphoz.

Milyen kutyád van méretre?

2011. aug. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

25 kilós stafford keverékünk van.


Nem igazán méricskéltem még a széklet nagyságát.

De talán mintha kicsivel valóban kisebb lenne a mennyiség.

ettől függetlenül a napi 3-4 séta alkalmával mindig termel :)

2011. aug. 13. 23:17
 7/11 anonim ***** válasza:
A mennyiség és a gyakoriság két különböző dolog. Természetes, hogy séta alakalmával kakilnak, náluk ez is a terület jelölés része.
2011. aug. 14. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Meg kell szoknia az új tápot, és hidd el, kevesebb lesz a széklet. Nem darabra, hanem mennyiségre. Lehet, hogy egy economynál nem lesz olyan látványos a különbség, de biztos, hogy beáll és kemény sötétet fog kakilni.
2011. aug. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát valamilyen szinten igaz mert a olcsó tápok mondjuk ezekközül csak a Reálosra igiz hogy nincs benne semmi hasznosítható anyag. Most azért váltottál tápot hogy kevesebb sz@rt keljen szedned???!!!
2011. aug. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

ma 08:37

Nem fer az utolsó mondatod. Tudni illik, a széklet mennyisége, minősége nagyon sokat megmutat abból, a kutya miként hasznosítja a bevitt ételt.

2011. aug. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!