Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhász való kisgyerek...

Német juhász való kisgyerek (4éves) és ellentétes nemű kis termetű kutya mellé?

Figyelt kérdés
2011. máj. 24. 17:03
 1/10 anonim válasza:
29%
engem akkor harapott meg egy nagyon barátságos német juhász amikor 4 éves voltam...
2011. máj. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

engem is harapott már meg neveletlen tacskó kiskoromban és most is van tacskóm...és?


persze, miért ne lehetne? a lényeg hogy soha ne hagyd egyedül a kutyát a gyerekkel.

2011. máj. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Helyes nevelés mellett,ha a rangsor(is)tisztázva van a kutyával,bármilyen fajta tartható kisgyerek mellett,azzal együtt,hogy soha nem szabad felügyelet nélkül hagyni a kicsit a kutyával.Az ellentétes nemű kutya már más tészta,jó lenne legalább az egyiket ivartalaníttatni,a később bajok,s a felesleges szaporulat elkerülése érdekében.
2011. máj. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
jahh az utolsónak ment a zöld kéz!
2011. máj. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát?

Egyedül soha nem szabad vele hagyni, még két pillanatra sem. Meg kell tanítanod a gyerekednek (gondolom a tiéd), hogy nem ülünk rá, nem cibáljuk a fülét stb., na meg a kutyát nagyon jó nevelésben kell részesíteni, rendesen szocializálni. Legyen minden nap időd foglalkozni a kutyával is: tanulás (gyakorlás), játék és séta. Ha ez megvan, akkor igen. De még így se legyenek kettesben, még véletlenül se.

2011. máj. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm a válaszokat, az uszival éppen suliba járunk, a németjuhészzal is fogunk :D.
2011. máj. 24. 17:21
 7/10 Doruss ***** válasza:
100%

17:14-esnek igaza van. jól leírta.

Egyébként mi akkor vettünk egy nőstény németjuhászt, mikor négy éves voltam. Mindig vigyázott rám, mintha a nővérem lett volna, együtt nőttünk fel. Ő nagyon gyerekbarát volt.

Az, hogy a másik kutyára hogy fog reagálni, az sok mindentől függ. Ha ellentétes neműek, fontos az ivartalanítás. Meg attól is függ, hogy a másik kutya nem lesz-e féltékeny, mert ha egy kutya egyedül van egy területen fajtársak nélkül, lehet, hogy úgy reagál a másik kutyára, hogy betolakodó, és féltékeny lesz.

De persze minden a megfelelő nevelésen múlik.

2011. máj. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

nekem németjuhász-magyaragár keverékem van, de még így is annyira erősen érezhető a németjuhász szelídsége és bölcsessége, hogy sokszor csak tátom a szám.:)

(Bár megjegyzem ez a kutya személyiségétől is függ.)


Igaza volt annak, aki írta, hogy semmi vész nem lehet.

Még csak annyit fűznék hozzá, hogy egy kisgyereknek amennyire lehet, el kell magyarázni, hogy a kutya nem szereti, ha lefröcskölik, ha megtépik, stb...

Így elkerülhető, hogy a kutya esetleg odakapjon.


Az ellentétes nem max. a szaporodás miatt lehet gond, egyébként a kutyák lerendezik egymás közt a rangsort, és onnantól nincs gond.:)

(Valószínűleg a kistestű meg akarja majd őrizni a pozícióját...) Erről még annyit, hogy kan kutya sosem támad meg véresen komolyan nőstényt. (ha igen, ott már nagy gáz van a kan fejében.)

2011. máj. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

17:18-as vagyok.

Lemaradt a másik kutyához rész :)

Szóval, mivel ellentétes neműek, így az ivartalanítás nem árt: kan - nem lesz olyan domináns, könnyebben kezelhető és senkit (ember) nem akar majd meghágni.

szuka - nem lesznek kiskutyák se a másik kutyátoktól, se idegen kutyától, nem lesz daganatos.

Szóval az egyiket mindenképpen jó ha ivartalaníttatjátok, de a legjobb, ha mind a kettőt. Ha a szuka jön most, nem kell megvárni az első tüzelést a beavatkozással.

2011. máj. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
csak hozzáértőknek!:)
2011. máj. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!