Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen légitársasággal lehet...

Milyen légitársasággal lehet behozni kutyát Angliából? Hogy zajlik a gépre szállás menete? Milyen műanyag boxot kell vennem hozzá? Spániel méretről lenne szó.

Figyelt kérdés
Mik az elvárások? Ők ugye titeres ország, elvileg náluk nincs veszettség, azért be lett adva a kutyának a veszettség elleni oltás, eltelt a 21 nap. Van pet passport-ja és chip-je.
2011. máj. 25. 08:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez nem a légitársaság ügyfélszolgálatának oldala.


Legyél már kreatívabb!!

2011. máj. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Anglából akarsz kutyát vagy Angliába? Angliába repülővel tudtommal nem lehet kutyát vinni (kihozni lehet de vinni nem) Legalábbis néhány éve még így volt.

Ha kihozni akarsz kutyát semmi se kell csak az oltások, chipp, útlevél

Beszélj a légitársasággal hogyan oldhatod meg az utazást (sok légitársaság nem utaztat kutyát)

akkora láda kell, hogy feltudjon benne állni meg van még kb egy tucat szabály...légy kreatív és a google a barátod

2011. máj. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ma 09:40

"Milyen légitársasággal lehet BEHOZNI kutyát ANGLIÁBÓL?"


Szövegértés, Jézusom....

2011. máj. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
képzeld én értem a szöveget de nincs értelme így ahogy le van írva ezért gondoltam félre írták. Pl:Ők ugye titeres ország, elvileg náluk nincs veszettség, azért be lett adva a kutyának a veszettség elleni oltás, eltelt a 21 nap. Van pet passport-ja és chip-je. - ennek mi köze bármihez is? Angliában is oltják veszteségre a kölyköket ezért gondoltam nem behozni akarja hanem kivinni mert a titernek csak akkor van köze bármihez is
2011. máj. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

miért repülővel, miért nem autóval? Egyrészt a repjegy árából megvan az autós hazaút is bőven, másrészt nem stresszeli le annyira a kutyát.

Amúgy kölyök?

Légitársaságtól függ, 7 vagy 10 kilóig boxszal együtt felviheted néhol a fedélzetre, ha nehezebb vagy nagyobb, vagy olyan a légitársaság, akkor hátra megy a csomagtérbe. Ilyenkor nyugtatót szoktak adni neki, hogy ne viselje meg annyira. Előtte pisiltesd meg, a boxban se kaja, se innivaló nem kell, a földi személyzettel kell a helyszínen megbeszélni, hogy mi a teendő. Tényleg a repteret kellene felhívnod a konkrét szabályokért.

2011. máj. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Lufthansa-t javaslom. Előzőleg az USA-ból rajtuk keresztül hoztam haza cicámat. A kennel mérete meg van szabva és kizárólagosan "airline approved" kell legyen. Interneten meg tudod rendelni. A kutyának fel kell tudnia állnia benne, kényelmesen megfordulni, így a kennel mérete jó pár inch-el meg kell haladja a kutyus méreteit. Orvosi papírok indulása előtt, ha jól emlékszem az orvosi vizsgálat dátuma nem lehet 5 napnál régebbi. (A cicám lemaradt a gépről-későn érkezett meg egy dokumentum amit az Állatszövetségtől kaptunk és szintén a procedúra része. és vissza kellett menjünk, újabb vizsgálatra a szoros határidő miatt.)A kutyán szállítás alatt nem lehet nyakörv, sem pedig nyugtatószer adása nem javasolt! Igazából az angol jogszabályokat ezzel kapcsolatban nem ismerem, de hihetetlenül bürokratikus ország, így valószínűleg több papírra lesz neked is szükséged. Oltások meglegyenek, microchip...Ezt a legegyszerűbben megtudod,ha például írsz egy levelet az RSPCA-nek, illetőleg keresel egy irodát, akik elmondját mit és milyen ütemben kell csinálnod. Érdemes felkeresni egyet, a költséged nem lesz sokkal több, de legalább pontosan tudod mit kell tegyél.Felhívhatod a Lufthansa-t is, vagy talán a honlapukon találsz választ erre vonatkozólag.( Azért is javaslom ezt a légitársaságot, mert nagyszerűen bántak állatommal és nagyon boldog cicaként ért haza 18 óra utazás után-ebben átszállás, várakozás benne foglaltatik. Atlanta-Bp. Remélem tudtam segíteni néhány kiinduló ponttal. Sok sikert! Menni fog ez:-D
2011. máj. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!