Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mégsem a Kiltix a legjobb?

Mégsem a Kiltix a legjobb?

Figyelt kérdés
Kiltix nyakörvet vettem a kutyámnak, mert sok helyről hallottam, hogy az a legjobb kullancsok ellen. Tegnap este mégis találtam egy kullancsot a kiskutyámban. Még csak két hónapja van rajta, szóval nem járt még le a szavatossága. Most nagyon aggódom. Várom a tuti jó kullancs elleni tippeket...
2011. máj. 25. 08:24
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"bíráskodni, ítélkezni"?? Milyen szavak ezek? És hogy jönnek ide? Bíráskodott és ítélkezett a hóhér... ne már...

Elmondtam a véleményemet ezekről a szerekről. Én is teszek a kutyámra de nem mindent egyszerre. És számolok vele h mellette mehet bele kullancs akármit csinálok. Te 2 hónap alatt találtál egyet. Örülj neki h csak ennyit és ennyi. Nem kell ezt túldrámázni. Te megteszel mindent amit lehet. És az h kinek mi váld be, neked nem sokat fog segíteni, mert pl. mindenki szidja a Frontlinet nekünk bevált. De a Kiltix viszont nem. Ezzel most nem vagy gondolom előbbre. Meg ki kell tapasztalni h a te kutyádnak melyik a legjobb - ez olyan mint az embereknél a parfüm: mindenkinek van egy alap illata/szaga (ahogy tetszik) és vannak parfümök amik ezzel az illattal kompatibilisek és nagyon kellemes lesz tőle, de más embernél ugyanaz a parfüm olyan kombinációt hoz ki, h az kellemetlen lesz az orrnak. Ezek a kemikáliák, amiket a kutyákra csepegtetünk ugyanolyanok.

2011. máj. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Én évek óta Scalibor-Advantix-problémás területen még Neostomozan spricc, amit használok. Nyomkövetni járok, futtatni járok, sajnos mindenhol van kullancs. Ez az első olyan kutyám, amelyik évek óta nem szedett fel kullancsot . A többiek csak egy féle módon voltak védve, sajnos, ott előfordult fertőzés.

Inkább ezek a szerek, amik eleve melegvérűekre nem károsak, mint akár egy babézia.

2011. máj. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

milyen kutyád van?Mert az én tapasztalatom az,hogy rövid szőrű kutyán tök jól működik a kiltix,de a hosszú szőrűn nem olyan hatékony.

Ha kertes házban laksz,akkor a kertet is lehetne kullancs ellen permetezni,mi is csináljuk,és hatásos.

2011. máj. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
károsak ezek a szerek melegvérűekre is.Az advantixban pl permetrin van, ami humán rákkeltő szer.
2011. máj. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Hosszú szőrű. Benti kutya, de sokat járunk szabadba, pl. Népsziget, Margitsziget. Nagyon sokféle szerrel nem szeretnék kísérletezni, szerintem az sem tesz jót neki, ha mindig másmilyen kemikáliával szembesül a szervezete. Azt hiszem egyelőre maradok a Kiltixnél, amiket írtatok eddig, úgy látom, hogy sokkal rosszabb is lehetne.
2011. máj. 26. 09:03
 16/17 anonim ***** válasza:
Nekem meg hosszúszőrűn éppenhogy a nyakörv vált be. Próbáloztunk Advantixal, Prac-Tic-kal, de eredménytelenül. A Scaliborral egyelőre meg vagyunk elégedve és a hosszú szőre miatt nem is látszik, hogy van rajta nyakörv.
2011. máj. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

tegnap 22:50

Rákkeltő szer van benne, de mennyi az a mennyiség, ami már káros? Nem elég hivatkozni arra, hogy káros egy anyag, azt is figyelembe kell venni, mennyinél káros? Nagyon sok olyan szer van, ami károsnak van minősítve és mégis bizonyos mennyiségig felhasználják.

2011. máj. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!