Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutyásnak Rottweiler?

Első kutyásnak Rottweiler?

Figyelt kérdés

Soha nem volt még kutyám, de "beleszerettem" a rottweilerekbe. Ha eljutok oda, azt szeretnék venni, de ettől óva intenek (mármint, hogy első kutyásként rotim legyen). Ez akkor is él, ha kutya iskolába járnánk, és úgy nem venném meg, hogy több hetet nem töltök el a fajta leírása és szakkönyvek olvasása nélkül? (Egyébként már viszonylag sokat olvastam róluk honlapokon és fórumokon is, így nagyon-nagy vonalakban ismerem a fajtát.)


Egyébként régen imádtam a kutyákat, de amióta teljesen megszűnt velük a kapcsolatom rossz érzésem van, ha idegen kutyával találkozok (és nem néz fagyinak.) Valahogy a kutyák is kedveltek, viszonylag hamar megszerettek a rokonok kutyái (még az öreg, vak házőrzőkutya is). Részben ezért is szeretnék egy nagy dögöt, hogy ha mellettem nőne fel, újra visszajönne a "kutya bátorságom", hiszen ha tényleg jó gazdi vagyok (és nem csak kaját vágok hozzá), elméletileg kezesbárányom lesz. Úgy gondolom, hogy menne a dolog, nagyon alapos vagyok, és azt gondolom teljesen tudnék alkalmazkodni a kutya "elvárásainak" némi segítséggel. (kutyaiskola, szakirodalom)


Egyébként Roti elsősorban családtagnak, másodsorban legjobb barátnak, harmadsorban személyi edzőnek (lusta vagyok, de ha van kutya muszáj menni sétálni/futni vele:D), negyedsorban házőrzőnek lenne tartva.


2011. máj. 24. 20:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
53%
Roti nem első kutyának való, másodiknak sem :D Kemény kutya, ha nem fogod ő fog a fejedre nőni, úh nézz inkább labradort, v berni pásztort az jobb lesz :D
2011. máj. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
68%
Nekem első kutyám egy németjuhász volt, az se puhább kutya a rotinál:) ha úgy érzed, nyugodtan vegyél egyet, nincs olyan szabály, hogy első kutya csak egy fehér vattapamacs lehet. Azért mondják ezt, mert aki nem olvas utána a fajtának, nem elég elkötelezett, nem foglalkozna minden nap a kutyával, annak nem kell egy bazi nagy kaukázusi vagy ilyesmi. De szerintem te elég jól utánaolvastál, úgyhogy sok szerencsét a kutyihoz
2011. máj. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elsőre valami könnyebben kezelhető kutyát kéne venned. A roti igen határozott gazdát igényel, lehet szeretni, de ha kicsit is elkényezteted megnézheted magad. Személyi edzőnek a kisebb testű kutyák is jók, sőt ők többet is mozognak és nem zabálnak ki a vagyonodból :)
2011. máj. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első kutyám kuvasz volt, és most is azok vannak. Itt az a lényeg, aki szereti az állatokat, van rá ideje tanítani, foglalkozni vele, határozott és ért a kutyákhoz, akkor nyugodtan lehet. Ha meg nem, akkor egy pincsi se való kezdésnek...Nincs ilyen, hogy első kutya, meg hatodik stb...Ha felkészültnek érzed magad, utánanéztél, tudod biztosítani a feltételeket, akkor nyugodtan mehet a Roti. Sok sikert!
2011. máj. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősömnek az első kutyája rotti volt, egy irgalmatlanul hatalmasra nőtt, izmos kutya. És láss csodát, semmi gond nem volt vele:) Fajtaismertető szakirodalommal elérte azt, hogy igazán a legjobb barátok legyenek probléma nélkül.
2011. máj. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Azt gondolom, hogy egy normális kutyaiskolában azt is megtanítják, hogy hogy legyek következetes falkavezér. Amennyire tudom a Rotinak ez a legfontosabb. Határozott, logikusan gondolkozó falkavezér. Egy roti felnevelésétől némi személyiség változást "várok" el magamtól.
2011. máj. 24. 20:45
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj szerintem még mindig nézz valami másik nagytestű kutyát, a rotik veszélyesek lehetnek ha rosszul nevelik őket, és te még nem tudhatod, h jó kutyaidomító lennél-e, szerintem ez nemcsak az elhatározáson múlik hanem a jellemeden is. Nem ismerlek így nehéz, de ha nem vagy sziklaszilárd, határozott, megingathatatlan jellem, akkor ne rotival kezdj, mert azonnal megérzik a kutyák a legkisebb rést is a pajzson.Első voltam
2011. máj. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

20:47:

Tudom, de azt gondolom, hogy a bajnak láthatóak az előjelei. Ha látom a dolgot rögtön konzultálok egy szakértővel.

2011. máj. 24. 20:49
 9/23 anonim ***** válasza:
Ha csakugyan annyi időt és energiát szánsz majd a kutyára,mint amennyit leírtál,nyugodtan vágj bele!Tény,hogy első kutyának könnyebb dolgod lenne,ha egy könnyebben kezelhető,kevésbé,,kemény"kutyát választanál,de ha elég felkészültnek érzed magad a feladathoz,nincs akadálya!Olvass még jó pár kutyás könyvet(ajánlom Jan Fennel könyveit),esetleg érdeklődj tenyésztőknél is.A kutyasuli pedig biztosan csak jó irányba viszi majd mind a kutyát,mind a gazdát-figyelj majd arra,hogy nagyon fontos a korai szocializáció,minél több emberrel,kutyával találkozzon,hogy később kiegyensúlyozott,jó idegrendszerű kutya legyen(bár ez származástól"is függ)
2011. máj. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
0%
SEMMIKÉPPEN!!!!!!
2011. máj. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!