Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szukám tüzel de nem engedi...

A szukám tüzel de nem engedi magára a kan kutyát! Miért?

Figyelt kérdés

Szóval van egy 1,5 éves szukám (spániel) tüzel és azt engedi hogy a kan a hátára ugorjon de utána nyavicskol meg leül!

Lehet azért mert ez lenne az első alkalom amikor fedeztetjük?


2011. máj. 24. 16:12
1 2 3
 21/29 panettone ***** válasza:
91%

A farkasok a természetben tökéletesen meoldják a születésszabályozást, az alfák hozzák le az almot a többieknek meg kuss van.

Nem tudom látod-e a különbséget? De tudod mit nincs is jelentősége mennyit vagy képes felfogni. Ha az utcátok végében lenne a helyi gyepi akkor kicsit másképp látnád a dolgokat, ugyanis szembesülnél vele mennyi kutya születik tök feleslegesen- az ilyen önző és felelőtlen gzdiknak köszönhetően.

2011. máj. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
85%

15.50-esnek:a kutya nem ember,ezért nem szeretne anyuka/apuka lenni.Nem azért párosodnak,mert tudatában vannak a következményeknek és kölyköket akarnak,hanem mert a fajfenntartás ösztöne ezt diktálja.

Épp ezért nem fog hiányozni semmi az életükből,ha egyszer sem szaporodnak.

2011. máj. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
66%
A kutya nem farkas. A kutyádnak ott van a gazdája, jelen esetben Te, aki ugye, felelősséget vállaltál érte, amikor magadhoz vetted.Így a sorsa bizony a Te kezedbe került. Ezzel együtt az is a Te felelősséged ha kölyköket hoz a világra (meg tudod ugyanis akadályozni), de hát számolj el a lelkiismereteddel ha majd megtalálod a szaporulat egyik tagját kinyúvasztva valahol, vagy az Illatoson. Különben érdemes lenne oda benézned ha bírod, nem muszáj élőben, elég a Net-en is. Jó szórakozást!
2011. máj. 26. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
51%

Most épp 3 eldobott spániel került be a kecskeméti gyepire elhanyagolt állapotban.

Muszáj növelni az ilyen kutyák számát,ugye?

Ők is úgy születtek valahol,hogy "mindnek van már előre gazdája".

2011. máj. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Pontosan nem tudom, hogy melyik kennelből vannak mert a szüleimtől kaptam ajándékba minden papírral!

A bevizsgáltatva szót meg úgy gondoltam, hogy vannak a spánielnél betegségek és mindegyikre be vannak vizsgáltatva és az eredményeik tökéletesek! :)

2011. máj. 27. 22:50
 26/29 panettone ***** válasza:
76%

Kíváncsivá tettél! Ha ide nem is de privátban megírnád melyik kennel?

És hogy mire lettek szűrve és milyen eredménnyel?

Szem? Dp? Vese? Tenyészszemle?

Tényleg éredkel, mert ha ezek mind megvannak...és a kannak is! Akkor viszont nem értem hogy beszélhettek le a fedeztetésről ilyen könnyen? Hozzá teszem, ha nem tudod a kutyád melyik kennelből van elég nehéz vérvonalban jó kant keresni rá...:-)

Előre is köszi ha válaszolsz.

2011. máj. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszolónak: mint mondtam a szüleimtől kaptam ajándékba 13- éves vagyok tehát ahhoz elég drágák a papírok ha esetleg nálam elvesznének akkor újra lekérni!

tehát sajnos NEM tudok válaszolni!

és azért mondtam le a fedeztetésről mert átgondoltam hogy a menhelyeken is hány kutyus van ezért a kölykökre szánt pénzt ivartalanításra fordítom!! :)

2011. máj. 28. 17:23
 28/29 anonim ***** válasza:
Örülök a döntésednek, okos vagy. Kérlek gondolkodj ilyen felelősség tudattal az állatok kérdésében később is, és ha találkozol szaporítóval vagy olyan emberrel aki rosszul bánik a kutyájával, jusson eszedbe amit itt olvashattál. Boldog vagyok, hogy találkoztunk.
2011. máj. 29. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
gondolkozz már kicsit.. emberévbe számítva az a szerencsétlen kutya egy 10 éves kislány szintjén van..nem is csoda hogy nem hagyja magát, te pedig egy ritka ostoba ember vagy, utána kéne nézned először, mielőtt összeengeded egy kannal..
2013. máj. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!