Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szedjem rá őket egy új...

Hogy szedjem rá őket egy új kutyára?

Figyelt kérdés
Vettem 3 éve magamnak egy kutyát, akivel rendszeresen foglalkoztam/om, de sajnos nem vagyok neki a falkavezére meg mintha egyáltalán nem is szeretne, csak elvisel, ellentétben anyukámmal, kölcsönös alapon nagy a rajongás. És én így a kutyával már nagyon nem tudok semmit csinálni :(. De nagyon szeretnék egy sajátot, viszont azt mondják minek két kutya, van már egy. De az egy bagózik rám, pedig mindent megpróbáltam, már beszéltem anyámmal, ne foglalkozzon vele, 2 hónapig bírta, a kutya viselkedése viszont így sem változott :(.
2011. máj. 25. 11:43
 1/4 anonim ***** válasza:
84%
Pszichológus vagy barát. Neked nem kutya kell, hanem valaki aki szeret, a kettőt ne keverd.
2011. máj. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%

Valakit rászedni = becsapni.


Semmi értelme, mivel az új kutyának is anyád lenne a falkavezér, ahogy a mostaninak is ő az. A kutya az egész családot fogja falkaként tekinteni, nem téged, és ebben keresi meg a helyét, és a vezért.


Akkor mit fogsz lépni, ha az a kutya is anyádat tekinti "gazdának", te meg megint hoppon maradsz?

2011. máj. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 gr. Shadow ***** válasza:
58%

Ne add fel!

Ha falkavezér nem is lehetsz a szemében esetleg, akkor is elérheted hogy figyeljen rád.

1. Te etesd ezentúl.

2. Amikor eteted hangsúlyozd hogy te vagy a főnök, mégpedig úgy hogy etetéskor kivonulsz a táljával/kajával és rá se nézel, azután valahogy megoldod hogy az ő szemszögéből úgy tűnjön hogy az ő kajájából eszel (viszel magaddal a kezedben 1-2 kekszet, vagy eljátszod) a lényeg hogy hangsúlyos legyen az evés ténye. (nyámmogás, cuppogás, stb.)Várasd ezzel legalább 5 percet! Ha követelődzik akkor többet is.

3. Sose te menj hozzá oda hanem ő jöjjön hozzád

4. Ajtót kaput mindig te lépd át először

5. Ha akarsz valamit tőle ne kérd hanem követeld/parancsold

6. Ha kimégy hozzá 2-3 percig rá se nézz és ne is szólj hozzá akár mit is csinál és úgy sétálgass mint egy király (kihúzod magad, peckesen jársz)és csak ha lenyugodott hívd magadhoz.


Ezek a dolgok 1 max. 2 hét alatt eredményre vezetnek, ha pontosan végrehajtod.

2011. máj. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy keményen válaszolok,de ezt a kutyát szerintem bebuktad.Abban igazuk van a többieknek,hogy ezt még azért nem gondoltad át,mert tényleg nem lenne jó ha a másik kutya sem téged tekintene gazdijának nem?
2011. máj. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!